Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » HA a vallás nem tartaná...

HA a vallás nem tartaná bűnnek az abortuszt akkor is ekkora lenne ellene a tiltakozás?

Figyelt kérdés

Tehát mint a videóból is kiderült, főként a vallásosak tiltakoznak az abortusz ellen és fő érveik a biblia és a vallás.


[link]


2012. máj. 24. 10:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
50%

30-as:

Nem a %-ot írjuk hanem a komment számát. Mivel előbbi változhat vagy lehet több azonos is!

Ha nem tudod inkább te se írogass...


És az is képmutató hogyha a csúnya dolgokat elmaszatoljuk és igyekszünk szépnek és jónak mutatni azt is...

A kommentelő leírt valamit de te nem reagáltál SEMMIT(!!) rá csak félredobtad és leszóltad.

És igyekeztél nem tudomást venni arról hogy valakit jól megvertek.

Az abortuszt is így nézed. Ha a vallás rosszul vélekedik valamiről vagy a vallásos tett következménye szenvedés akkor azt félresöpröd....


A vallásos és nem vallásos emberek is tesznek rengeteg jót és rosszat!

Nem attól lesz igazad és nem attól leszel jó ember mert vallásos vagy! De tudom hogy erről nem tudlak meggyőzni.

További jó vallásgyakorlást...

2012. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
"Ezek olyan filozófiai kérdések ( hasonlóan a halálbüntetéshez, ember klónozáshoz vagy az eutanáziához) amire szerintem nem lehet egységesen jó választ adni, mindenki másképp gondolkodik róla." - írta valaki korábban, én csak annyit fűznék hozzá, hogy amíg nem éljük át közvetlen közelről ezeket az élethelyzeteket, addig lehet róluk kristálytiszta véleményünk, mert távolról, kívülállóként érzelemmentesen ítélkezik az ember...
2012. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Pro Patria ***** válasza:

zoli7980


"És igyekeztél nem tudomást venni arról hogy valakit jól megvertek."

- De. Reagáltam. Azt, hogy ne ebből ítélje el a keresztényi erkölcsöt. A biblia sehol nem írja, hogy verd a gyerekedet, vagy legyenek zabigyerekeid, szedj dézsmát, stb. A képmutató emberek bűneiért nem a keresztényi eszmét kell elítélni, mert az NEM ez, mégha sokan ennek a nevében is teszik, amit tesznek.


"Az abortuszt is így nézed. Ha a vallás rosszul vélekedik valamiről vagy a vallásos tett következménye szenvedés akkor azt félresöpröd...."

- Hát akkor nagy tévedésben vagy. Az abortuszt úgy nézem, hogy nem veszem el senki életét. Egy élet elmúlása csak akkor elfogadható, ha legalább egy másik megmenthető vele.

Azaz: ha az anya és a csecsemő is belehalna a szülésbe, inkább vetesse el a gyermeket, és legalább az egyikük - az anya - meneküljön meg.

Ez nem vallás, ez alapvető emberi erkölcs. Ha nálad ez nem alakult ki, súlyos baj van.


"Nem attól lesz igazad és nem attól leszel jó ember mert vallásos vagy!"

- Nem látom, hogy én ilyet állítottam volna, mint amit te fentebb számba adtál.


"De tudom hogy erről nem tudlak meggyőzni.

További jó vallásgyakorlást..."

- Tudod, mi a te bajod? Hogy te ezt az egész kérdést a vallás-vallástalanság vitájába tereled át. Ez a fanatizmus.

2012. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:

Ha a vallás nem tartaná bűnnek a

-gyilkosságot

-lopást

-hazudást

-erőszakot

-helyettesíts be, amit szeretnél

akkor is ekkora lenne ellene a tiltakozás?

Egy jóérzésű embernek nincs szüksége rá, hogy megmondják neki, hogy mi a helyes és a nem helyes. Nem azért tiltakozom az abortusz ellen, mert a "vallások" tartják bűnnek, hanem azért, mert én!

2012. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Pro Patria ***** válasza:

Ahogy a 29-as válaszban, úgy most is megragadta a lényeget az 54%-os válaszoló!

Örülök neked.

2012. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek.

A vallás mindig kioktatott mindenkit aztán ő volt a legbűnösebb...

Az meg már a legdurvább a részükről hogy úgy kezelik az összes anyát mintha mind el akarná dobni a gyerekét és még az abortuszosoknak is, ne lenne iszonyat nehéz ezt a döntést meghozniuk...

2012. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Pro Patria ***** válasza:
Akkor neked is mondom, kedves 82%-os, nem vallás, vagy vallástalanság kérdése. Annak a kérdése, hogy az ember hogyan viszonyul az élethez.
2012. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!