Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem igazodnak a lakóinga...

Miért nem igazodnak a lakóingatlanok árai az emberek vásárlóerejéhez?

Figyelt kérdés

Egy átlagfizetésből élő házaspár miért nem tud 5 éven belül egy 100nm-es családi házat venni? Normális ez?


Az a baj, hogy az építőanyagok árai a közös piac miatt állandósultak, a fizetéseink viszont a béka segge alatt vannak.


Így nem csoda, hogy nem növekszik a népesség.


2012. máj. 23. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell. Ez csak magyar sajátosság, hogy mindenképpen saját lakás vagy ház kell. Mi tök jól elvagyunk a bérelt lakásunkban is, bár ritkaság a mienk, hogy az építtető eladás helyett adja bérbe a lakásokat.

Az ingatlanárakat amúgy a piac alakítja, nem a munkabérek szintje.

2012. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A bérelt ingatlan is valakinek a tulajdona. Akkor már inkább a tiéd legyen.


Az eladhatatlanul drága lakások árai meg nem értem, hogy miért nem szállnak le elérhető közelségbe a nép közé. A piac a nép.

2012. máj. 23. 11:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Másnak az ára sem igazodik a vásárlóerőhöz.Már nem csak lakást, de sokan élelmiszert sem tudnak vásárolni, de szerencsére van sok nagyokos, ki erre is azt mondja, hogy "minek az?!"

Igen is az lenne a normális, ha minden dolgozó felnőtt ember keresne annyit, hogy saját lakáshoz jusson még fiatalon, ne kelljen veszélyes kölcsönökbe bonyolódnia, amit majd a dédunokái is fizethetnek!Persze, van, aki szívesen él 10 másik rokonnal egy szobában, de a többség normális életet szeretne.

2012. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lenne az baj, ha mindenki bérelné a lakását. A magyar munkaerőpiac nagy hátránya, hogy nem vagyunk mobilok. Engem is most kirúgtak a munkahelyemről, és lenne is munka, de utazni kéne. Azt nem tudok, mert pici gyerekeim vannak, inkább oda kéne költözni. Hogyan? Évekbe telhet, mire eladom a házamat. Ellenben, ha csak bérelném, akkor simán felmondom, és keresek másikat.

Az a baj, hogy a bérleti díjak is olyan magasak, hogy ez sem járható út.

A saját lakásról meg annyit, hogy az sem a tied, azt csak hiszed. A banké. Hiába fizeted 10 éve a hitelt, ha kitesznek a munkahelyedről, és nem tudod fizetni, ugyanúgy kilakoltatnak. Hiába van a neveden, és hiába fizettél érte fél életen át. A bérelt lakásra amúgy sem kell költeni, a felújítás, bővítés, karbantartás a főbérlő dolga. Ha nem lenne most saját lakásom, én inkább bérelnék most, minthogy hitelből vegyek lakást magamnak.

2012. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem hitelből, hanem megtakarításból tehermentes tulajdonjogot. Az az egyetlen és igazi.
2012. máj. 23. 12:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Az építőanyagok nem azért állandósultak, mert közös piac van, hanem azért, mert annyiba kerülnek. Ha ér valamennyit az alapanyag, de te kevesebbet fizetsz érte, akkor miből fedezed a különbözetet? Korábban ezt az állam mesterségesen lenyomta, azaz ő fizette ki (értsd, ő vett fel hitelt). Szóval látnod kell, hogy igazíthatod mesterségesen a vásárlóerőhöz az árakat, de azt valakinek valahol ki kell fizetnie.


Amúgy meg nem a munkának kéne az árakhoz igazodnia? Nem olyan munkát kéne végezni, ami kitermel annyi értéket, hogy simán öt év alatt kijöjjön belőle egy 100nm-es ház? Bocsánat, de amíg az átlag azt várja el, hogy a 8 általánosa nélkül is elvégezhető utcaseprésből (direkt túlzok) hozzon ki saját házat, addig ne várjunk változást a magyar helyzetben.


Amúgy itt Németországban is ritka az, hogy valaki megengedhessen magának fiatalkorában egy saját lakást, nem hogy egy házat. Mondjuk jól is működik a bérlakás-piac, nem úgy, mint otthon. (Mobilabb is a munkaerőpiac)

2012. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nem hitelből, hanem megtakarításból tehermentes tulajdonjogot. Az az egyetlen és igazi."


Csak az emberek inkább vettek fel hitelt eddig, mint hogy előtakarékoskodtak volna.

2012. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az ingatlan külföldön is drága, ott is nagyon kevés embernek van sajátja.

Alapvetően az a baj, hogy a munkaerő ára nem igazodik semmihez. Egy minimálbérből nem jön ki egy családi ház rezsije télen, ez a nagy baj!

2012. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha albérletből albérletbe vándorolnék, földönfutónak érezném magam. Tartozom annyival a családomnak, hogy létrehozok egy "várat", ami biztonságot és stabilitást ad, ahová bármikor vissza lehet térni.
2012. máj. 23. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:

„ Tartozom annyival a családomnak, hogy létrehozok egy "várat", ami biztonságot és stabilitást ad, ahová bármikor vissza lehet térni.”

Ha tartozol ennyivel, akkor fizesd meg. Ilyen ideológiákkal nehéz észérvekkel vitába szállni.


Amúgy milyen várat képzelsz el magadnak? Mert a 100nm-es kertes házra nincs mindig szüksége az embernek. Amikor fiatal, karriert épít, mobilabb, egyedül vagy a párjával él az ember, akkor egy kicsi lakás elég neki, valahol a belvárosban, közel a nyüzsgéshez. Amikor megszületnek a gyerekek, és ahogy nőnek fel, úgy kell kert, illetve mindenkinek saját szoba. És amint a gyerekek elmennek egyetemre, majd onnan kikerülve saját lábra állnak, akkor az ember megint ott van, hogy a nyugdíjból kéne fenntartani egy feleslegesen nagy házat. Minek is?

2012. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!