Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen kötelező hittan,...

Legyen kötelező hittan, erkölcs oktatás, vagy ne legyen?

Figyelt kérdés
Miért igen és miért nem?
2009. jún. 25. 22:16
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
41%

miért kéne lennie?

szabad ember vagyok hadd döntsem már el, hogy miben hiszek. ez alapvető dolog kellene hogy legyen... (hittan)

az erkölcstan:

ennek sincs semmi értelme, mivel a gyerekeket nem az iskolában kéne megtanítani viselkedni, hanem a szülőknek!

ha bevezetik a kötelező erkölcstant, a gyerekek nagy része vagy be sem megy az órára, vagy az ezt tanító tanerőnek megkeserítik az életét.

különben is, ennyire gazdag ország lennénk?

van fogalmatok arról hogy ez mennyibe kerülne?

ilyen baromságok helyett inkább a nyereséges dolgokra kellene koncentrálni...:)

ez semmilyen hasznot nem hozna.

2009. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
41%

a másik meg, hogy mivel nem vagyunk soron gyártott csavarok, ezért nem mindenki ugyanolyan.

ki mondja meg, azt hogy mitől lesz valaki jó ember, vagy erkölcsös?

a gyerekeket ez nem érdekli, mivel KÖTELEZŐ.

gondolkozzatok egy gyerek agyával.

ennek is csak az lenne az eredménye, hogy felesleges dolgokra rengeteg pénz kiadása.

az országnak bevétel kell, nem kiadás.

2009. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
64%

Olvastam, ha a honlapjukon található EP programra célzol.

Most újra megnéztem, hátha rosszul emlékszem. A program pdf-ben van fenn és ha ráklikkelsz a keresésre a dokumentumban és beírod, hogy "hittan" vagy "erkölcstan", akkor nulla, azaz 0 darab találat lesz...

Majd beírtam a Googleba, hogy erkölcstan szóköz jobbik; és ott találtam annyit a G-Portal Jobbik oldalán a programjuk "Nevelés - oktatás - " résznél, hogy "Szorgalmazzuk a kötelező hit-, ill. erkölcstan oktatás bevezetését."

Az illetve a magyar nyelvben nem egyenlő az és-sel!

2009. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
80%

Akkor belinkelem neked:

[link]


A 7. A legfontosabb befektetés résznél egészen pontosan ez szerepel:

"Kötelező erkölcs- és hittan bevezetése az általános és középiskolákban. "


Lehet, hogy rossz már a szemüvegem, de én az "erkölcs-" után "és"-t látok és nem mást.

2009. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van, ott "és" áll.

Viszont egyéb helyeken - pl. itt: [link] - meg illetve...

Tény, hogy ilyen esetben nem számít, hogy számszerűleg az melyik szerepel több helyen, mert így már nem lehet tudni, hogy melyik az elírás.

Asszem írok nekik egy e-mailt, hogy melyik az álláspontjuk!

Az erkölcstannal egyetértek amúgy. Németországban pl. jól működik.

Amúgy azért feltételezem, hogy az illetve az álláspontjuk, mert, mint már egy előző hozzászólásomban is írtam, Magyarországon nincs egységes államvallás és a szabad vallásgyakorlással nem függ össze, hogy valamelyik hit államilag preferálva legyen a vallásilag nem megkülönböztethető állampolgárok nevelésénél. Pl. zsidó kisgyerek járjon katolikus hittanra, vagy kevésbé konfrontatív példával, pl. evangélikus a baptistára. :)

De amíg két változat is fellelhető ugyanattól az orgánumtól, az tényleg érdekes vitákhoz vezethet!

Ha kapok választ tőlük, akkor majd bemásolom.

2009. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
89%

Ebben egyetértünk, az erkölcstan ráfér a diákokra (is). De én nagyon nem szeretném, ha a csemetémre olyan valamit kellene ráerőltetnem, amivel én magam nem értek egyet.


Az már megint egy másik kérdés, hogy az egyébként is zsúfolt órarendbe be tudják-e iktatni, illetve milyen másik tantárgy óraszám terhére?

2009. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a legjobb az lenne ha a gyerek maga dönthetné el hogy hittant vagy erkölcstant szeretne tanulni.
2009. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
41%

A Lajtán túli Európában, -söt még Romániában is - kötelező

- hittan

vagy

- erkölcstanórán részt venni.

Hangsúlyozom szabadon választható, hogy melyiken.

- Teljesen természetes, hogy a család( gyermek, szülők) döntik el, hogy melyiken.

- Ugyanolyan természetes, hogy - ha a hittanórát választja - természetesen csak az ő egyházának a hitoktatójától kell ezt elfogadnia.


Nem is értem, hogy ezt a kinkeservesen idetuszkolt "államvallás", illetve Jobbikos témát, miért kellett ebbe a kérdésbe belekeverni? (ha csak nem sunyi provokációval állunk szembe már megínt)


OFF

Hittantáborban volt olyan tapasztalatom, hogy vallását nem gyakorló szülők gyermeke - aki részt vett a hittantáborba - önként kezdett el plébániai hittanórára járni.Szerencsére a kedves szülők nem tiltották el ettől.


Erről a "majd ő eldönti ha felnő"mentalitásról mindig egy vicc jut az eszembe.

Két liberális anyuka tolja a babakocsit.

- Neked fiad van, vagy lányod?

- Maíjd ő eldönti, ha felnő.

2009. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
66%

"Erről a "majd ő eldönti ha felnő" mentalitásról mindig egy vicc jut az eszembe.

Két liberális anyuka tolja a babakocsit.

- Neked fiad van, vagy lányod?

- Majd ő eldönti, ha felnő."


Azért ne hasonlítsuk már a nemhez a vallást! Igenis, a gyermeknek saját magának kell eldöntenie, hogy vallásos szeretne-e lenni vagy nem!

2009. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
59%

Nem bírom ki, hogy ne reagáljak az utolsó előttire.


Akkor tegyük fel, hogy vagylagos a választás és olyan hittant tanítanak, amilyet én jónak látok. Akkor én azt szeretném, hogy hittanként vajrajána buddhizmust tanítsanak az én gyermekemnek. Na? Ki fogja neki ezt tanítani? Vagy belekényszerítenek, hogy erkölcstant válasszak? Akkor hol a választás szabadsága?


Én nem tiltani akarom a vallástól, hanem azt szeretném, hogy a lehetőségekhez képest mindegyiket ismerje meg, hogy tudjon választani. És nem, nem fogom egyikre sem rátukmálni, mert én esetleg azt látom jónak. Engem így neveltek, én nem vagyok vallásos, bár nekem is volt olyan időszakom, amikor a kereszténységbe jobban beleástam magam, de az én választásom volt, hogy köszönöm, nekem nem kell. Ezt légy szíves ne keverd a liberalizmussal, mert baromira nem ugyanaz.

2009. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!