Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen kötelező hittan,...

Legyen kötelező hittan, erkölcs oktatás, vagy ne legyen?

Figyelt kérdés
Miért igen és miért nem?
2009. jún. 25. 22:16
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
69%

De most halál komolyan, mit tanítanak egy erkölcstan órán? Megtanítják, hogyan legyél jó és tisztességes ember? Azért ez nem úgy működik, hogy ha mindenkit betesznek heti 1 erkölcstan órára, akkor nem lesz lopás, bűnözés, csalás, válás, korrupció. Azt, hogy az ember milyen értékek szerint él azt nem egy óra fogja meghatározni!

Ennyi erővel a középkorban, amikor a népesség 90%-a vallásos volt, és kötelező volt templomba járni, akkor bizonyára betartották a Tízparancsolatot, nem volt gyilkosság, bűnözés, lopás és miegymások!

2009. jún. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
57%
02:24: biztos, hogy volt akkor is erkölcstelenség, de nem tárták így a nyilvánosság elé és biztos, hogy azért ennyire nem voltak az emberek profit orientáltak. Ma mindenki láthatja, hogy hatalmas erkölcsi fertőben élünk. Kapcsold be a TV-t bármikor egy percre és meglátod. Egyébként szerintem sem segít az erkölcstan óra, mert aki erkölcstelen, arról úgyis lepereg minden. Az ilyen emberek felfogása eltér, ők nem veszik magukon észre, hogy mit csinálnak.
2009. jún. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
83%
Kötelező hittan semmiképpen se legyen! Majd ha azt akarom, hogy a gyerekem hittant tanuljon, majd vallásos iskolába íratom, de egy sima általánosba ne tegyék kötelezővé! Illemtan viszont lehetne, már egész kis kortól elkezdve, mert a mai fiatalok egész egyszerűen nem tudnak viselkedni! Az erkölcsösségben pedig a elsősorban a szülőnek kell példát mutatni, azt tanítani nem lehet!
2009. jún. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
71%
Ne, mert ígyis sok a fölös óra az általános és középiskolákban. Mondjuk engem már nem érint, mert van érettségim:)
2009. jún. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
78%

02:24-es!

A válaszod logikája szerint akkor iskolába se járjunk egyáltalán, mert ahogy a középkorban mindenkinek ott volt az életében a vallás, mégis voltak bűnözők, ugyanúgy a mi korunkban mindenkinek az életében ott van az oktatás, mégis vannak írástudatlanok!

Ahogyan a vallásos érzület igenis tart vissza sok embert a bűnelkövetéstől - soha nem mindet, de szerinted a középkor a vallás nélkül erkölcsösebb és biztonságosabb kor lett volna? - ugyanúgy az iskoláztatás műveltebbé tesz - nem mindenkit, de szerinted a korunk az iskola nélkül műveltebb lenne? :)

Hittan oktatást senki sem akar kötelezően, mert Magyarországnak nincsen államvallása és senki se akar pl. egy zsidó kisgyereket katolikus hittanra járatni...

Erkölcstan viszont szükséges, mert javítana még azon a korosztályon, ami alakítható.

"Azt, hogy az ember milyen értékek szerint él azt nem egy óra fogja meghatározni!" Szerintem meg azt, hogy az ember milyen értékek szerint él, az határozza meg, hogy milyen értékekkel találkozik a mindennapi életében mindenhol. Az iskolában is.

"De most halál komolyan, mit tanítanak egy erkölcstan órán?" Nem is vagy tisztában vele, mégis elutasítanád?

Én se tudom, csak tippelek. Természetvédelem és természet tisztelete; másik ember - idősek, más gondolkodásúak, stb. - tisztelete, véleményének tiszteletben tartása; vitakészség, kompromisszumkészség javítása, amely csökkentené azt a jó magyar szokást, hogy nem vitázunk, hanem veszekszünk; a gyerekek szintjén tanmesék - nem csak bibliai!!! - segítségével erkölcsi választási helyzetek bemutatása, rávilágítás a jó és rossz döntések közti különbségekre és azok rövid és hosszútávú következményeire.

Hirtelen egy szuszra ennyi jut eszembe. Ja! És nem csak osztályteremben lehet ezt tanítani! A gyerekek pl. elmehetnek mondjuk felnőtt segítséggel, - szülők, tanárok - egy illegális szemétlerakót felszámolni úgy, hogy előtte tájékoztatva vannak arról, hogy ezt miért teszik, miért jó amit tesznek, és ez még a közösségi együtt dolgozást a csapatmunkára való hajlamot is erősíti!

2009. jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy tudom, hogy a kettő egy tantárgy lenne.

A gyerekekre szerintem ráférne.

2009. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
64%

És mégis milyen hittan lenne, ami összeegyeztethető a szabad vallásgyakorlással?

A hittanra egyértelműen nem a válaszom. A megfelelő életkorban majd mindegyik (általam ismert) vallással megismertetem és majd eldönti, hogy akarja-e egyiket vagy sem.

2009. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan, itt mindenki a hittanba akad bele?

SENKI SE AKAR KÖTELEZŐ HITTAN OKTATÁST!!

Kötelező erkölcstan oktatásról van szó, amelyet az egyházi iskolák hittan oktatással helyettesíthetnének! Oda meg a szülő íratja a gyerekét a meggyőződésének megfelelően!

Ha állami iskola, akkor ERKÖLCSTAN!

Fogjátok már fel!

2009. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
77%

Utolsónak!

A jobbik akar kötelező hittan És erkölcstan oktatást. Olvasd el a programjukat a honlapjukon. Nem Vagy szerepel, hanem És.

Az illemtan oktatására pedig neked is szükséged lenne, különösen a netikett íratlan szabályait ajánlom figyelmedbe.

2009. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
96%

10:51: Ez hol is van pontosan leírva?


07:47: Gondoljunk bele, hogy mi hat egy gyerek értékeinek kialakulására. A szülők, az iskola, a barátok és a média. Ha csak az iskolát változtatjuk erkölcsössé, attól még a szülők nem fognak erkölcsösen élni (példát mutatni), a médiából sem fognak erkölcsösebb műsorokat sugározni stb. Itt az egész rendszert kell megváltoztatni.

A másik lényeges dolog szerintem az, hogy vajon mennyire fog hatni a gyerekekre egy dolog, ami KÖTELEZŐ. Felülről rájuk kényszeríteni értékeket nagyon nehéz, az emberek a kötelező dolgokkal szemben általában ellenérzéssel viseltetnek! Szerintem is jó lenne egy ilyen erkölcstan-óra, de fakultatív jelleggel. Persze, akkor lehethogy nem menne el senki, de aki ott van azt tényleg érdekelné a téma és tényleg szeretne erkölcsösen élni.

Másik dolog, vajon ezt osztályoznák is? Mert azért nézzük reálisan a dolgokat, vajon egy ilyen órán hogy fognak fegyelmet tartani? Jó, persze, nem csak osztályzatokkal lehet fegyelmet tartani, de mivel ezt minden iskolába be akarják vezetni, vannak olyan helyek, ahol sok a fegyelmezetlen gyerek és a gyengekezű tanár, ott el lehet képzelni, hogy mi lesz egy ilyen órán.

Utolsó, ki fogja meghatározni, hogy mit tekintünk erkölcsösségnek? Mi lesz benne? Tízparancsolat, tolerancia (például a melegek iránt), antirasszizmus, vagy ősi szokásiank és hagyományaink felelevenítése? Ki dönti el, hogy melyik az erkölcsösség része ezek közül?

2009. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!