Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legyen kötelező hittan,...

Legyen kötelező hittan, erkölcs oktatás, vagy ne legyen?

Figyelt kérdés
Miért igen és miért nem?
2009. jún. 25. 22:16
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
94%
Annak ellenére, hogy én vallásos vagyok, nem tartom jó ötletnek, mert mindenki maga döntsön arról, hogy akarja-e vagy sem. Nem lehet ezt erőltetni. Akiben nincs meg a hajlandóság, az úgysem tanul belőle. Az erkölcs oktatás az más, arra szükség lenne, de az is olyan, hogy ha valakit nem úgy nevelnek otthon, úgysem tanulja meg az iskolában.
2009. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
83%
Kötelező hittan nem kell, mert nem mindenki vallásos. Inkább kötelező illemtan legyen.
2009. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
88%
én nem hiszek semilyen istenben. nem érdekel a vallás. most 29 éves vagyok. még mindig nem látom igazán értelmét. mért gondolom hogy esetleg gyermekem hinni akar egy álltalam kiválasztott vallásban, és kényszeritsem, hogy valja azt. hugom se volt megkeresztelve. (pontosan nem tudom) de azthiszem negyedik osztályos lehetett. kikönyörögte ithon, mert ki kellet neki, hogy megkeresztelkedhessen, hittanra, illetve templomba járhasson. ő választotta ezt az utat. nem volt pedig kötelező. én nem tenném a hittant kötelezővé, de vállasztható az lehetne. erkölcs oktatás? ezt viszont kellene oktatni.
2009. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Németországban még az egyházi iskolákban is választani kell,hogy a gyerek hittant vagy erkölcstant tanuljon.A kettő közül az egyik kötelező.Erkölcstanra itthon is szükség lenn,az illemtan sem ártana.AShogy a mai embereket elnézem,a felnőttek nagyrészére is ráférne mind a kettő.
2009. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
78%
Hittan semmiképpen, hogy a gyerekem higgyen e vagy nem, azt majd én döntöm el. Erkölcs, illemtan, felőlem lehet, a fő példát úgyis tőlem látja a gyerek, mégpedig úgy ahogy én azt jónak látom. Jelzem, nem nevelem rosszra a gyerekemet.
2009. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
67%

Nem igazán értem, melyik erkölcsre, vagy melyik hitre gondolsz. Mindegyik kultúrafüggő... és van vagy 8000 hit.

Mégis: melyik lenne a kötelező?

2009. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%

22:41: mármint úgy érted, hogy majd a gyereked eldönti, hogy hisz-e vagy sem, nem? Te helyette nem dönthetsz és max. addig tudod befolyásolni, amíg kisebb.


Amúgy hogy lehetne azt kivitelezni, hogy tegyük fel egy osztályban van 10 katolikus, 5 református, 6 evangélikus meg 3 zsidó gyerek. Akkor ott milyen hitoktatás lenne? Minden iskolának legyen 10 hitoktatója a különböző hitekre?

2009. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
88%
Hittan ne, már láthattuk a történelemben milyen az, amikor kötelező vallásosnak lenni...
2009. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
88%

Hittan ne legyen, ha valaki pl muzulmán, de egy átlag iskolába járatja a gyerekét, akkor is tanuljon hittant a gyerek? na ne már...

én is sírva szaladtam volna ki a hittanórákról, ha lettek volna (a kereszténység már régebben sem jöt be igazán), de attól ,hgyo nem jártam, még erkölcsös vagyok, tanulok, nem lopok-csalok, nem fekszem össze fűvel-fával, stb...

Viszont valamilyen illemtanra vagy etikára szerintem nagyon szükség lenne már.

2009. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
55%

A hittan oktatás is legyen kötelező a felekezeti iskolákban, meg az erkölcstan is legyen kötelező a világi iskolákban! Mert erkölcsi nevelésre is szükség van és bármilyen jó szülő is valaki, azt el kell fogadni, hogy a gyerek az ébren töltött ideje 60-70%-át az iskolában tölti és a maradék 30-40-et se teljes mértékben a szüleivel. Edzések, szakkörök, egyéni otthoni tanulás, baráti kapcsolatok is sokat vesznek el az iskolán kívüli időből, illetve a szülő is dolgozhat úgy, hogy pl. délutános sokszor és akkor reggel egy puszi-szia, este meg egy jó éjt! max a közös idő...

Amúgy sehol sem hallottam még arról, hogy bárki is hittan oktatást akarna a világi iskolákban, ez egy félreértés.

2009. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!