Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek milyen jövőképe van itthon?

Kinek milyen jövőképe van itthon?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 7. 18:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok. Jövőképem az nincs, de egy életcélom azért van: meg szeretném élni a rendszer (?) bukását. És ez alatt nem csak a magyarországit értem, hanem ezt az egészet.
2012. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
Kannásbor.
2012. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

semmilyen, pontosan ezért jöttem ki középiskola után tanulni, mert az otthoni természettudományos képzés.. hát na. nincs a toppon, én meg a lehető legjobb képzést akartam, akarom megkapni, hogy utána kényelmesen élhessek. haza ide vagy oda, de nem fogok 3 nyelvet anyanyelvi szinten beszélve, kettőt középfokon beállni tanítani (kb ennyire mennék otthon a gyógyszerkémia szakommal, bár szerintem ahhoz meg túlképzett lennék) minimálbérért, vagy esetleg valami gyógyszeripari céghez elmenni, ahol kutatási pénz alig-alig csurran-csöppen és nem csinálhatnám azt, amit szeretek/szeretnék..


idekint kényelmes színvonalon el fogok tudni élni, nyaralni tudok majd menni évente 1-2x (nyáron meg télen snowboardozni), és mivel egy életem van, értelem szerűen szeretném a lehető legjobb színvonalon, normálisan leélni.


otthoni jövőképem? nincsen. lassan egy éve nem is jártam Mo.on, a hétvégén utazom haza egy rövid időre, kíváncsi leszek, hogy mi mennyire változott. kíváncsi vagyok, hogy az eladónő vagy a pincér oda tud-e vágni egy mosolyt, vagy még mindenki totál érdektelenül tölti a munkaidejét. kíváncsi vagyok, hogy a barátaimnak mi a véleménye az egyetemi oktatásukról. kíváncsi vagyok, hogy a környezetemben élő emberekre még mindig ez a tipikus magyar depresszió és passzivitás-e a jellemző. ha igen, akkor tudni fogom, hogy nekem nincs helyem (még mindig) Mo.on és majd esetleg egy év múlva (a következő hazautamkor) újragondolom a dolgot. nekem a mentalitással van a legnagyobb problémám amellett, hogy nem tudnék otthon munkahelyet találni (valószínűleg nem tudnák megfizetni a diplomám értékét és a nyelvtudásomat). na, pontosan ezen okok miatt nincs otthon jövőképem és nagyon jól érzem magam az 'idegenbe' :-)

2012. máj. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Jelenleg nincs ilyen politikai erő, de ha lenne, akkor sem választanák meg őket a populizmustól elvakult, alapvető összefüggéseket megérteni nem képes, kádárista romantikában élő választópolgárok."


Ja persze, mert Nyugat-Európában minden választópolgár komoly közgazdasági ismeretekkel rendelkezik ugye? Na ne röhögtess :)!

2012. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Ja persze, mert Nyugat-Európában minden választópolgár komoly közgazdasági ismeretekkel rendelkezik ugye? Na ne röhögtess :)!"


Nem, de nem is élnek abban a kádári romantikában, hogy az államnak el kell tartania mindenkit, és mindennek (pl. egészségügy, tömegközlekedés, stb.) ingyenesnek kell lennie.

2012. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Nem, de nem is élnek abban a kádári romantikában, hogy az államnak el kell tartania mindenkit, és mindennek (pl. egészségügy, tömegközlekedés, stb.) ingyenesnek kell lennie."


Már megint akkora baromságokat irkálsz, hogy öröm olvasni :). Maximum a cigányságra igaz az, hogy mindent az államtól várnak. Na mindegy. Menj csak nyugatra. Pápá. Nekem nem fogsz hiányozni :).

2012. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Már megint akkora baromságokat irkálsz, hogy öröm olvasni :). Maximum a cigányságra igaz az, hogy mindent az államtól várnak. Na mindegy. Menj csak nyugatra. Pápá. Nekem nem fogsz hiányozni :)."


Kérdezd meg egy 65 év feletti nyugdíjas ismerősödet, hogy jogos lenne-e, ha fizetnie kellene az utazásért. Azt fogja mondani, hogy nem, mert neki ez jár.


Kérdezd meg egy átlagos 30-as ismerősödet, hogy jogos lenne-e, ha vizitdíjat és kórházi napidíjat kellene fizetnie. Azt fogja mondani, hogy nem, mert neki ez jár.


Erről beszélek, rengetegen nem képesek felfogni, hogy azért tart itt ez az ország, mert rengetegen csüngenek az államon.

2012. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

"Kérdezd meg egy 65 év feletti nyugdíjas ismerősödet, hogy jogos lenne-e, ha fizetnie kellene az utazásért. Azt fogja mondani, hogy nem, mert neki ez jár."


Nekem nem szúrja a szemem, hogy a nyugdíjasok ingyen utazhatnak. Amíg dolgoztak több évtizeden keresztül, addig fizetniük kellett érte. Ez az ingyen utazás is csak azért szúrja egyesek szemét, mivel sok a nyugdíjas. Ha mondjuk csak fele ennyi nyugdíjas lenne, senkit sem érdekelne, hogy ingyen utazhatnak.


"Kérdezd meg egy átlagos 30-as ismerősödet, hogy jogos lenne-e, ha vizitdíjat és kórházi napidíjat kellene fizetnie. Azt fogja mondani, hogy nem, mert neki ez jár."


Ennyi erővel ne vonjanak le TB-t a fizetésekből, hanem legyen helyette vizitdíj, kórházi napidíj.

2012. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Nekem nem szúrja a szemem, hogy a nyugdíjasok ingyen utazhatnak. Amíg dolgoztak több évtizeden keresztül, addig fizetniük kellett érte. Ez az ingyen utazás is csak azért szúrja egyesek szemét, mivel sok a nyugdíjas. Ha mondjuk csak fele ennyi nyugdíjas lenne, senkit sem érdekelne, hogy ingyen utazhatnak."


Nekem azért szúrja a szemem, mert ingyenes utazás számukra az EU-ban csak Írországban van (Magyarországon kívül). Nálunk sokkal gazdagabb országok sem engedik meg ezt a luxust maguknak.


"Ennyi erővel ne vonjanak le TB-t a fizetésekből, hanem legyen helyette vizitdíj, kórházi napidíj."


OK, ne legyen TB, fizesse ki mindenki a kezelése költségét.

2012. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Jó, vegyék el az ingyenes utazást, de vajon a nyugdíjat fogják-e emelni?


Mert azért az nem működik, hogy mindenkitől elveszünk mindent, aztán meg csak a kopasz segge marad az embernek.

2012. máj. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!