Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor szűnik meg már végre...

Mikor szűnik meg már végre Magyarország Budapest-központúsága?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a kirohanásomért, de egyszerűen nem értem. Mindenki agyon ajnározza Budapestet, hogy za legjobb, a legtökéletesebb stb. Most ha eltekintünk attól, hogy a fele (vagy több) egy szemétkupac, graffitiföld, csövesek az utcán , és még sorolhatnám, akkor mitől ennyire fővárosközpontú az ország?

Már majdnem az oktatás terén is. Most megcsinálták, hogy a "vidéki" egyetemeken egy csomó szak csak fizetősöknek van, az állami támogatottságú helyeket MIND a fővárosi intézmények kapták meg az ilyen szakoknál.


Volt nem is 1 olyan ember (jártam már eleget Bp.-n) aki fel volt háborodva, hogy vidéken nem lehet élni mert nincs metró vagy villamos....Nem tudtam hogy sírjak, vagy megszakadjak a röhögéstől. Sok budapesti, akivel találkoztam (tisztelet a kivételnek, és nem valami putri társaságba jártam, egyetemisták voltak) meg van róla győződve, hogy vidék valahol le van maradva 19. század szintjén, sokuk a nem budapestiekkel eléggé lekezelőek, persze tudom, hogy ez nem város hanem ember függő, na de akkor is.


Nincs még egy ilyen ország, ahol a második legnagyobb város ilyen mértékben kisebb a fővárosnál.


Miért akarják elérni, hogy Magyarországon minél nagyobb legyen a főváros központúság? Mikor szűnik meg már végre ez a nagy mértékű Budapest-központúság?

Sokaknak csak két dolog létezik : a főváros ami tökéletes és a lenézett "vidék"



(NEM provokációnak szánom, csak nem értem, és rengetegszer tapasztaltam ezt a fővárosban is....hála istennek nem ott lakok)


2012. máj. 5. 22:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az eltűnt 700 e fő itt van most is az agglomerációs övezetben.:)
2012. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Pro Patria ***** válasza:
54%

Budapest Magyarország fővárosa, evidens, hogy mindenben központi helyet foglal el. Repülőtér, közlekedés, infrastruktúra.

Nem lepukkant, sőt, kifejezetten szép város, (mindenhol máshol is vannak nyomornegyedek). Egyébként nem vagyok Budapesti, sőt, Kelet-Magyarországra akarok átköltözni.

Lehet, hogy a vidék valahol a 19. században van megragadva (nem is baj!), de Budapest sincs sokkal előrébb úgy az '50-es, '60-as éveknél...


Az, hogy nincs több, milliós nagyságú városunk - kérem, nekünk ennyire telik. Amerika egy kontinensnyi területet foglal el, ott van szükség több gócpontra, és a 300 milliós népességből jut is rá. Egyébként Csehország fővárosa, Prága 1.181.610 lakosú, második legnagyobb városa, Brünn hopp, máris csak 366.757 fős...

2012. máj. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Vree ***** válasza:
100%

Jellegzetes magyaros stílussal NEM a kisvárosok fejlesztéséről beszélsz, hanem a fővárosra féltékenykedsz, hogy annak miért lehet. :/


Beszéljünk inkább arról, hogy melyik város lakosságát/kiépítettségét szeretnéd növelni, és miért azt.

2012. máj. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

Trianonnak semmi köze ahhoz,hogy Budapest az ország vízfeje lett! A háború után duzzasztották fel a lakosságát,amikor az újjáépítés miatt a vidéki fiatalok tömegesen felköltöztek Pestre.

Később pedig az addig önálló peremvárosokat is hozzá csatolták.

Azóta minden fejlesztést a főváros kap,minden út odavezet.

Sehol nincs olyan,hogy ha az ország egyik végéből a másikba akarsz eljutni,akkor csak Pesten keresztül teheted meg.

Mit kellene fejleszteni? Vidéken mindent. Ausztriában, Németországban a kis falukban sincsenek sáros utcák. Vidéken még a nagyobb városokban is van.

A pestiek beképzeltek,és lenézik a vidékieket. Egy pesti mondta nekem,hogy vidéken nincs szükség színházra,uszodára stb,mert nekik nincs igényük rá!

Lenne,csak nincs rá lehetőségük.

A helyzet nem is fog megváltozni,amíg a politikusoknak csak Pest a fontos.

2012. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szűnik meg, egyszerűen mert messze Magyarország legnagyobb városa.
2012. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Nincs még egy ilyen ország, ahol a második legnagyobb város ilyen mértékben kisebb a fővárosnál."


De van. Ausztria, Egyesült Királyság, Franciaország, stb, stb.

2012. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Sehol nincs olyan,hogy ha az ország egyik végéből a másikba akarsz eljutni,akkor csak Pesten keresztül teheted meg."


Mutass még egy országot, ahol a főváros szinte tökéletesen középen van!

2012. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Csak meg kell nézni az összetételt.

"Vidékiként" egyáltalán nem vágyom oda, BKV vagy "ingyensuli" ide vagy oda.

2012. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Valaki0702 ***** válasza:
Remélem hamarosan mert ez már szégyen a szarban meg hagyják Debrecent, Miskolcot és engedik lecsúszni Győrt, Sopront az ilyen kritikán aluli helyzetbe.
2012. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Nincs még egy ilyen ország, ahol a második legnagyobb város ilyen mértékben kisebb a fővárosnál."


Uruguay legnagyobb városa Montevideo, lakossága a 2004-es népszámlálás alapján 1 269 648 fő. Második legnagyobb városa Salto, lakossága a 2004-es népszámlálás alapján 99 072 fő.


Egyébként egyetértek, nincs jól ez így, hogy ennyire egyenlőtlenül áramlik a pénz Pestre, több igazi központ kellene az országnak. Mondom ezt annak ellenére, hogy Pesten élek.

2012. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!