Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor szűnik meg már végre...

Mikor szűnik meg már végre Magyarország Budapest-központúsága?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a kirohanásomért, de egyszerűen nem értem. Mindenki agyon ajnározza Budapestet, hogy za legjobb, a legtökéletesebb stb. Most ha eltekintünk attól, hogy a fele (vagy több) egy szemétkupac, graffitiföld, csövesek az utcán , és még sorolhatnám, akkor mitől ennyire fővárosközpontú az ország?

Már majdnem az oktatás terén is. Most megcsinálták, hogy a "vidéki" egyetemeken egy csomó szak csak fizetősöknek van, az állami támogatottságú helyeket MIND a fővárosi intézmények kapták meg az ilyen szakoknál.


Volt nem is 1 olyan ember (jártam már eleget Bp.-n) aki fel volt háborodva, hogy vidéken nem lehet élni mert nincs metró vagy villamos....Nem tudtam hogy sírjak, vagy megszakadjak a röhögéstől. Sok budapesti, akivel találkoztam (tisztelet a kivételnek, és nem valami putri társaságba jártam, egyetemisták voltak) meg van róla győződve, hogy vidék valahol le van maradva 19. század szintjén, sokuk a nem budapestiekkel eléggé lekezelőek, persze tudom, hogy ez nem város hanem ember függő, na de akkor is.


Nincs még egy ilyen ország, ahol a második legnagyobb város ilyen mértékben kisebb a fővárosnál.


Miért akarják elérni, hogy Magyarországon minél nagyobb legyen a főváros központúság? Mikor szűnik meg már végre ez a nagy mértékű Budapest-központúság?

Sokaknak csak két dolog létezik : a főváros ami tökéletes és a lenézett "vidék"



(NEM provokációnak szánom, csak nem értem, és rengetegszer tapasztaltam ezt a fővárosban is....hála istennek nem ott lakok)


2012. máj. 5. 22:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*az a
2012. máj. 5. 22:03
 2/20 anonim válasza:
77%
Vissza a töri könyvhez (:
2012. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Az az igazság, hogy Budapest egy eléggé sötét, elmaradott hely ezért hiszik ők magukat a világ közepének.
2012. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

"mitől ennyire fővárosközpontú az ország? "


Attól, hogy Trianon óta ez az egy nagyváros van csak az országban. 2,5 millió fő lakosa van, országos intézmények kizárólag itt vannak. Utána meg 1-200 E fős városok következnek.

2012. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Engem a kisvárosi barátaim is parasztnak tartanak, csak mert falun élek...

Amikor nálunk aludtak, akkor a reggelinél ez volt az első mondat: "Gyerekek együnk egy kis parasztreggelit, nálunk olyat úgyse láttok" és ekkor zavartam őket el...

2012. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

"Nincs még egy ilyen ország, ahol a második legnagyobb város ilyen mértékben kisebb a fővárosnál. "


Így van, tudták, mit csinálnak, akik a békediktátumnál felszabdalták az országot.

2012. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
19%

Igen, ott a pont.

Ebből az országból ennyi maradt sajnos. Tudták hogy kell úgy megcsinálni, hogy ilyen állapotok uralkodjanak, amiről a kérdező is ír.

Egyébként meg ha leírnám, hogy miért annyira Bp-központú az ország, valszeg kitiltanának.

2012. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

22:31

Bp-nek soha nem volt 2.5 millió lakosa, az eddigi max. 2.2 millió volt valamikor 20 évvel ezelőtt. Most pedig van olyan 1.7 millió.

2012. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy így vidékinek számítok, de én itt Nyugat-Dunántúlon egész jól elvagyok Budapest nélkül. Hozzám több ország fővárosa is közelebb van, mint a miénk. Korábban talán (liszt)Ferihegy miatt jobb lett volna, ha közelebb vagyok a fővároshoz, de aztán felfedeztük a bécsi reptér előnyeit :)
2012. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

22:39, tényleg!

[link]


Csak amikor én általánosba jártam, 2,5 millióról tanultunk.

2012. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!