Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy a magyar gazdálk...

Igaz az, hogy a magyar gazdálkodó jóval kevesebb támogatást kap, mint mondjuk a német?

Figyelt kérdés
Hol lehet ennek utána nézni? Konkrét számok érdekelnének.
2012. máj. 3. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Elöször konkretizáld a kérdésedet: mit jelent a magyar gazdálkodó, milyen területen termelne, mit termelne, stb.


De mivel EU-szabályzás, ezért nem hiszem, hogy lenne kplönbség, ha azonos módon termelnek.

2012. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs: kplönbség = különbség
2012. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

nem hiszem

viszont a termelési eszközök nyilvánvalóan fejlettebbek

2012. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz, hogyan konkretizáljam? 10 ha őszibúza? Vagy mire gondolsz? Persze, hogy azonos módon való termelésre gondolok.

Valahol olvastam régebben, hogy a magyarok kevesebbet kapnak, ennek szeretnék utánanézni.

Hol találok számokat? Vagy cikkeket erről?

2012. máj. 3. 13:47
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

"A közvetlen támogatásoknak kezdetben csak a 25%-át kapták meg, 10 éven keresztül növekszik a teljes összegre (eleinte 5, után 10 százalékponttal nő)."

2012. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam írni, amit az #5-ös. Korrekt, és így igaz.
2012. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A világon Magyarország a 2. ország ahol legmagasabbak az adók és a legtöbb adófajta van.A német vagy amerikai vállalkozó sokkal kevesebbet adózik.És igen hogyha valami olyan tevékenységet csinál ami nagyon hasznos a társadalomnak akkor kap rá támogatást.
2012. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanannyit kap magyar,külföldi egyaránt,ha például ugyanakkora területen ugyanazt termelik.A hangsúly itt a "hol"-on van.A lényeg,hogy Magyarországon van,tehát adót is ide fizet és talán a profit egy része is a határokon belül marad,gázolajat itt tankol a gépbe, vetőmagot,permetet itt vásárol,aminek az áfája is Mo-on marad (vagyis nem,de az már más kérdés,hogy mennyit fizet az állam a hitelekre és egyebekre).

Ha munkaerőt alkalmaz,aztután itt adózik,a munkavállaló itt adózik,itt költi el a pénze nagy részét.

Tehát szerintem itt nincs megkülönböztetés magyar-külföldi terén,mert a lényeg,hogy magyar földet művel,magyar adót fizet,persze,hogy támogatják,legyen az akárki.

Még a földvásárlásra,gépvásárlásra is adnak támogatást és/vagy nagyon kedvező hitelt.

2012. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem ugyanannyit kap magyar,külföldi egyaránt,ha például ugyanakkora területen ugyanazt termelik"


Szerinted igen, a valóságban az EU-ban pedig nem.

2012. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket és a linket!

Ezek szerint még nem teljes támogatást kapunk, hiszen még nem telt le a 10 év. Ez miért van?

Így nem vagyunk versenyképesek, milyen meggondolásból történt ez? Meg kell felelnünk a feltételeknek, de támogatásból nem ugyanazt kapjuk, így tönkre tehetnek bennünket simán, nem?

2012. máj. 4. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!