Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolkodik sok magyar...

Miért gondolkodik sok magyar úgy, minden tőlünk nyugatabbi helyen még a sz*r is csokifagyi, a Kelet meg maga az Ördög Birodalma?

Figyelt kérdés
Tehát, hogyha Ausztriában vagy Angliában egymásután 8-szor is kirúgják olyan okból, ami végülis másra nem vezethető vissza, csak arra, hogy ő "szájsze auszlander" akkoris jópofizik, és ecseteli, hogy mennyivel civilizáltabb hely ez, mint otthon a paraszt magyarokkal, addig meg se fordul a fejében, hogy Lengyelországban, Romániában vagy akár egy másik magyar városban sokkal normálisabb főnököt foghat ki, nem tekintik másodrendű állampolgárnak és stabilabb munkahelye lehet.

2012. máj. 1. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Engem itt Angliában még egyszer sem rúgtak ki, sem azért, mert külföldi vagyok, sem másért. Pont leszarom hanyadrendű állampolgárnak tekintenek (főleg hogy még nem is vagyok állampolgár), amíg rendesen kifizetnek.
2012. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
talán az is benne van a dologban hogy magyarországon a magasan képzetteket kivéve mindenkit másod(/harmad/negyed)rangú állampolgárként kezelnek mert bárkinek a helyére találnak jelentkezőt a sok munkanélküli közül. és ezt nem is titkolják
2012. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem senki nem mondja, hogy Nyugaton minden OK, de azt el kell ismerni, hogy Magyarországon a tisztességes munkát nem becsülik meg! A kirúgás pedig pont hogy nem ország kérdése! Ha sza*ul megy egy cégnek, akkor előbb utóbb le kell építenie néhány embert. Minden országban. Magyarországon egy-két kivételtől eltekintve nem a tudás, hanem az ismeretség számít! Angliában dolgozom programozóként, jó fizetésért, nincsen diplomám, ezért otthon nem volt esélyem. Idekinn az interjú és a próbamunka alkalmával megbizonyosodtak róla, hogy értem a szakmát, így felvettek. Vannak még olyan helyek a világban, ahol a tudás érték, nem pedig az ismeretség.
2012. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európában nagy valószínűséggel nem fognak emiatt kirúgni, ha pedig ezért rúgnának ki valakit, abból hatalmas botrány lenne.
2012. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hollófernyiges ***** válasza:
59%

Angol átlagfizetés: 762 000 Ft

Román átlagfizetés: 130 000 Ft

Ukrán átlagfizetés: 57 000 Ft


Te hová mennél?

2012. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Életkép a csodás Moszkvából, ahol konkrétan tényleg mindenki szarik mindenkire és csak magával foglalkozik:

[link]

2012. máj. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!