Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar boltokban, miért...

A magyar boltokban, miért csak külföldi áru van?

Figyelt kérdés
pl: láttam már szlovák tejet néhány boltban. És mindent külföldről hoznak azt is amit itt is előállítható. Szlovákiában persze nincsen magyar áru.... Miért van ez ?
2012. ápr. 28. 14:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Szlovákiában van magyar áru, a magyar boltokban is, csak el kéne olvasni a címkéket

a szlovák tej meg olcsóbb, mint a magyar, ezért nagyobb rá a kereslet

2012. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Lényegesen olcsóbb. Nálunk, ilyen adóterhek mellett SOHA nem vehetjük fel a versenyt árakban. pl. a győri termékek a külföldiekéhez képest horribilis áron van, és ne mondja senki hogy jobb a magyar, mert max ugyanolyan, de nem jobb.
2012. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%
én pár éve nem voltam magyarországon és bizony nekemis szemetszúrt hogy mikor legutóbb itthon voltam még nem volt ennyi szlovák lengyel meg mittudomén milyen fajta termék. sőt nem volt ez emlékeim szerint hogy a csomagoláson csak az 5-6. nyelv a magyar, vagy egyáltalán nincs is rajta magyarul.
2012. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, honnan veszed ezt a marhaságot, a boltokban az áruk többsége magyar. Pedig én multinál vásárolok mindig... de attól még a pick, a gyermelyi, a tolle nem lesz külföldi.

És nem baj, hogy van szlovák tej is. Így legalább hó végén is tudunk tejet venni.

2012. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

3. válaszoló, de rajta van magyarul, mert ha nincs, akkor nem forgalmazható a termék idehaza


a külföldi láncok saját márkás termékeinek jó része is magyar gyártású, a boltok élelmiszer árukészletének 90 %-a magyar gyártású

2012. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Én is multinál vásárolok és a legtöbb termék magyar.Sőt marketing fogásnak is használják mivel hatalmas betűkkel ráírják hogy MAGYAR TERMÉK.

De a narancs meg a trópusi gyümölcsök nem teljesen magyar termékek , csak a vállalkozó magyar akinek földjei vannak valami trópusi helyen és küldi az árut.

Egyébként a minap olvastam hogy van olyan magyar áru amiből mindet külföldön adják el azért mert a magyar piacnak túl drága lenne.

Németországban is vannak magyar termékek , a szalámik terén főleg.

2012. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
"Egyébként a minap olvastam hogy van olyan magyar áru amiből mindet külföldön adják el azért mert a magyar piacnak túl drága lenne" így van pl a mangalicasonka 99 %-a külföldre kerül
2012. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem csak külföldi áru van a boltokban. Sőt! Egyre nagyobb presztízse kezd lenni a hazai termékeknek.
2012. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"pl: láttam már szlovák tejet néhány boltban. És mindent külföldről hoznak azt is amit itt is előállítható. Szlovákiában persze nincsen magyar áru.... Miért van ez ?"


Ez marhaság! Szlovákiában is van magyar tej és épp, hogy ott meg az olcsóbb. A szlovákok meg minket utálnak mert ők meg úgy látják(akik nem járnak utána) hogy mi tesszük őket tönkre az olcsó magyar tejünkkel.

2012. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

"És nem baj, hogy van szlovák tej is. Így legalább hó végén is tudunk tejet venni."


Ez így ebben a formában erős túlzás, hogy tejet, fogalmazzunk inkább úgy, hogy hó végén is veszel valami pancsot.

2012. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!