Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar boltokban, miért...

A magyar boltokban, miért csak külföldi áru van?

Figyelt kérdés
pl: láttam már szlovák tejet néhány boltban. És mindent külföldről hoznak azt is amit itt is előállítható. Szlovákiában persze nincsen magyar áru.... Miért van ez ?
2012. ápr. 28. 14:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Na ez viszont akkor érdekes kérdés. Hogy lehet ott olcsóbb a magyar tej, ha nálunk meg a szlovák az olcsó?

Bár el tudom képzelni, hogy amit a gazdák nem bírnak Magyarországon eladni, azt eladják olcsóbban a szlovákoknak, mert így még mindig jobb, mintha kiöntenék.

2012. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Márpedig ugyanabban a kategóriában nincs különbség a magyar uht és a szlovák uht tej között. Csak az ár.

Persze, én is szívesebben vennék 3.5%-os házi tejet. De nincs rá literenként 300 Ft-om. Ha elérhető áron adnák, nyilván azt venném meg.

2012. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"Én is multinál vásárolok és a legtöbb termék magyar.Sőt marketing fogásnak is használják mivel hatalmas betűkkel ráírják hogy MAGYAR TERMÉK. "


Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem:


Ha ugye multinál vásárolod, akkor honnan tudod hogy magyar? Mert hogy reklámfogásnak jó ráírni, hogy magyar az még szerintem semmit sem garantál.

2012. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Na ez viszont akkor érdekes kérdés. Hogy lehet ott olcsóbb a magyar tej, ha nálunk meg a szlovák az olcsó?

Bár el tudom képzelni, hogy amit a gazdák nem bírnak Magyarországon eladni, azt eladják olcsóbban a szlovákoknak, mert így még mindig jobb, mintha kiöntenék."


Én meg elég nehezen tudnám ezt elképzelni. Itthon 90 forintért tudják eladni, ha még ennél is kevesebbet kap érte külföldön akkor szerinted megéri neki még szállítgatni is? Lehet, hogy jobb mintha kiöntené, de ha én mondjuk 80ftból tudok előállítani egy liter tejet, nem biztos, hogy nem önteném ki ha 400kmrel arrébb 70et adnak érte.

2012. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen neki. De ha a szlovák azt mondja, hogy átveszi 90 helyett 60-ért és helybe megy érte, neki megéri még szállítással is, a gazdának meg nem kell kiönteni.
2012. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
azért a magyar és a magyar termék között is van különbség. Nem csak az a fontos, hogy hol állítják elő, mert van olyan is, hogy génmanipulált növényből van az.
2012. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
15ös így igen. Egyébként tudtátok hogy egész Európában nálunk legolcsóbb a tej? 25eurocent körül. Míg az Eu összes többi országában már 30 körül veszik át. Szóval itt is alaposan ki van kúrva a magyar gazdával.
2012. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"mert van olyan is, hogy génmanipulált növényből van az."


Hát igen, az sem kis kicseszés, de már hazánkban is találtak ilyen növényeket.

2012. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező te olyan sötét vagy mint kevesen!!!!!


Vásároltál már boltban?? Szerintem még soha! Csak elolvastál valamit a kurucon és benyaltad!


Szerintem fejezd be a sulit, menj el dolgozni és VÁSÁROLJÁL!!!


Nem véletlen hogy a jobbikosok nagy része olyan fiatal akik nem sokat vásárolnak, dolgoznak!

2012. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A magyar ipart teljesen elnyomja az unió. Az összes műszaki áru kinából jön. borzalmas.
2012. ápr. 28. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!