Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar boltokban, miért...

A magyar boltokban, miért csak külföldi áru van?

Figyelt kérdés
pl: láttam már szlovák tejet néhány boltban. És mindent külföldről hoznak azt is amit itt is előállítható. Szlovákiában persze nincsen magyar áru.... Miért van ez ?
2012. ápr. 28. 14:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
46%

a kérdezőnek rohadtul igaza van már bocs. telis tele van a bolt szlovák lengyel meg mindenféle GAGYI sz.rral, híg tejjel, vízizű fonnyadt zöldséggel, fröccsöntött műanyag vackokkal és majdnem mindenre valami szláv marhaság van nagybetűkkel írva. Nektek lehet magyarnak tűnik mert fokozatosan jöttek és megszokta a szemetek hogy minden nap a polcon van, de nekem aki 2 évig egy magyar polcot se látott igenis szembetűnő volt.

Régen ilyen nem volt hogy úgy kell forgatni a terméket hogy magyar feliratot találjak, hanem rögtön ottvolt szem előtt. Tegnap meg találtam egy lengyel mosogatószivacsot az auchanban, amire egy darab magyar szó nem volt írva, akár szabályos akár nem.

2012. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A legtöbb magyar cég magyar tejet használ. Lásd Alföld tej, Pannon tej, Veszprém tej, Danone stb.

Mivel ezek közül kettőbe régebben dolgozott barátom így azt pontosan tudom. A többit csak tőlük hallottam de persze ott nem ismerek senkit!


Az meg hogy sok német,olasz, osztrák,szlovák stb tej is van nálunk az teljesen más tészta!

Ha valaki nem bízik a magyarban akkor mit tudsz vele csinálni? Addig vered amíg nem veszi a magyart?

Hazugság hogy nem tudsz magyar tejet venni ha nem akarsz??

Az meg hogy valaki nem választjá általánosságban a magyar terméket mert nem tartja jónak az saját tapasztalat!!


Bár lehet hogy az átlagos eszemmel csupán én emelkedek ki a sok magyarkodó közül hogy "képes vagyok" magyar terméket vásárolni!

Hát srácok, ha nektek ez ennyire lehetetlen feladat akkor mit mondjak? Máshol sem remekelhettek...

2012. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"A magyar boltokban, miért csak külföldi áru van?"


Ökörség. Az élelmiszerek nagy része a boltokban magyar áru, ahogy számos iparcikk is.


"pl: láttam már szlovák tejet néhány boltban. "


Az, hogy "láttál már", nem jelenti, hogy csak az van vagy főleg az van.


"És mindent külföldről hoznak azt is amit itt is előállítható. "


Elárulok egy nagy titkot: MINDEN előállítható mindenhol. Pl. mobiltelefont lehet gyártani Tibetben és Alaszkában is, meg papírzsebkendőt is lehet gyártani Tunéziában és Chilében is.


"Szlovákiában persze nincsen magyar áru"


Szlovák export Magyarországra, 2011: 1001 milliárd Ft

Magyar export Szlovákiába, 2011: 1202 milliárd Ft.


Barátod a Google és a KSH.

2012. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%

22:40


"a kérdezőnek rohadtul igaza van már bocs"


A kérdezőnek nincs igaza, mert fogalma sincs a valóságról.

2012. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"A magyar ipart teljesen elnyomja az unió. Az összes műszaki áru kinából jön."


1) Kína az unió tagja?


2) Kínából az összes magyar import 1/20 része jön.

2012. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
annyira ostobák vagytok. és igen azért tart itt ez az ország. pf.
2012. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Nem csak az a fontos, hogy hol állítják elő, mert van olyan is, hogy génmanipulált növényből van az."


és


"Hát igen, az sem kis kicseszés, de már hazánkban is találtak ilyen növényeket."


tehát mi is a konkrét baj a gépmanipulált növényekkel? (bocsi, ez kicsit off)

2012. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!