Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar mezőgazdaságról hol...

A magyar mezőgazdaságról hol lehetne olvasni?

Figyelt kérdés
Érdekelne a magyar mezőgazdaság helyzete, hatékonysága, kitörési lehetőségei, hátrányai. Lehetőleg elfogulatlan, objektív forrásból. Előre is köszönöm.

2012. máj. 3. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Könyvtárban. A Szabó Ervinben, a Széchenyiben, vagy akár az egyetemi könyvtárakban rengeteg tanulmányt és cikket lehet elérni a témáról. Ha megnézed a Szent István Egyetem könyvtárát, szerintem ott a bőség zavarában fogsz szenvedni.
2012. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, én is kíváncsi lennék.

Mert jelenleg csak ködösítenek, illetve beszélnek róla elvétve, hogy ez a rengeteg föld talán jó lenne valamire. Ami évezredeken keresztül működött, most hirtelen elfelejtődött, és csak mercedes gyárban, tescókban gondolkodnak, mint területkihasználási lehetőség. Tavaly jártam az Alföld északi részén, és tényleg elkeserítő volt a látvány! Hatalmas nagy területek, embermagasságú gazban!

De hogy ez miért van, mi a céljuk, és mi a VALÓDI helyzet?... nem tudom, hogy valahol le van-e írva.

2012. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a JELENLEGI helyzetnek semmi köze ahhoz, amit könyvtárban fogsz találni.
2012. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A könyvtárban nem csak történelmi kontextusú anyagokat tartanak. Megtalálhatók a legújabb kutatások a birtokszerkezetre, az eszközállományra, a foglalkoztatásra, a gazdasági szerepre, hatékonyságra, lehetőségekre, és általános trendekre vonatkozó tanulmányok, írások. Amire az előző válaszoló gondolhat, szerintem politikai vetületű nézőpont lehet, ami szintén lehet elfogulatlan is, de ne felejtsük el, hogy a szakpolitikai koncepciók és stratégiák kidolgozása is tudományos alapokon nyugszik.
2012. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyira azért ne becsüljük alá a tudományt, hogy nincsenek ismeretei az aktuális helyzetről.
2012. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A leghasznosabb a 66%-os volt.


ma 11:12


Hülyeségeket beszélsz! Az Audi, Mercedes, stb. meg úgy általában a tercier szektor többet hoz a konyhára, mint a mezgazd! A kérdés csak azért érdekel, mert azt sem szabadna "ugaron" hagyni, valamennyi munkát és bevételt az is jelentene és vétek lenne nem kihasználni, ha már ott van.

2012. máj. 3. 12:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták,könyvtárban biztosan találsz az aktuális helyzetről is anyagot.

Amit írtál,hogy "nem szabad ugaron hagyni" ahhoz fűznék néhány szót.

Férjem mezőgazdaságban dolgozik itt a Dunántúl középső részén egy kisvárosi gazdaságnál,

a tavalyi évben burgonyát,petrezselymet,hagymát, szóját,kukoricát,búzát termesztettek.Megvan a kiépített,állandó "vevőkör",tehát elvileg minden egyes tonna terményt megvásárolnak.

Az aszály miatt a szokásosnál előbb és többet is kellett öntözni,a burgonyán, a hagymán és a petrezselymen elég sokat buktak,pedig nem kezdő analfabéta emberek,hanem mezőgazdasági,növényvédős szakemberek.

És az idén már most el kellett kezdeni az öntözést,ha termést is akarnak.

Szóval örülhetnek ha kijönnek nullára,nemhogy még komolyabb profitot várjanak.

Mindemellett tudniuk kell eladni is,nos a multik nagyon komoly konkurenciát jelentenek,ami miatt nekik is lejjebb kell szorítani az árat ha el akarják adni a terményt.

Tehát a szélsőséges időjárás miatt plusz kiadásokra és a konkurencia miatt csökkent bevételre számíthatnak,nem ragozom tovább,szerintem ez egy általános helyzet az ország szinte minden pontján.És a lehetőségek köre csak szűkül,szóval szabad,nem szabad,ugaron hagyják,mert a belefektetett pénz és energia nem térül meg.

2012. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeségeket beszélek.

Viszont arra válaszolj légyszives, hogy az audi, mercedes, tesco, stb., hova viszik a megtermelt profitot?

Biztosan nekünk lesz hasznunk belőle... Hogyne...

2012. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 13:53


"Viszont arra válaszolj légyszives, hogy az audi, mercedes, tesco, stb., hova viszik a megtermelt profitot?"

Kiviszik, na és? Ennyi munkavállalót nem tudna más ágazat foglalkoztatni (sajnos), tehát van pozitív hozadéka is. Ja és adózniuk is kell!


Másrészt nagyon félreértetted. A tercier szektor nem csak az Audi, Mercedes és hasonlókból áll. Ide tartozok a magyar KKV szektor. Tudod mekkora profitot hoznak ők? Gyakorlatilag tőlük származik a hazai jövedelem túlnyomó többsége, annak ellenére, hogy tesznek rájuk.

2012. máj. 3. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!