Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kínai hiteltől mennyire lesz...

Nem dávid kérdése:

Kínai hiteltől mennyire lesz jobb az ország sora? Nem mindegy ki adja?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hitel mellé hitel?

Ha te tartozol egy "barátodnak" majd azért,hogy azt a tartozásod meg add kölcsön kérsz egy idegentől.Szerintem jól jársz?

2012. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

A lényeg az lenne hogy annyira benyaljanak a kínaiaknak hogy azok alacsonyabb kamatért is megvegyék az államkötvényeinket!

De már kuncsorogtunk az araboknál is de nem jött össze.


Orbánék azt gondolták hogy nem számít ha összevesznek a nyugati világgal és elküldik őket a fenébe mert majd a ruszkik,kínaiak, arabok rohannak hogy feltételek nélkül olcsón hitelezzenek nekünk!

Az meg sem fordult a fejükben hogy talán még keményebb feltételeik lehetnek majd mint az EU-nak vagy az IMF-nek...

Dehát ilyen ha hozzá nem értők irányítják az országot...

2012. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

"Nem mindegy ki adja?"

Csak adja már. Gondolom a kínaiak le se szarják, mikor mennek nyugdíjba a magyar bírák, meg hogy kire tesz esküt a jegybank elnöke.

2012. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Kínai hiteltől mennyire lesz jobb az ország sora?"


Annyival, hogy tál rizs / nap tarifával le is lehet dolgozni. Az IMF hitelnél meg ilyen nincs.

2012. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Erre mondják, hogy a pénznek nincs szaga. Érdekes módon a kommunistázás ilyenkor meg sem fordul a fiúk fejében. :D
2012. máj. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Shai-Hulud ***** válasza:
56%
Én azért tartok attól, hogy több rizsbe fog ez nekünk kerülni, mint az IMF...
2012. máj. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hitel az egy őrület, sose lett volna szabad felvenni egyet se.

Termelsz adott idő alatt 10 egységet. Ha az elején felveszed a hitelt, hogy hirtelen sok zséd legyen, akkor végül a megtermelt 10ből 6-7 marad a tied, a többit meg röhögve elveszik tőled. Hol logikus ez??? Áh...

Nem tudom, nem értek hozzá, hogy vissza e lehet fizetni a jelenlegi adósságot (gyanítom nem), de hogy több hitel nem kell, az tuti.

2012. máj. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62es a közgazdászok ezt azzal magyarázzák, hogy a tőke élénkíti a gazdaságot, hogy a hitelre azét van szükséged, hogy beruházz, korszerűsíts. Egyébként igazad van, ezért írom le mindennap, közgazdásznál ostobább ember nincsen. Hiába korszerűsítesz és tudsz többet, vagy gazdaságosabban termelni, nem magadnak fogsz, nem te élsz majd jobban.
2012. máj. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hiteltől nem lesz jobb az ország csak rossazbb...
2012. máj. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"közgazdászok ezt azzal magyarázzák, hogy a tőke élénkíti a gazdaságot, hogy a hitelre azét van szükséged, hogy beruházz, korszerűsíts. "


Hát te se közgazdásztól olvasol anyagot hanem valami jobbikos "művet"!


Az a baj hogy fogalmatok sincs hogy működik egy cég, pláne egy gazdaság!

A likviditási és forgóeszköz hitel teljesen megszokott. Ha nem lenne rengeteg cég már az elején bedőlne!

Az ország meg rövid távú hitelek nélkül szintén bedőlne mert nem lenne miből fizetni a kiadások mértékének ingadozásából eredő kifizetéseket!

Szerintem olvassatok el pár közgazdasági és államfinanszírozási művet és utána írogassatok!


Én se állok neki okoskodni a bortermelésről mert nem értek hozzá! Attól hogy látszólag csak leszeded a szőlőt és kipréseled a "lét" majd vársz hogy bor legyen még nem csinál senkit minőségi bort...

A különbség hogy én tudom hogy ez bonyolultabb mint ahogy egy laikus elképzeli míg ti akkor is meg akarjátok mondani a tutit...

2012. máj. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!