Pozitív jelenségnek tartod a kozmopolitizmust?
ma 18:20
Nem muszáj ám hozzászólnod, ha valamit nem értesz.
"Nem muszáj ám hozzászólnod, ha valamit nem értesz."
Magyarázd akkor el nekem, mesélj még az összefogásról és az egységről, miközben a saját népedet fikázod amérikából.
ma 18:52
Sajnálom, ha neked az jön át, hogy "a saját népemet fikázom". A többit meg felesleges magyarázni, ha még ezt sem tudod értelmezni...
Globalizáció nem globalizáció témához:
Szerintem a felnövekvő generáció kultúráját már nem az adott nemzet kulturális hagyatéka határozza meg, hanem sokkal inkább az interneten vagy médiában látottak, hallottak. Ráadásul az iskolában sincs nemzeti öntudatra való nevelés -hál istennek- hanem mindenki maga döntheti el, hogy mit akar befogadni és mit nem, így válik kulturálttá. Ilyen tekintetben azt kell mondjam, hogy a globalizáció már rég tart.
Mindenki más és az egyes emberek személyisége értékrendje rendkívüli módon eltér, így mindenki egyedi. A gond az, hogy ebben a nagy szabadságban/szabadosságban sokan eltévednek, nem tudják már a gondolataikat szabályozni és az ilyen degenerált 8 osztályt végzett kopaszokból lesz a minden ellen lázadó, önmagát 'nemzeti öntudatúnak' tartó hülye gyerek.
"A kozmopolitizmus a görög kozmosz (mindenség) + polisz (város) szavak egyesítéséből keletkezett kifejezés, jelentése ,,világpolgári szemlélet". A kozmopolita a világ problémáit a nemzet problémái elé helyezi, azaz az emberiség érdekei felülmúlják egy osztály, ország, nemzet érdekeit. A sovinizmussal ellentétben a világ minden emberét egyformának, egyenlőnek tekinti."
Pozitívnak gondolom e ezt? Ja igen.
19
A tapasztalatok alapján mondjuk a hungarista nemzetállam, vagy a bolsevizmus fél kézzel verik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!