Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van Magyarországon vagy...

Van Magyarországon vagy bármelyik európai országban a globalizmust és a kozmopolitizmust támogató párt?

Figyelt kérdés

2012. márc. 19. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pártot nem tudok, de szövetséget igen, ilyen pl. a JEF ( [link] )
2012. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Mi az a globalizmos, kozmopolitizmus
2012. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
A kozmopolita szó jelentése olyan ember aki mindig úton van , 2 évet Svájcban lakik , 3 évet Kanadában , fél évet Skóciában és így tovább.
2012. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
16:30! Ez csak a felszín. A kozmopolita az, akit kb. világpolgárnak hívnánk, azaz ugyanúgy otthon érzi magát Párizsban, mint Zürichben vagy Budapesten. Azaz kvázi az egész világ az ő otthona.
2012. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
A globalizáció egy természetes folyamat. Hogy létezhetne ezt támogató párt? A JEF, amit az első linkelt, nem jó példa, mert ez egy európai egyesülést támogató párt (nem szervezet?), vagyis nem globális. Amúgy is az egész EU a globalizáció ellen jött létre.
2012. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Invesztor!


"Hogy létezhetne ezt támogató párt? A JEF, amit az első linkelt, nem jó példa, mert ez egy európai egyesülést támogató párt (nem szervezet?), vagyis nem globális."


1. A JEF nem párt, hanem egy társadalmi szervezet, ahogy azt írtam.

2. A globalizációt ne úgy értsd, hogy csak az tekinthető annak, ami az egész glóbuszon terjed. Ugyanis a világ különböző pontjait összekötő kapcsolatok erősödése, közeledése az, amit értünk ez alatt a szó alatt. Vedd úgy, hogy az EU föderalizációja egy területen belüli globalizáció.


"Amúgy is az egész EU a globalizáció ellen jött létre."

Na ezt fejtsd ki, kérlek, mert erről én nem tudok. Azt hittem, a szorosabb gazdasági együttműködésért jött létre.

2012. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"1. A JEF nem párt, hanem egy társadalmi szervezet, ahogy azt írtam."

Igazad van, elnéztem, mea culpa.


"2. A globalizációt ne úgy értsd, hogy csak az tekinthető annak, ami az egész glóbuszon terjed."

Miért? A nevében is benne van. Az IMF, a WTO, stb. a globalizáció termékei, az EU nem.


"Ugyanis a világ különböző pontjait összekötő kapcsolatok erősödése, közeledése az, amit értünk ez alatt a szó alatt."

Igen, de az EU, inkább regionális integráció.


"Na ezt fejtsd ki, kérlek, mert erről én nem tudok. Azt hittem, a szorosabb gazdasági együttműködésért jött létre."

Európában, de nem az egész világon. Az európai kultúra, identitás védelme érdekében, a kontinensen kívülről beáramló idegen hatások ellentételezésére alakult, legalábbis ezt olvastam valahol. De ha belegondolsz, akkor az globalizáció, hogy az afrikai kontinens országait ellehetetlenítik az élelmiszerdömpinggel? Vagy az, hogy a kínaiakat távol tartják/tartották az európai piacokról (asszem valami szerzői jogok védelme ürügyén [amit annó japán is eljátszott])?

2012. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Invesztor!


"Miért? A nevében is benne van. Az IMF, a WTO, stb. a globalizáció termékei, az EU nem."


Provokatív kérdés: Az IMF és a WTO sincs a világon mindenhol, csak ott, ahol tagok az országok. Akkor ezek mégsem a globalizáció termékei?


Az EU a globalizáció eredménye, sőt, eszköze is, mely egy behatárolt területre fejti ki hatását. De ha jobban megnézed, akkor az EU terjeszkedik, és nem csak tagországok terén, de a gazdasági kapcsolatok szintjén, külpolitikában, külföldön építkezik (Nabucco), stb… És bizony, a kapcsolatok egyre erősödnek, és az országok közelednek egymáshoz.


"Igen, de az EU, inkább regionális integráció."

Nem tagadom, hogy regionális, és hogy integráció, de ahogy ezt írtam, ez a globalizációnak az eredménye. Már vannak csak EU-ban tevékenykedő vállalatok (a közös vámok és a törvények miatt), az már eléggé befolyásolja az életünket (és nem csak a mienket), ha a németeknél a belpolitikában baj van, ha a hollandok kifogásolható honlapokat tesznek ki az internetre - a világ egyre kisebb lesz, és ez hatványozottan igaz az EU-ra.


"Európában, de nem az egész világon. Az európai kultúra, identitás védelme érdekében, a kontinensen kívülről beáramló idegen hatások ellentételezésére alakult, legalábbis ezt olvastam valahol."

Eredetileg azért jött létre az EU őse, hogy a szorosabb gazdasági együttműködés révén elkerüljék a gazdasági rivalizálást, a nyersanyaghiányt, ami két világháborút is kirobbantott. Ezért hozták létre a Montánuniót.


"De ha belegondolsz, akkor az globalizáció, hogy az afrikai kontinens országait ellehetetlenítik az élelmiszerdömpinggel?"

Na ez érdekes. Élelmiszer dömpingről nem tudok, segélyekről igen. Az EU mezőgazdasági és élelmiszeripari exportjának túlnyomó része nem Afrikába, hanem a fejlett országokba (USA, Japán, Oroszország, egyéb nem-EUs európai országok) irányul, így én ezt a kijelentésedet kétkedve fogadom. Valami adatod van erről?


"Vagy az, hogy a kínaiakat távol tartják/tartották az európai piacokról (asszem valami szerzői jogok védelme ürügyén [amit annó japán is eljátszott])?"

Az globalizáció, hogy a kínaiak itt akarnak bevásárolni - és tegyük hozzá, a kínaiaknak csak egyszer adhatsz el bármit, mert utána már legyártják a hasonló terméküket. Így valóban, az EU megpróbált fellépni a kínai terjeszkedés ellen - de pont a szabadpiac az egyik nagy érve a kínaiaknak a korlátozások ellen (ezt amúgy az USA-val is eljátssza)

2012. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 10:43


"Provokatív kérdés: Az IMF és a WTO sincs a világon mindenhol, csak ott, ahol tagok az országok. Akkor ezek mégsem a globalizáció termékei?"

Az IMF-ről nincs annyi infóm, így ettől eltekintenék. Viszont a WTO-nak szinte "majdnem" minden ország a tagja, Oroszország idén csatlakozott. Tehát egy-két elszigetelt országon, latorállamon kívül szinte mindeki a tagja.


"...külföldön építkezik (Nabucco), stb…"

A Nabucco-val nagyon csúnyán ráfáztak.


"És bizony, a kapcsolatok egyre erősödnek, és az országok közelednek egymáshoz."

Kérdés, hogy a szélsőjobb és erősen nacionlista pártok meddig erősödnek a válság miatt, ez ugyebár visszájára fordíthatja az elért eredményeket. Sajnos. Nagy EU-párti vagyok a hiányosságai ellenére is.


"...de ahogy ezt írtam, ez a globalizációnak az eredménye."

Jó, ilyen szempontból a globalizáció eredménye, elfogadom, hiszen pont ellene valósult meg. Olyan értelemben vitatkoznék a kijelentéseddel, hogy nem a globalizáció eredményeinek "megerősítése" érdekében jött létre.


"Eredetileg azért jött létre az EU őse, hogy a szorosabb gazdasági együttműködés révén elkerüljék a gazdasági rivalizálást, a nyersanyaghiányt, ami két világháborút is kirobbantott. Ezért hozták létre a Montánuniót."

Ez is egy ok. Van olyan vélemény is, mely szerint a németek erősödését akarták a franciák a montánunióval visszafogni. Az pedig szerint nagyon is valós ok, hogy az USA túlsúlya is sokat nyomott a latban, amikor az unió melletti érveket nézegették. Vannak ennek előzményei ugyebár: Churchill beszéde, stb...


"Valami adatod van erről?"

Sajnos nics. Én is csak hallottam, hogy az élelmiszerfelesleg nyomott áron történő értékesítésével gyak. tönkreverik az afrikai országok, ui. nekik a mezőgazdaságon nem nagyon van "kiugrási" lehetőségük.


"és tegyük hozzá, a kínaiaknak csak egyszer adhatsz el bármit, mert utána már legyártják a hasonló terméküket."

Ez így igaz. Ahogy Japán is annak idején.


"...de pont a szabadpiac az egyik nagy érve a kínaiaknak a korlátozások ellen..."

És milyen igazuk van. Európaiként nekem sem tetszik a kínaiak hozzáállása, de végülis érthető. Én is így tennék, mindkét oldal helyében. Csak érted kicsit visszás, hogy örömódákat zengünk a szabad piacról, csak épp senki nem tartja hozzá magát.

2012. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!