Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs akkora hazaszeretet az emberekben a saját országok iránt, mint Amerikában?

Figyelt kérdés
Becsülendő az amerikai emberek hazaszeretete, nem? Ők büszkén kiteszik/hordják a saját zászlajukat, büszkén éneklik a himnuszokat és büszkén ünneplik meg a saját nemzeti ünnepüket.
2012. ápr. 25. 21:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%

Mert az utóbbi 22 év borzalmas politikája kiölte az emberekből ezt az érzést.

Gyakorlatilag rabszolgák vagyunk a saját hazánkban és többségünk egyik napról a másikra él.

Akinek munkája van szinte csak arra keres, hogy a rezsit meg a kaját ki tudja fizetni.

Kivéve a felső százezer....

2012. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
40%
Mert itt már általános iskolában átmossák a gyerekek agyát, hogy így trianon meg úgy trianon, ellenünk volt/van az egész világ, az amerikaiaknak tökmindegy hogy bukarest vagy budapest, és persze a gyászindulót, amit mi himnusznak hívunk, a többség nem tudja büszkén énekelni.
2012. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%
Egy olyan országot, amelyben folyamatosan b*szogatnak, nehéz szeretni.
2012. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs értelme majmolni Amerikát!

A háború előtt sem zászlóztuk fel a házakat,még nemzeti ünnepen sem,csak a kokárdát viseltük. A Himnuszt pedig csak akkor szokás énekelni,ha valamilyen ünnepélyes alkalom van.

Ma pedig a nemzeti ünnepeinket egy józan ember csak szégyenkezni tud. Ezek az ünnepek már nem a régiekről szólnak,hanem a mai politikai acsarkodásról.

A hazaszeretet pedig nem a külsőségektől függ.

2012. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
49%

Mert Magyarország nem annyira szerethető. (Ugyanaz, mint a 3-mas válasz, csak finomabb megfogalmazásban.)


Kicsit bővebben: Magyarországnak soha nem volt olyan kormánya, amivel legalább részben, legalább néhány fő kérdésben maradéktalanul azonosulhatott volna az egész nép. Az elmúlt legalább 100 évünk arról szól(t), hogy hogy tudjuk kivédeni a nyakunkba katasztrófát zúdító rezsimeket. Ha nem muszáj, egy ilyen állam szimbólumát én se használom csak úgy spontán.

2012. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%
Már bocs de én szeretem Magyarországot mint térséget és kultúrát bármilyen kormány is legyen hatalmon, de ezt miért lenne kötelező kinyilvánítanom egy zászlóval meg egy búvalbélelt himnusszal. Én eléggé magyarnak érzem magam azzal hogy annak tartom magam, minden más csak formaság vagy túlzás.
2012. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%

Én azt kérdezném, a magyarokban miért nincs akkora hazaszeretet, mint Európa bármelyik másik nemzetében:

A spanyolok, ízig vérig spanyolok, a portugálok, olaszok, szerbek, lengyelek, románok, szlovákok, franciák és sorolhatnám végig Európa összes nemzetét, mind-mind hazaszeretettől duzzadó polgárokkal vannak megáldva.

A magyaroknak ez valami miatt nincs megengedve, az a magyar, aki szereti a hazáját az...., aki büszke Magyarországra...., mindenki ismeri a jelzőket. Miért? A szlovákokat miért nem bántja senki szlovákságukért? A magyarokat mindig mindenki már azért is, mert életben akarnak maradni, minket már azért is megbüntetnek, ha túlélünk, mert magyarok vagyunk!

2012. ápr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy lényegesen nagyobb van. Csak ki kell szűrni a magyargyűlölőket.
2012. ápr. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
35%

Mert Magyarországon nincs mit szeretni.


Amennyiben mégis szeretne valamit az ember azt jó eltitkolni mert a végén még összemossák az embert a középkori nézetű, húdemagyar nacionalista megmondóemberekkel.

2012. ápr. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%
Mert liberálisként tizenéve azt hallgatom, hogy én nem vagyok magyar, és tízből kilencszer olyanok mondják ezt, akiknek a szókincse és a műveltsége egy cerkófmajommal vívott szellemi párbajhoz sem lenne elégséges.
2012. ápr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!