Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kettős állampolgársággal...

A kettős állampolgársággal rendelkező határontúli magyaroktól miért nem vonják vissza a magyarigazolványt?

Figyelt kérdés
Amikor fizetni kell, akkor azzal takaróznak, hogy ők határontúli magyarok és jár nekik a kedvezmény, amikor kapni kell, vagy szavazni, akkor rögtön magyar állampolgárok lesznek.
2012. ápr. 25. 13:47
 1/7 Pro Patria ***** válasza:
66%
Konkrét példákat tudsz mondani, vagy csak hőbölögsz...?
2012. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

Miért vonnák vissza? Kell a szavazatuk...


Azért kapták. Nehogy azt hidd, hogy a Fidesz és a KDNP valami Istentől vezérelt emberbaráti szeretetből ölelgeti ennyire a határon túlra szakadt magyarokat... Egyszerű számítás az oka. Kapnak kedvezményeket, és majd ugye arra fognak szavazni, akitől kapták...


Ja, hogy még nem szavazhatnak? Nem baj, majd megoldják azt is, még 2 év van a választásokig. Majd Lázár benyújtja, napirend előtti felszólalásként.

2012. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: esetleg hőböRgök.

Igen, konkrét példa: a magyarigazolvánnyal jár utazási kedvezmény. De miért, ha egyszer az ember magyar állampolgár (is)?

Egyébként határon túli magyar vagyok, nincs sem magyarigazolványom, se magyar állampolgárságot nem kértem (pedigh elvileg mindkettőt magkaphatom/megkaphattam volna). Viszont engem zavar az a hozzáállás, amit leírtam a kérdés alatti magyarázatban.

2012. ápr. 25. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Európa összes nemzetállamában jogosult az állampolgárságra az a személy, aki bizonyítani tudja, hogy az adott nemzethez tartozik.



Egyedül magyar szokás az, hogy első körben a problémák megoldását egymás pofánköpésében keresik a mélyen tisztelt testvérek.



Amúgy a magyarság túlnyomó többségének nincs szüksége igazolványra ahhoz, hogy magyar legyen, ahogy azt fentebb is olvashattuk.

2012. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem, miért kell határon túliakat bántani. Nem ők akartak odakerülni, sajnos Trianon miatt kerültek oda, és igen csak mostoha körülmények között éltek. Szerintem fontos tényező identitásuk megőrzése végett, hogy kaphassanak magyar állampolgárságot. Ezzel régóta adósak voltunk nekik. Nem értem, miért kell most bántani őket. Nem ők tehetnek arról, hogy a hazai politikai palettánk olyan amilyen, és hogy a politikában ilyen döntések születnek. Ha az ország állapotáért felelősöket akarsz keresni, akkor azt kell mondjam, itt kell körülnézni, mert a mostani kormányt is határon belül választották meg 2/3-dal...
2012. ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az elkerülte a figyelmeteket, hogy határontúli magyarként kérdezek. Értem én, hogy erkölcsileg helyes meg ilyesmi, de az erkölcstől nagyon távol áll az indok úgy a megadásra, mint a felvételre.

Most félretéve azt, hogy azért adják, hogy legyen 500 ezer szavazó, a felvételkor senki nem azt mondja, hogy azért mert nagyapám az volt, hanem, hogy majd ezzel könnyebb lesz elhelyezkedni külföldön.

Na de ezt is félretéve: van pl. a SZülőföldön magyarul program, ami biztosítja, hogy akik itt magyar nyelven taníttatják a gyereküket, azok évi szinten bizonyos anyagi juttatást kapjanak. Na, de ha megkapja amagyar állampolgárságot, akkor ennek milyen jogosultsága van? Tiszta haszonlesés ez az egész...

2012. ápr. 26. 07:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj, kérdező. :D Igenis mindenkinek a szívében is fontos, aki őszinte magyar, hogy végre papíron is az. És ha nem tudnád, akkor itt az emberek többsége, legalábbis nálunk Vajdaságban, nagyon alacsony fizetésből él és ha van esélye eljutni Magyarországra, akkor örül, hogy valahova végre kimozdult. Szerintem nem tőlünk kellene ezt a kedvezményt sajnálni. Miért nem támadod az adócsalókat?
2012. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!