Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan kötelező lesz megint...

Komolyan kötelező lesz megint honvédelmi ismeretek tárgy a középiskolában?

Figyelt kérdés
Mégis mi szükség van erre? Eddig is gondolkoztam rajta, hogy a gyereket osztrák középiskolába küldjem (Sopronból), ez mégjobban megerősít a dologban, nem csak emiatt, de jobb neki minél hamarabb kijutni innen.
2012. ápr. 24. 10:05
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Tartalom olvasható,ha valakinek ez fáj,az vizsgáltassa ki magát.

2012. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
48%
Ha Németországban,Ausztriában,Dániában törne ki háború,vagy közvetlenül támadás érné, és konkrétan az ország területét veszélyeztetné akkor ott is ugyan úgy lenne kényszersororzás, ez nem kívánságműsor.Ha Magyarországot érné támadás a te fiadnak is be kéne vonulnia, aki nem teszi az dezertőr és hadbíróság elé állítanák.Reméljük erre sosem lesz szükség, de emiatt nem kell kiborulni.Szerintem igenis lehet a nemzet és magyarság tudatott növelni azzal hogy a múlt dicsőséges eseményeit(mert van bőven) részletesebben megismerik.Engem legalábbis lelkesít, érdekelnek ezek a dolgok és szerintem sokan vannak így.Az iskolába sok felesleges dolgot tanulnak de ezt pont nem lenne az.De azt is el tudom fogadni hogy sok embert nem nagyon érdekel ez.Én örültem volna egy ilyen tanórának annak idején és szerintem minden fiút érdekelnek valamilyen szinten a fegyverek szóval a gyerekeket is érdekelné.
2012. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Hát...az túlzás, hogy minden fiú örült volna neki. Én is trükközéssel úsztam meg a katonásdit, semmi kedvem nem volt hónapokat elb@szni a nagy semmire, inkább éltem helyette. A mai tizennyolc éves fiúknak pedig az elenyésző százaléka akar katona lenni, teljesen érthető okokból.

Attól meg miért lesz bárki hazaszertető, mert tudja, hogy működik egy tank vagy egy gépfegyver?

2012. ápr. 24. 10:49
 14/39 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy hetente egy órában arról tanulnak, hogy mi az a NATO, hogy működik a Honvédség, és hogy működik egy fegyver, nem hiszem, hogy bárkinek lelki törést okozna.

Ha úgy érzed, hogy ez korlátozná a fiad jellembeli/iskolai/szociális, stb. fejlődését, akkor komoly bajok vannak Nálad.


Ez nem sorkatonaság, hanem egy tanóra egy középiskolában, ami végre egy kicsit oszlatná a homályt az átlagemberek fejében, akik semmit sem tudnak a mai Honvédségről.


Te is ellógtad a katonaságot húsz éve, úgyhogy Te sem tudsz semmit, amit meg a volt soros haverjaid meséltek a kocsmában, oszd el kettővel, vonj belőle gyököt, aztán felejtsd is el, mert az húsz éve volt.

2012. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
66%

Itt van a rettegés tárgya, a félelmet keltő tankönyv tartalomjegyzéke, ami a mai fiatalság lelkét fogja lánctalpakkal taposni:


[link]

2012. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
59%
Értem amit mondasz én se szeretnék soha katona lenni, de ha a középsuliba elvittek volna egyet lőni azt nem bántam volna.Szerintem a többséget érdeklik ezek a dolgok, nem véletlenül a lövöldözős videojátékok a legnépszerűbbek.Az hogy tudja hogy működik egy tank attól tényleg nem fogja senki sem jobban szeretni a hazáját de ha talán hallana részletesebben egy-két győztes csatáról(pl. Pozsonyi csata, amit még Amerikai Katonai akadémiákon is oktatnak), talán jobban büszke lesz a magyarságára.Bár lehet hogy a többséget inkább csak lövöldözés érdekelné, na de mindegy csak emiatt ne vidd Ausztriába tanulni.Ha viszont beszéli a nyelvet és megoldható akkor szerintem is Ausztriába járasd, hátránya nem lesz belőle.
2012. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nem konkrétan a tárggyal van bajom, de egyrészt szerintem így is túl sok minden van a tanrendben, mert mindenki kitalálja, hogy a saját szakterülete olyan fontos, hogy azt márpedig igenis tanítani kell! Tele van olyanokkal a tanrend, hogy népismeret, meg hasonlók, tehát ilyen "tölteléktárgyakkal".

Még egyszer mondom, sosem a konkrét tárgyról van szó, de ha megnézzük egy mondjuk 10 éves kisgyerek órarendjét, arra jutunk, hogy lassan nem csoda, hogy írni egyik sem tud, hiszen pont a normális, hasznos órákra nem jut elég idő/energia az ilyesmi mellett.

Bárki tanulhassa ezeket, akit érdekel, legyenek szakkörök, csoportok, egyesületek, akármi. Aki akar, tanuljunk a honvédelemről, akit a népismeret érdekel, tanulja azt... De minden gyereknek mindent kötelezővé tenni!? Szétszakadnak, megoszlik az idejük és a figyelmük.

Közben pedig írni és számolni lassan tényleg egyik sem tud...


Nekem ez a véleményem, és emiatt biztosan, ha tehetném, inkább külföldre vinném a gyerekemet iskolába, persze úgy, hogy előtte rendesen utánajárnék, hogy kinn milyen elvek szerint, hogyan folyik az oktatás.

A nyelvtudás sem utolsó szempont.

2012. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
0%
*tanuljon
2012. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
16%

A könyvből oktatott térképészet, túlélés, fegyverek alkatrészei meg elsősegély… hát ne haragudjatok, de ezek így nevetségesek, és feleslegesek. Tipikusan gyakorlati képzés elméletben. Ezeket, ha katona vagy, az első héten megtanítják neked, nagy hozzáadott értéket nem látok benne. Érdekes lehet, ha akarja valaki, vegye fel szakkörben, de hogy kötelezően előírt tárgy legyen, és így más, a békében (mert abban élünk!) sokkal fontosabb és hasznosabb tárgyaktól vegye el az időt és az energiát – na azt nem támogatom.


Nem azzal van a bajom, hogy tanulnak a NATO-ról, illetve a honvédelemről. Azzal van a bajom, hogy erre hetente egy(?) órát el akarnak tölteni. Igen, állampolgári ismeretekre szükség lenne, ahol megtanítják, hogy hogyan épül fel a magyar állam, az EU, mi az állampolgár kötelessége, mi a parlament szerepe, milyen funkciókat lát el az állam – ezek fontosak, talán majd kicsit többet értenek meg az állam működéséből (és nem csak annyit, hogy adót nem fizetek be, de mindent fizessen az állam). De hogy a jelen körülmények között ilyen marginális (a magyar GDP 1%-a) területre fecséreljék az idejüket…


És nem nézem le a katonákat, sőt, az átlag embernél talán többet is tudok arról, hogy mit, miért és hol teljesítenek (hála egy családi jó barátnak, aki 25 éven keresztül volt hivatalos katona, szolgált pl. Kuvaitban is). De nem is kezelem őket kiemelt helyen.

2012. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
66%

19-es!

Abszolút egyetértek veled, az általad felsorolt ismeretek szerintem is fontosabbak lennének sokkal, ha már mindenképp plusz terhet akarunk rakni a diákokra!

(De amúgy legkorábban 8. körül kezdeném el ezt is oktatni, előtte inkább csak alkotmányos ismereteket, egy nagyon kicsit, "mesésebben", mondjuk osztályfőnöki órán, beszélgetés témájaként.)


És én sem nézem le a katonákat, a családban is van, tisztelem őket nagyon!

De az orvosokat is tisztelem, mégsem mondom, hogy mindenkit küldjünk el műtős vagy mentős gyakorlatra. Tisztelem a bírókat is, mégsem mondom, hogy minden gyerek tanulja meg a bírósági eljárás rendjét. És még sorolhatnám.

2012. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!