Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tennél, ha te lennél a...

Mit tennél, ha te lennél a gazdasági miniszter?

Figyelt kérdés
ÉRTELMES válaszokat várok, ami alatt azt értem, hogy mutassanak túl azon, hogy levelezzük a politikusok fizetését, meg felakasztjuk az összes kommunistát. Köszönöm
2012. ápr. 23. 19:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát kedves 5-ös nálunk is megvannak ezek (víz, gáz, villany, utak, internet, telefon, csatorna), de sajnos nem mindenhol van az országban. Kicsit nézz körül. Azt mondod, hogy haszontalan, ha utat építünk? Kelet-Magyarországon arra panaszkodnak, hogy nincs infrastruktúra és nem jönnek a befektetők.


Persze, lehet lakásokat építeni az ingatlanpiacra is, - nem mondtam/mondom, hogy nem - de érdeklődj az önkormányzatoknál, hogy mekkora a várólistájuk. Az meg amit a fiatalokról írtál, hogy a szüleiknél lakva sem tudnak megélni, megint nem mondható el mindenkire. Csak a saját életemet nézve: Hazamentem, kinyitottam a hűtőt és tele volt kajával. A saját pénzem arra költöttem, amire akartam. (Persze kis túlzással, mert azért adtam haza is.) Amikor albérletbe költöztünk nekünk kellett telerakni a hűtőt. Ja, elötte venni kellett.:) Kevesebb maradt a pénzszórásra, mert volt már rezsi is.


Pénzbe kerül a vállalatok, gyárak létrehozása? Tényleg így van. A Te munkahelyedet is létre kellett hozni, ezek szerint megérte. Bocs, de ha mindenki így gondolkodna, akkor most mi itt nem cserélnénk eszmét, mert még internet se lenne. (Vannak falvak ahol még mikrós internet van. Ha rossz az idő, nem is tudsz netezni.) Lovaskocsin zötykölődnénk és gyertyával világítanánk. Ami elmegy a réven, az visszajön a vámon. Én nem szeretem az EU-t, de ha már beléptünk, használjuk ki azokat a pénzeket, amiket munkahelyteremtésre lehet fordítani. Ne feledd: a gyárakat is fel kell építeni valakinek.


Munkanélküliek: Az egy dolog, hogy segélyt kapnak, de ezen felül még jópár jogcímen kapnak támogatást, hogy meg tudjanak élni. Ha dolgozik, ezeket sem kell kapnia, mert meg tud/tudnak élni.

2012. ápr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Először is puccsot hajtanék végre, és deportáltatnám a többi minisztert.
2012. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Kelet-Magyarországon arra panaszkodnak, hogy nincs infrastruktúra és nem jönnek a befektetők. "



Kelet-Magyarország magyar szemmel is világvége..:) Én nem ellenzem, hogy építsünk gyárat vagy beruházzunk, azt viszont ellenzem, hogy olyanba ami baromira nem térül meg, meg semmi haszna nincs abba felesleges. Egy olyan világgazdasági helyzetben, amikor a Nokia Komáromból Kínába viszi a gyártást ( pedig vihette volna Mátészalkára is, kicsit közelebb van ), az Elcoteq leállítja a gyártást, a Sony és a Samsung kivonul az országból, ugyan ki a bánat jönne Kelet-Magyarországra gyártani? Húzhatunk oda autópályát meg 24 tonna tengelyterhelésre épült iparvágány hálózatot, lesz értelme? A jelenlegi politikai/gazdasági helyzetben nem. Ellenpéldának fel lehetne hozni pl. a szombathelyi Opel fejlesztést, csak ide meg nyugatabbról hozzák a gyártósort a szabad kapacitás miatt, vagy épp a Kraft a Cadburry felvásárlása után egységesítí a cukorkagyártását - a kekszgyártásához hasonlóan- és Győrbe hozza a Halls gyártását, egy olyan új gyárba, amit eleve erre terveztek amikor a Negro gyártást kivitték Győr belvárosából. Nyilván vannak olyan cégbirodalmon belüli lehetőségek, ami miatt hoznak ide gyártókapacitást, de ezeket tekinthetjük egyedi esetnek.


"Persze, lehet lakásokat építeni az ingatlanpiacra is, - nem mondtam/mondom, hogy nem - de érdeklődj az önkormányzatoknál, hogy mekkora a várólistájuk."

Ezt én megértem, de levezettem az előző hozzászólásomban, hogy ennek a megtérülési ideje baromi hosszú idő. NEm ellenzem a szociális háló fejlesztését, csak a jelenlegi helyzetben nem annak kellene lennie az elsődleges célnak, hogy deficitesen javítsunk a fiatalok "pályakezdésén". Tudom hogy ők/mi vagyunk a jövő zálogai, de ha most ilyen beruházásokba fogunk, akkor az később az ő/mi terhünkre fog válni.


"Pénzbe kerül a vállalatok, gyárak létrehozása? Tényleg így van. A Te munkahelyedet is létre kellett hozni, ezek szerint megérte."


Igen az én munkahelyemet is létrehozták. Egy kis cégnél dolgozok az úgynevezett versenyszférában.

Tételezzük fel(persze csak elméleti síkon és ez mind kitaláció..), hogy ez egy fuvarozó cég. Az elmúlt 4 évben 3 névváltoztatáson/újralapításon esett át. Mindenki minimálra van bejelentve, holott a 4 szeresét keresi. Megya fiktív számlavásárlás ezerrel, hogy APEH(NAV) normára kijöjjön az üzemanyag felhasználás, így több áfa igényelhető vissza. A minimálbér után járó adó visszatérítést simán zsebrerakja a góré. Amit itt felsoroltam, az egy 10-15 fős cégnél évi nettó 20-30 millió feketén. Így megéri, viszont állami tulajdonban levő cégnél ezt nem csinálhatod meg. Ha mindent szabályosan csinálsz (ebben a cégprofilban) akkor a 20-30 milla fekete haszonból kb semmi nem marad.

Ez csak egy "fiktív" példa a versenyszférából, ezektől nehéz lesz piaci részesedést lopni egy állami céggel.


"Én nem szeretem az EU-t, de ha már beléptünk, használjuk ki azokat a pénzeket, amiket munkahelyteremtésre lehet fordítani. Ne feledd: a gyárakat is fel kell építeni valakinek. " Mint mondtam, nem ellenzem az ilyen törekvéseket. Persze használjuk ki maradéktalanul az EU adta lehetőségeket, de akkor olyanra fordítsuk aminek tényleg van értelme. A gyárépítésben a fenti bekezdésben leírtak miatt hátrányból indulna az állami vállalkozásunk.


"Munkanélküliek: Az egy dolog, hogy segélyt kapnak, de ezen felül még jópár jogcímen kapnak támogatást, hogy meg tudjanak élni. Ha dolgozik, ezeket sem kell kapnia, mert meg tud/tudnak élni."

Azt a 28-47 000nyi segélyt az állam fizeti ( esetleg több gyermek és hasonló után többet, de ha ezeket az embereket állami alkalmazásba vesszük,akkor ennek minimum a duplájába kerülnek. Ennek akkor van értelme, hogy olyan munkát tudunk biztosítani, ami értékteremtő, tehát hasznot termel az állam számára ergo kitermelik a saját fizetésüket és azon felül valamennyi nyereséget. Ha ez nem így van akkor a pénzt csak egyik zsebből a másikba rakjuk, de több nem lesz az államkasszában.


Sose hittem, hogy ilyet írok , de valahol ott kellene kezdeni, hogy kifehérítjük a gazdaságot. A versenyszférában odab@szni mindenkinek, rendet rakni, megszüntetni mindenféle adóelkerülés lehetőségét(na most a saját munkáltatóm ellen beszélek :) ).Akkor amennyivel több befolyna az államkasszába, abból már lehetne valami okoskodni.

2012. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!