Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek nincs elegetek abból,...

Nektek nincs elegetek abból, hogy egyesek verik az asztalt, hogy nekik ilyen meg olyan segély JÁR?

Figyelt kérdés

Aztán ha felvetem, hogy miért meg miből, akkor "az nem az én dolgom".


Eddig elég szociális voltam, de most kezdem a párom véleményét osztani: meg kell szüntetni mindet.


2012. ápr. 21. 15:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem, manapság már a tanároknak is ilyen piacon vásárolt diplomája van. Persze a diákjaik is tanárok lesznek egy napon, pont ugyanolyanok, mint akik tanították őket... Azt már el sem kezdem boncolgatni, hogy a szülők hol vannak az iskolás évek alatt, és hogy tényleg nincs-e idejük belenézni a lurkó füzetébe... Egyes kommentelőkhöz már külön dekóder kell, mert egyszerűen érthetetlen, amit összeokádnak.
2012. ápr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"rálegyetek szorulva"

Nem szövegkörnyezet függvénye. A "rá" igekötő a "szorul" igéhez tartozik, nem pedig a "legyetek"-hez, hiszen rászorulásról van szó, nem rálevéstől. A létige az igekötő és az ige közé került, mint oly gyakran szép magyar nyelvünkben. Ha az igekötő és az ige között más szó áll, a szókapcsolat 3 szóba íratik.


A finommechanikát pedig egy szóba kell írni. Kéttagú összetétel: semmi nem indokolja a kötőjellel való elválasztást.

2012. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!