Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek nincs elegetek abból,...

Nektek nincs elegetek abból, hogy egyesek verik az asztalt, hogy nekik ilyen meg olyan segély JÁR?

Figyelt kérdés

Aztán ha felvetem, hogy miért meg miből, akkor "az nem az én dolgom".


Eddig elég szociális voltam, de most kezdem a párom véleményét osztani: meg kell szüntetni mindet.


2012. ápr. 21. 15:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Annak kell segélyt adni, aki tett be valamit a közösbe. Mindenkitől elvenni azért necces, hiszen ott vannak a kismamák, betegek, átmenetileg munkanélküliek stb., akik azért jó esetben ledolgoztak X évet, és adóztak. Tőlük nem sajnálom. De van az a réteg, akik még egy fűszálat nem tettek arrébb az ország érdekében, na nekik lóf*sz jár, nem segély.
2012. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, ahogy az első mondja. Aki csak azért veri az asztalt mert neki JÁR, annak nem kel adni. Aki előtte dolgozott, az megérdemli. (nyugdíjas, kismam, beteg)
2012. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

kívánom nektek kerüljetek olyan helyzebe hogy rálegyetk szorulva a segélyre!

Megtudjátok milyen az mikor havi 40-50 helyre külditek be az önéletrajzot, és még csak vissza se írnak! Nem a munka-akarással van itt a baj, hanem hogy nincs munka.

De ezt azok akiknek biztos munkályuk sosem fogják megérteni

33/F

(3 szakma, 2 diploma...)

2012. ápr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Nincs, hiszen ami jár, az jár.
2012. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 3. válaszoló: nem tudom, hol szerezted azt a 2 diplomát, de megérdemelné az egyetem/főiskola, hogy egy életre lehúzza a rolót. Aki a munkáját munkályának írja, annak kár diplomát adni a kezébe.


Nagyon kíváncsi lennék egyébként, hogy mégis hol keresel munkát, és milyen szakmáid vannak, mert eléggé sántít, hogy 2 diplomával és 3 szakmával sem kellesz sehova.

2012. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

"Megtudjátok milyen az mikor havi 40-50 helyre külditek be az önéletrajzot, és még csak vissza se írnak!"



Mintha legalábbis nem tudnád pontosan, hogy a segélyek 99%-a a hátrányos helyzetűekre és álrokkantakra megy el. 800 ezer rokkantnyugdíjas van az országban, 800 ezer...

2012. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3. válaszoló, képzeld, én speciel pontosan tudom, milyen napi 10 önéletrajzot elküldeni, havi 20-30 ezres telefonszámlát csinálni CSAK lehetséges munkáltatók hívogatásával egy éven keresztül úgy, hogy SEHOL nem kapsz munkát. Mégsem mentem segélyért, mert - bár a jogszabályok szerint igen - szerintem nekem NEM jár. Jár a kismamának, jár annak a rokkantnyugdíjasnak, aki nem vásárolta, hanem elszenvedte a "százalékát". (OFF: A rokkantnyugdíjasok visszahívása és felülvizsgálata egyébként nagyon sok esetben gusztustalan, arról nem is beszélve, hogy már a papírokra pillantva is lerí, hogy ki az, aki tényleg rokkant, és ki vette... ráadásul aki anno kifizetett X forintot, hogy leszázalékolják, ki fog fizetni X+1-et, hogy úgy is maradjon, viszonyt ismerek olyan férfit, akinek amputálták a lábát, és nemrég ELVETTÉK a rokkant nyugdíját. Létszámot csökkentenek, nem "takarítanak" és a fél lábú Jancsi bácsit egyszerűbb utcára lökni, mint Kovács József szállodaigazgatót. Ne legyünk naívak.)
2012. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy szívtelen vagyok, de ha ilyet látnék az önéletrajzban, hogy "munkálya", akkor már nyomogatnám is a delete gombot, és nem érdekelne, mennyi ideje vagy munkanélküli.
2012. ápr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A segély nem jár senkinek,csak adható-mondják az Önkormányzatok.

Én is azon a véleményen vagyok,hogy közel 25-30 éves,és egy napot még nem tud igazolni munkaviszonyban annak lóf@s@ a seggébe.Úgy is megoldja,hogy nem kap.Gyorsan szül két három gyereket és már jár is a családi,meg a kelengye pénz(egyszer)és a gyes is.Ezekkel nem lehet mit kezdeni.De további segélyeket nem adnék egy forintot sem.

2012. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Mégsem mentem segélyért, mert - bár a jogszabályok szerint igen - szerintem nekem NEM jár."


Ejjnye bejnnye! De kis butus vagy. Ilyet nem volna szabad! Amit te nem lopsz el az államkasszából azt Ellopja Orbán. Ha most azt hiszed, hogy ha te hősiesen lemondasz a járandóságodról akkor másoknak több marad, akkor nagyon tévedsz. Ezzel a hozzáállásoddal csak erősíted a fiddereket abbéli hitükben, hogy a lakosságnak nincs szüksége megélhetésre és mindent nekik kell ellopni.

2012. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!