Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jön a sárgacsekk adó után az...

Jön a sárgacsekk adó után az internet és telefonadó. Hány bőrt húznak még le a birka magyarról, meddig tűrjük ezt?

Figyelt kérdés
Javaslom kizárólag a Fidesz-szavazóknak kelljen ezeket az új "kiigazításokat" fizetni!
2012. ápr. 20. 12:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
95%

Maradok állampolgár. :) Amit az Állam nyújt azt én kifizetem, többszörösen is. Adó adó hátán, és ha még a beszedett adót is megadóztatják, akkor sem fog csökkenni a csudás Államadósság, mert az egy szent dolog. Mindig volt, és mindig lesz is, sosem tűnik el, akármennyit fizetek, akárhányszor.


Most ezzel a netadóval kapcsolatban meg az nem fér a fejembe, hogy a szolgáltató sem adómentesen nyújtja nekem a szolgáltatását, és azt is én fizetem, rajta van a számlán. Most lesz mégegy rublika? Hányszor lehet megadóztatni valamit? Van erre szabály?

2012. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
92%
Én ezen nagyon kibuktam, pedig nem is élek MO-n. DE ilyent, hogy adózott jövedelmet adóztassanak újra (lásd sárgacsekk-adó), meg ÁFÁ-t tartalmazó szolgáltatásra terheljenek még egy forgalmi adót (net+telefonadó) igazán nem lehet elfogadhatónak minősíteni. Remélem, ez azt fogja eredményezni, hogy mennek ahová valók. Csak tegyetek érte!
2012. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
44%

21/22


Ha az állampolgárságomért cserébe jobban élnék, nem lenne száz bőr lehúzva rólam,én aztán nem ragaszkodnék hozzá.Hogy az állam még mindig többet költ egy polgárára,mint az adóban befizet, azért ezt vitatnám.Meg azt is,hogy élvezzük az ingyenességet.Itt semmi sincs ingyen,még a levegő sem.Hülyeségeket ne beszélj.

2012. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Más országokban lehet hogy van, és biztosan többe kerül ott az eü ellátás, csak egy bibi van. Más országokban ki is tudják fizetni. Ezt is tegyük hozzá, mert zavaró hogy ez mindig kimarad az érvelésből, miszerint más országokban minden többe kerül, és fizetik is, és nem is hőbörögnek. Hát szerintem ezért nem...


Pl Svédek fizetnek a fizetésükhöz képest legtöbb adót, és nem hőbörögnek, mert látják hová kerül a pénzük, iskolafelújítások, m,űemlékek felújítása, utak karbantartása stb. Mi meg hőbörgünk, mert mi is látjuk hová kerül a pénz. Kastélyok vásárlása, új autók vásárlása, kormányszóvivő frizurájának elkészítése ( erősen túlárazva...), új autók a képviselőknek, hozzá jár a sofőr is havi egy milláért és lehetne még sorolni.

2012. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
65%

utolsó


-pontosan így van!!

2012. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
87%

"Én meg javaslom csak az mszp-szdsz szavazók törlesszék a 8 év alatt felgyülemlett adósságot."

Egyrészt hülye 8-évező 8 éves vagy, mert nem csak az mszp vett fel hitelt, Orbánkád is most akar 20mrd eurót, 6000 milliárd forint hitelt az IMF-től! Lesz mit fizetned neked is:D

Másrészt mennyi mszp-s lehet? 1-2%? Az akkor sosem lesz visszafizetve azt hiszem. :D


"Szerintem épp elég TB-t fizetünk"

Szerintem te semennyit sem fizetsz. A cég fizet utánad tb-t! És miután haldoklik az egészségügy, így nem eleget.

Most komolyan azt a 300 forintot sajnáltad az egészségügytől, amit évente 1-2x amikor orvoshoz mész fizetned kellett??? Az ilyeneket úgy nevezik hogy szarrágó!

Amúgy meg rengetegen vannak olyanok, akik semmilyen adót vagy járulékot nem fizetnek, még ők kapnak juttatásokat, stb. Van olyan tb-támogatott gyógyszer is amit ingyen adnak de fél millióba kerül a tb-nek. Csak ki kellene nyitnod a szemed!


Az azért érdekelne, hogy a több tucat új fidesz adó után még miért támogatja a fideszt bárki is? Oké, hogy az egykulcsos adóval a gazdagok jól jártak, de ez nem a gazdagok országa.

2012. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
15%
Hmmm. A cég fizet utánad Tb-t. Tévedés. Vonják tőled.Én vállalkozó voltam, és magamnak fizettem. Ha igaz lenne az állításod nem kellett volna fizetnem, hiszen nem volt főnököm. Az a pénz amit a céged befizet utánad, az a te fizetésednek a része. Te dolgozol meg érte.
2012. ápr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
48%

Mr "vállalkozó voltam"! A TB nem része a bruttó bérnek! Nem véletlenül csak VOLTÁL vállalkozó. :) Egy self-employed meg még jó hogy fizeti maga után a járulékokat!


"Ha igaz lenne az állításod nem kellett volna fizetnem, hiszen nem volt főnököm"

Nem a főnök fizeti a TB-t! Hanem az a vállalkozás, amelynek az alkalmazásában állsz! Ha magadat alkalmazod, akkor te fizeted!

2012. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Tökmindegy.Egy alkalmazott saját magának fizeti,hiszen az a bruttó béréből levonásra kerül.

Igen,a vállalkozó meg a sajátját csengeti,a hasznából,vagy a tökmindegy miből.

Ha alkalmazottat tart,a járulékjait levonja,ebből születik meg a nettó bér.

2012. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Szóval akkor, én dolgoztam a saját vállalkozásomban. Volt x összegű bevételem, amiből kifizettem a járulékokat, a maradékból meg éltem. Ez eddig világos. Ha lett volna alkalmazottam, az ő járulékát is a bevételből fizettem volna ki, és a bevétel egy részéért ő dolgozott volna meg. Mondjuk mert váltott műszakban lettünk volna, vagy én egyáltalán nem dolgozom csak ő. Utóbbi esetben pl az én járulékomat is ő termelte volna ki.


Elnézést kérek, én egyéni vállalkozó voltam, de eddig azt hittem ez nagyban is így működik nagyjából. Van a munkás, dolgozik, lesz belőle bevétel, kifizetik belőle amit ki kell, járulékok, adó, anyagköltség, munkabér, a maradék pedig megy a cégnek nyereség gyanánt. Most akkor ez nem így van?

2012. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!