Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lesz valakiből Miniszte...

Hogyan lesz valakiből Miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Milyen tanulmányokat kell ahhoz elvégezni, miből kell emelt hova kell jelentkezni egyetemre és utána miszerint lehet jelölt valaki? Csak mert elnök-képző egyetemről nem hallottam még :) Vagyis így még nem. Köszönöm a válaszotokat! :)
2012. ápr. 19. 22:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Sem Deutsch, sem Áder nem miniszterelnök."

Ebben igazad van, de Deutsch Orbán nélkül max. valami zugügyvédecske lenne, de inkább még az sem, ehelyett még miniszter is volt, most meg az EP-ben bohóckodik. Ádert meg most nevezik majd ki köztársasági elnöknek, ha jól értesültem, akit ugye majd élete végig megillet mindenféle földi jó. Egyik sem rossz alternatíva a miniszterelnökségre...

2012. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 escrogar ***** válasza:
84%
Jó iskola, jó tanulmányok, aktivitás pártpolitikai szinten. És sok idő.
2012. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Miniszterelnök bárkiből lehet akár érettségi nélkül is indulhatna valaki miniszterelnöknek de azért van egy minimum elvárás. Utána a pártja megválasztja miniszterelnök jelöltnek s ha megválasztják akkor a köztársasági elnök felkéri erre...
2012. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Nincs elnök képző egyetem , de van közgazdasági , szociológiai , jogi és államigazgatási kar , bármelyiken szerzett tudással ellehet már indulni . De igazából több esélyel indul , aki megnyeri a pénzemberek támogatását .
2012. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
24%

"érettségi nélkül is indulhatna valaki miniszterelnöknek"



Nem olvastam az új háztörvényt , de az eddigiben a középiskola elvégzését adták meg követelménynek, vagyis éretségiznie azért lekellet , persze gyakorlatilag ez is semmi , de legközelebb jobban tájékozódj mielött tényeket szeretnél közölni.

2012. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
72%

Ha csöndben maradtál volna…


„Miniszterelnöknek javasolható, illetve miniszterelnökké megválasztható minden büntetlen előéletű, az országgyűlési képviselők választásán választójoggal rendelkező személy.”

2012. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!