Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tennél, milyen intézkedése...

Mit tennél, milyen intézkedéseid lennének, ha te lennél a miniszterelnök?

Figyelt kérdés

Évek óta olyan sokan szidják a kormányt, nem csak ezt a mostanit, hanem az előzőt is, és van egy gyanúm, hogy aki anno az MSZP-t ócsárolta, az most a fideszt is ugyanúgy szapulja. Akármit csinál, mindig az a szemét, hülye, hazug stb. aki épp hatalmon van. Tudom, hogy régi magyar szokás folyton elégedetlenkedni, de egy kicsit nekem ez akkor is furcsa.


Ezért feltenném a kérdést, ha lenne lehetőséged, te hogyan kormányoznál, hogy mindenkinek jó legyen? Hogyan gazdálkodnál a pénzzel, min változtatnál és milyen eszközökkel?


2012. márc. 6. 08:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Abban a pillanatban zárolnám azoknak a vagyonát, akikről "felmerül a gyanú", hogy közpénzt tulajdonított el, vagy hasonló, törvénysértő cselekményben részt vett. A vizsgálatot és a zárolást kiterjeszteném nemcsak a családtagokra, de visszamenőleg 5-6 évre az üzleti partnereire is, mert meglehet, hogy azok is benne voltak a buliban. Kötelezném a bíróságokat, hogy a vizsgálatokat és az ítélethozatalt x időpont alatt folytassák le, és a zárolt vagyonból az államnak okozott kárt mielőbb szedjék vissza! (Ebből futná, hogy a "jogtalanul zárolt" vagyonok után kamatot fizessen az állam azoknak, akikről kiderül, hogy nem bűnösek)

2. Minden off-shor cégbe kivitt pénzt visszahoznék az országba, és beraknám az államkasszába. Indok: ha tiszta pénz volt, miért kellett kivinni? Adózta volna meg itthon tisztességgel, és akkor nem tartana itt az ország, ahol most van. Kivitte, tehát: erre a minden-napos megélhetéshez, vagy éppen vállalkozásának működtetéséhez nincs szüksége.

3. Mielőbb megszabadulni az államadósságtól, biztosítani azt, hogy a magyar gazdaság végre megálljon a maga lábán, mert csak így lehet elérni, hogy külföld ne diktáljon ezen a téren, és ne erőltesse ránk a saját gazdaságpolitikai akaratát.


Lehet, hogy drasztikus lépések lennének, de ma már a nyugati politikusok minimum önként lemondanak posztjukról, ha kiderül róluk, hogy a közpénzek eltulajdonításában vettek részt. Kínában viszont ki is végzik ezeket az embereket.

Valahol a kettő között hoznék olyan büntit, hogy az elkövető kétszer is meggondolná, hogy részt vesz-e hasonló dolgokban.

2012. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Kedves első.Az elgondolás nagyon jó,de még 1 évig sem lennél hatalmon,már mindenki az anyukádat venné a szájára,és mindenki azt mondaná:" ennél még az Orbán is jobb volt." (bár én valamiben teljesen igazat adok neked)

Sajnos a kérdezőnek igaza van.Szarból nem lehet várat csinálni,és bármit tennél akkor sem lennél jó.

De hogy én mit csinálnék??

Nem tudom.Nem nagyon vágom a gazdasági részét.

Egyszerű emberként én inkább az ilyenekre mennék

-megszigorítanám a bűnügyi törvényt.Aki lop,és elkapják akkor mint az araboknál jobb kéz levágással sújtanám. A börtön egyes embereknek csak a második otthona lenne.

-aki öl,azt életfogytiglant kapna.

- aki kirabol,ok nélkül megveri a másikat(gondolok itt az utcai támadásokra,zsarolásra szintén több év börtön lenne a jutalma.

- A bírósági eljárást meggyorsítanám.Ezáltal több munkaerőt tudnék alkalmazni,mert szükség lenne több bíróra,ügyvédre,jogászra stb.

Ugyanez a helyzet az oktatásnál is.

- Azokat a diákokat akik tanárt vernek,esetleg az osztálytársukat zsarolják,verik, azonnal kivágnám az iskolából,és irány a fiatalkorúak intézete min 1 évre.

- kötelezővé tennék bizonyos iskolai szabályokat.

pl: Tilos a mobil,és egyéb ilyen eszközt az iskolába vinni..Az iskola viszont köteles gondoskodni számítógépekről a tanulás hatékonysága érdekében,Köteles biztosítani vonalas hívásokat vagy mobilt,hogy a diákok sürgős esetben tudjanak telefonálni.Az iskolát a szülők is feltudják hívni.

-kötelezővé tenném az egységes iskolai ruha viseletet.Egyforma köpeny (Angliában és a franciáknál is nagyon jól működik,ahogy régen nálunk is működött)

-A tantervet is megváltoztatnám.feleslegesnek tartom hogy a diákok olyan dolgokat tanulnak amit soha az életben nem veszik hasznát.Így bizonyos tantárgyakat nem tennék kötelezővé,de ami kötelező azt teljes egészében kiaknáznám.Pl: Ha valaki fizikus akar lenni,az felveszi a fizika tantárgyat,és mélyebben,áttekintőbben tanulja.Aki orvos akar lenni,az a biológiát,kémiát veszi fel..neki nem lesz szüksége fizikára,így csökkentett óraszámban az alapokat megtanulja és kész(Külföldön elég jól működik ez a rendszer lásd Anglia,Franciaország)

A segélyekről.

Bevezetném azt ami szintén külföldön alkalmazzák.

-Lecsökkenteném a 3 évet 1 évre.Ezáltal bölcsődék,óvodák nyitása lenne,és szintén több munkaerő.

-segélyt csak úgy adnék,ha közmunkában le is dolgozza.Mondjuk kap 50.000 forintot,de ezért min.20 nap közmunka kell hogy legyen(napi 4 órában) Közmunka bőven lenne.Pl: Virágültetés,takarítás,a falu,vagy város tisztán tartása.Vagy egyéb hasonló dolgok.

-akinek a gyereke nem jár iskolába,és az iskola jelezni is,annál megszüntetném a családi pótlékot ideiglenesen.Ha a gyerek újra jár,és nem lóg akkor újra adnék.Valamit-valamiért.

- a korrupciót keményen büntetném.

Lenne még pár dolog,de már így is Diktátori címet kapnék ha ezeket megvalósítanám..

2012. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Egyetértek veled, és az általad felsorolt intézkedésekkel. Azok is kellenek, én elsősorban az államkincstár "rendbetételére" összpontosítottam, mert minden további lépés azon múlik, hogy ott van-e pénz, vagy nincs.

Azt viszont nem hiszem, hogy az általam tervezett intézkedések nyomán 1 éven belül "leváltanának". Ezek a lépések elsősorban a jelenlegi felső tízezer vagyonának létét veszélyeztetné, ill. azt vonná meg. És mint tudjuk, kb. pár százezer a dúsgazdag kishazánkban, és közel 9 millió ember él lassan a létminimum alatt. A többség mellettem állna.

2012. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ma 09:39

Igen.Csakhogy a pénzt,és a befektetéseket az a pár ezer dúsgazdag pénzével érhető el.A szegények csak egyvalamiben reménykednének.Végre jön valaki aki ad nekik munkát,és jó fizetést.Munkát viszont az állam csak a dúsgazdagok segítségével tud adni..Ez egy ördögi kör.Ahhoz,hogy működjön is valami minden embert meg kell szorongatni,Gazdagot,szegényet egyaránt..A mai helyzetben a gond az,hogy csak a szegények vannak megszorongatva,mert tartanak a gazdagok teljes elzárkózásától,ha őket is pengeélre állítanák..Ne feledd,a gazdag ha veszélyben érzi magát csak 3 gombnyomás,és az összes vagyonát külföldre menekíti,és szépen elhagyja az országot.Régen is ezt csinálták.

2012. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Visszaállítanám a tanácsköztársaságot.
2012. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

1 intézkedésem lenne: legyen minden rendben

problémák megoldva

2012. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

9,44-nek!

Ne csak a 9,39-kor írt válaszomat, hanem a 9,03-kor első nekifutásban írt "intézkedési terveimet" is olvasd el. Akkor láthatod, hogy én is ott kezdeném: elvenni azoktól, akiknek nagyon sok van (ráadásul nem biztos, hogy tisztességes úton jutottak hozzá), csak azért, hogy az államkicstárban legyen pénz arra, hogy a többi embernek is jusson.

2012. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Lemondanék és kinevezném magam helyett Bajnai Gordont.
2012. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Miért? Megijedtél? Nem mersz "nekimenni"?

Maradj a helyeden és tedd a dolgod! Ha olyan nagyon oda akartál kerülni, akkor csináld végig!

2012. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok a képességeimmel, tudom, hogy nem járna jól velem az ország. Nyilván a többi válaszolóval sem, csak nekik nincs reális önképük és azt hiszik, mindenkinél jobban tudnának kormányozni. Ha nem lenne tétje, nekiállnék, de itt milliók életéről van szó.
2012. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!