Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy szinte minden...

Most, hogy szinte minden pénzt megvonnak, megszüntetnek, csökkentenek akkor ezeket miért nem? Lent.

Figyelt kérdés

Meglepődve hallottam,hogy akinek iker gyermekei születnek,annak a kismamának a gyermekei iskola kezdéséig jár a GYES.Azaz hat évig??

Azon is meg vagyok lepődve,hogy ha valaki főállású anya,akkor a harmadik gyermek nyolcéves koráig szintén jár az állami juttatás.Ha ezeket az összegeket beszoroznánk,összeadnánk, akkor meglepő végeredmény lenne az adófizetők pénzéből.Tévedés ne legyen,én nem ellenzem a gyerekek után járó támogatásokat,az Erzsébet utalványon is fel vagyok háborodva.De azért ez enyhe túlzás akkor,amikor állás nélkül maradt emberek 22.800 Ft-ból éheznek,meg 8 órás közmunkára 47.000 Ft-ot fizetnek,és azt is úgy mintha kegyet gyakorolna az állam.Ezenkívűl rokkant nyugdíjasok pénzét vették el véglegesen és dolgozni küldik még a féllábút is.Ennyi erővel mondhatnánk,hogy nem kötelező GYES-en lenni hat évig,de nyolcig sem.


2012. ápr. 16. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod te milyen nehéz egy gyerek mellett is elmenni dolgozni ha nincs segítséged,kettő mellett még nehezebb,pláne ha három van?Hiába volt előtte jó munkahelyed,ma már munkavállalás szempontjából hátrány,ha valakinek gyereke(i) van(nak) és ezt a népességcsökkenés is mutatja.Valamivel ösztönözni kell az embereket.

És megsúgom 28 ezer forint a gyes is és a 3 gyerek után járó gyet is,ami édes kevés.

Bár nem szeretem a kormányt,de abban igazuk van,hogy a potyutasokat ki kell szűrni.Ismerek én is olyat rokonságon belül,hogy inkább kiharcolja valahogy a szakvéleményt a rokkantságra (mert ugye kórházi,szakrendelési ellátások,kezelések alapján bírálják el) ,minthogy dolgozni menjen.

2012. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezeket az összegeket beszoroznánk,összeadnánk, akkor meglepő végeredmény lenne az adófizetők pénzéből"


Ezek az adófizetők - elvileg- abból kapnak majd nyugdíjat, amit a most született/születendő gyerekek fognak befizetni a kasszába. Ilyen a rendszer.

Egyetértek abban hogy ösztönözni kell(ene) a gyermekvállalást de nemcsak pénzzel: emellett azt is hogy a munkába visszatérni kívánó kismamákat is visszavegye a munkáltató vagy könnyebben találjon munkahelyet hogy "hasznos" tagja lehessen a társadalomnak.

2012. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-es

"Tudod te milyen nehéz egy gyerek mellett elmenni dolgozni ha nincs segítséged,kettő mellett még nehezebb,pláne ha három van.


Én példul tudom.A férjem reggeltől késő estig dolgozik,és ez momentán olyan mintha nem is lenne.A gyeslejárta után húztam dolgozni,mert muszáj volt.Én sem vagyok a gyerekek támogatásának ellene,de ha jobban bele gondolunk ez tényleg enyhe túlzás.És nem értem ennek a törvénynek a lényegét.Sok családban van két gyerek,méghozzá egy két év korkülönbséggel.Akkor ez a gyes törvény rájuk miért nem vonatkozik??Miért csak az ikresek kapják ezt a kedvezményt hat évig??Akkor az ikres anyukának hat évig nem kell elmenni dolgozni,mert két gyereke van?Vicces..

2012. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es

Nem érted a kérdést.

Miért csak az ikresekre vonatkozik ez a hat év?Az egy gyerekesekre miért nem?Most ne jöjjünk azzal,hogy két gyerekkel milyen nehéz,mert nehéz az egyel is,és kettő külön életkorúval is.Szóval még mindig nem értem a megkülönböztetést.

2012. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy így van,de én úgy hallottam,hogy dupla gyes jár hat évig,ami nem semmi.Még a hármas ikreknél talán aláírnám,de kettőnél én sem tartom ezt ideális ötletnek,egy ilyen szegény országban.
2012. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

elsőnek


"És megsúgom 28 ezer forint a GYES is, és a 3 gyerek

után járó GYET is,ami édes kevés.


Természetesen nem sok,de nem is erről van itt szó,hanem arról,hogy ez a 2X28 ezer forint miért jár hat évig??Megállás nélkül a munkanélkülieket szidja mindenki,folyamatosan a segélyezetteket átkozza a fél ország,(most nem a kisebbségre értem)Akinek nem tetszik az Erzsébet utalvány remek ötlete,azt rögtön lehurrogják,mondván örüljön,hogy egyáltalán ad valamit az állam.Érdekes ezért senki nem háborog,pedig mint említettem ez nem kevés pénz ha plussz három évre kivetítjük.

2012. ápr. 16. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Hagyd már ezt kérdező, mert nagyon úgy tűnik,hogy irigyled a gyerekvállalótól azt a kis pénzt ,ami tényleg nem sokra elég és nem akarnál tudomást venni a szemmel láthatóan sok kamu-betegnyugdíjasról.

Az anyákat a gyerekvállalókat igenis becsülni kell!

Itt nem a faluszéli putrikban ,pockok módjára szaporodó orkokra gondolok.

Akik meg betegnek tettetik magukat vagy megveszik a betegnyugdíjat, mert képtelenek másképp megélni ,vagy mert nem akarnak dolgozni és a rendes adófizetők hátán élősködnek ;szííívják csak meg.


Régen volt gyerektelenségi adó is.Ami elég komoly pénz volt.

"X " életkor felett vonták mindenkitől aki cart bele ,hogy rendesen családot alapítson és gyerekei legyenek.

Előbb utóbb kitalálják és bevezetik ismét ,amilyen kis okoskák.

Azoknak meg akik inkább csak bulizgatni , egyetem mellé járni,rinyálni , és a végtelenségig a szüleik nyakán ülni szeretnek ;azoknak egy szavuk sem lehet ellene.

2012. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

59%-os

Ahogy látom te sem érted a kérdést,pedig rém egyszerű.Akkor most megpróbálom érthetőbben.Miért jár hat évig annak a GYES akinek ha úgy tetszik ikerterhessége volt,ezáltal kettő azonos korú gyermeke született?Miért nem ugyanúgy három évig kapja,mint sok ezer édesanya.Mi a különbség a két anyuka közt??Tetszik érteni??Itt nem irigykedésről van szó,hanem megkülönböztetésről,ráadásul alaptalanul.

A másik:

A sok beteg kamu nyugdíja már hónapok óta nem létezik,mivel az Orbán kormány az a "szobát alaposan ki takaritotta"Úgy látszik,hogy te nem nézel tévét,nem olvasol újságot mert egyáltalán nem vagy képben a rokkant nyugdíjak megvonása körüli botrányban.Tehát tőlük elvették,a bérpótló juttatást levitték most már oly mértékű minimumra,hogy szinte szégyen,a családokat az Erzsébet utalvánnyal riogatják,az aktív dolgozóknak a bérét Matolcsy 'cuffolja ahol tudja,a szerencsétlen közmunkásokkal 47 ezer forintért napi 8 órában néhol kutyaszart kapargattatnak velük a földről,a bölcsődékben térítést kell fizetni,és te nem érted a kérdést...ez elég baj.

2012. ápr. 16. 22:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Kb minden 80 szülésből fordul elő egy ikerszülés.

Nem akkora arány ez hogy gazdaságilag, társadalmilag zavaró lehetne.

Ha egy gyerek után jár 3 év gyes akkor 2 darab gyerek után 6 év.Mivel évente csak egy év telik el és adott évet igazságtalan volna duplán számolni csak azért mert ikerekről van szó, kénytelenek egymás után kiosztani a porontyoknak járó 3+3 azaz 6 évet.Mi ebben a bonyolult?


Az is lehet ,hogy így akarják ikerszülésre ambicionálni a feleségeket.


Nőgyógyász haverom szerint,általában könnyebben szül egy nő két normális vagy annál valamivel kisebb méretű ikergyereket,mint egy darab 5 kg feletti túltáplált vízfejűt.

2012. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt azért ne felejtsük el, hogy ikreket nevelni többe kerül, mint két különböző korú gyereket! A különböző korú testvéreknél van lehetőség félre tenni a nagyobb ruháit, játékait, stb., ami majd jó lesz a kisebb gyereknek! Ikrek esetében ezt nem nagyon lehet megtenni!
2013. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!