Támogatnál egy olyan intézkedést, hogy az eléggé nagy udvarral rendelkező iskoláknál legyen egy olyan elkerített rész az udvaron, ahol lenne egy veteményeskert, egy tyúkudvar és egy disznóól?
"Azért megnézném, amikor egy eléggé nagy udvarral rendelkező, mégis egy lakótelep közepén lévő iskola udvarán disznót és tyúkot tartanának :)"
Ha elég nagy az udvar, sem a disznót sem a tyúkot nem zavarja a lakótelep közelsége.
"Még ha a kivitelezhetetlenségétől el is tekintünk, mi értelme van ennek? A magyarok igen kis százalékának van szüksége ilyen ismeretekre, mint a disznóvágás. És a kicsiben megtermelt ételek soha nem lesznek olyan gazdaságosak, mint a nagyban termeltek. (Ez nem csak az ételekre vonatkozik természetesen)."
Azért valljuk be téged sem az éles eszed miatt járattak iskolába, egyszerűen csak kötelező volt...
"Ezt már egy alapítvány kitalálta óvodáknak, legalábbis a veteményeskertet, ma olvastam, de most nem keresem vissza a cikket."
Ember ezt több évtizede alkalmazzák, nehogy azzal gyere már hogy a Búbosbanka alapítvány találta ki jövő kedden.
"2,mert az étkeztetés költségeit is lehetne csökkenteni
(nálunk régen így volt az általánosban) "
Ma már nem is igazán a költségekről szól ez a történet. Vannak emberek akik is maguknak termelnek ha többől jön ki mintha megvenné. A multik bevonulásával már kizárólag csak fost és szart lehet venni a boltokban, ráadásul ezek többsége még mérgező is. Én két év Bpi tartózkodás után tudod hogy meglepődtem hazaköltözéskor mikor ráeszméltem, hogy létezik még ehető tojás is?
"Én falun jártam iskolába, már nincs ilyen. Az aratást a kisebbség végezte, holdfénynél :-("
Igen a legtöbb "Gyakorlókert" mert nálunk ez volt a hivatalos neve sajnos így végezte. De szerintem ez nem a kert hibája és nem őt kellett volna megszüntetni, hanem a kisebbséget...
nem, nem támogatnék.
"Nem túl jó minőségű és tápanyagtartalmú az iskolai menzákon felszolgált étel."
emlékszem, nekünk anno középiskolában havi 5000 körül volt a menza. szerinted havi 5000-ból (napi kb 300 ft) lehet jó minőségű és megfelelő tápanyagtartalmú ételt venni? neked sikerülne napi 300-ból ebédet főzni, zöldséggel-gyümölccsel? ugye hogy nem. ha havi 10.000 lenne a menza, akkor már is könnyebben meg lehetne oldani. ja, de hogy az sok pénz? mert a magyar nincs ahhoz hozzászokva, hogy pénzt is kell ám fizetni, mert pénzbe kerül a zöldség, gyümölcs, a konyhásnénik, a vízszámla a minden. itt el kéne azon gondolkozni, hogy fizetnék-e egy picit többet azért, hogy a gyerekem jobb ételt kapjon. hát a legtöbben nem fizetnének, csak morognának; miféle felfogás ez.
"Az iskolaudvaron megtermelt ételek szolgálhatnának bele tápanyagkiegészítésként"
nagy átlagban azt lehet mondani, hogy egy 4 fős családnak ahhoz, hogy hatékonyan tudja megtermelni a saját növényeit, kb. 446 m2 földterület kell. számold akkor ugyan ezt 900 gyerekre (pl a volt iskolám). oké, akkor nem kell igazságosnak lenni, akkor termeljünk csak a fél iskolára vagy egy negyedre. és mégis ki dönti el, hogy vajon akkor kik fognak egy-egy almát kapni az ebédhez? attól, mert 2 paradicsom helyett 3-at teszel bele az adott főzelékbe/akármibe, olyan húú de nagyon sokkal nem növeled meg a tápanyagtartalmát.
a tápanyagkiegészítés és az egészséges életmódra nevelés a szülő felelőssége. ha a kisgyerek azt tanulja, hogy egy-egy almát elrágcsálunk naponta vagy gyümölcssalátát eszünk neadjisten zöldséget, akkor még ha bekerül egy iskolába, az anyuka akkor is tud neki kaját csomagolni. én 10 éves korom óta nem vagyok menzás, az ebédem egy szendvics volt valami gyümölccsel, amit anya csinált; ez csak a magyaroknál tradíció (meg még persze pár másik nemzetiségnél), hogy az ebéd a legfontosabb, muszáj meleg ételnek lennie. szerintem sokat nem segítene az egészséges táplálkozás bevezetéséhez, hogy kis kertekben kell időt tölteni a tanulás helyett. az, hogy megtanulod, hogy meg kell öntözni 2 naponta vagy hogy ki kell húzni a földből a répát bár nem mondom, hogy nem hasznosítható tudás, de felesleges egy olyan gyereknek, aki nem ezzel (földműveléssel, mezőgazdasággal) akar foglalkozni.
"lennének gyakorlati biológia órák"
hogy kicsit felnyissam a szemedet, középiskolában az emelt szintű érettségire idő sincs, mert 4 biológiaórában a tanárunk is mondta, hogy vajmi keveset tud leadni.
szerintem sokkal fontosabb, hogy a gyerekeke tisztában legyenek az emberi egyedfejlődés szakaszaival, az emberi test felépítésével, az állati test felépítésével, mint azzal, hogy most akkor kimegyünk és kapálunk. az emberek nagy többsége azt sem tudja, hogy mi konkrétan a cukorbetegség vagy éppen hogy hol van a hasnyálmirigy és mit csinál. sokan azt sem tudják, hogy az emberi gyomor hol helyekedik el vagy éppen hogy miért alakulnak ki a rákos sejtek. pedig mind-mind a mai életünkhöz hozzátartozik és fontos tudni róluk (pont hogy a cukorbetegség és a rák is jelenkorunk nagy betegségei közé tartozik). ha a gyakorlati órán (már ha lenne.. én kémia érettségin fogtam a kezemben másodszor kémcsövet; ez a magyar természettudományos oktatás, pedig volt az iskolámban vegyipari képzés is [én 5 éves gimibe jártam]) inkább hasznos dolgokat tanítanának, próbálnának megmutatni (pl mikroszkópokkal sejteket nézegetni vagy éppen egeret boncolni), sokkal előrébb lenne az ország. nem ettől fogja valaki megszeretni a természettudományokat, hogy kimegy ásni vagy kapálni a kertbe.
"amiken a gyerekek megtanulnak kertészkedni" tyúkot és disznót vágni"
ha valakit ez érdekel, akkor megtanulja. ott van a nagypapa-nagymama, akik segíthetnek meg az internet, ahonnan infót lehet szerezni. vagy kismillió könyv ezzel kapcsolatban.
"tyúkot és disznót vágni"
hát én nem tudom, hogy te milyen családból származol, de nálunk nem volt soha sem divat a disznóvágás és nem is lesz, az egyszer biztos.
életem komolyan egyik legmegrázóbb élménye volt, amikor 17 évesen elmentem a barátomhoz disznóvágásra. ahogy ordít az állat, amikor a fejébe egy szöget eresztenek, amikor visít de közben véreztetik ki.. hát már ne is haragudj, de én ennek normális gyermeket nem tennék ki. egy hihetetlenül primitív tor, ahol összegyűlnek az emberek és jót nevetnek egy állat szenvedésén (természetesen fájdalmat nem érez, de attól még meg van ijedve, nem tudja, hogy mi történik körülötte), büdös van, szörnyű zaj.. én úgy éreztem magam, mintha valami keleti állatfarmon lennék, ahol tömegszámra ölik le a bundájuk miatt a kismacskákat vagy az oposszumokat.
tudod, rengeteg kutatás is épült erre, és rengeteg, későbbi korban agresszív ember, netalántán gyilkos állatokon kezdte a "tudományát". szerinted milyen példát mutat az egy gyermeknek, egy városi gyermeknek, aki állatok közelébe talán nem sokszor kerül, hogy pár parasztember (már ne is haragudj, de a legtöbbjük, akiket én ismerek lovászok vagy éppen földművesek) úgy káromkodnak, mint egy kocsis, és véreztetnek ki egy szerencsétlen állatot. nem, ez a 21. században nem követendő példa. aki ebből él, én nagyon becsülöm, később is dönthet úgy egy gyerek, hogy na akkor ő farmer lesz, de én ilyen iskolába be nem adnám a gyerekem. arról nem is beszélve, hogy tudod te, hogy mennyi minden van egy csirkében? olyan büdös és majdnemhogy mindent ki kell kaparni, hát az se egy jó élmény mondhatom. nem hiába vesszük a csirkét boltban, úgy ahogy adják.
arról nem is beszélve, hogy mennyi hely, élelem kell egy állatnak.. a takarmányra többet költene az iskola, mint a haszonra, hogy van egy disznónk és abból majd jól falatozunk 1-2 év múlva.
hidd el, egy értelmiségi családból származó, városi gyerek szenvedéssel fog ránézni (az én szüleim is utáltak földeken dolgozni, bár mindkettőnek 2 diplomája van és 3 nyelvet folyékonyan beszélnek; én is és bátyám is 3-at anyanyelvi szinten), én utáltam volna a könyvtári olvasási időmet feladni és kimenni valami földekre dolgozni. minek, az olvasás jobb időtöltés.
aki ezzel akar foglalkozni, hajrá; majd otthon kis kertet növeszt magának vagy nagyszülőkkel kertészkedik; aki meg nem a fizikai munkára van szánva, annak meg hagyjuk meg az olvasást, a tanulást.
"ja, de hogy az sok pénz? mert a magyar nincs ahhoz hozzászokva, hogy pénzt is kell ám fizetni, mert pénzbe kerül a zöldség, gyümölcs, a konyhásnénik, a vízszámla a minden. itt el kéne azon gondolkozni, hogy fizetnék-e egy picit többet azért, hogy a gyerekem jobb ételt kapjon. hát a legtöbben nem fizetnének, csak morognának; miféle felfogás ez."
Mert a magyar nincs ám hozzászokva hogy pénzt is kell fizetni??? Te egy arrogáns nagyképű pénzeszsák, vagy pedig egy totál idióta vagy az fix. Mi magyarok mást sem csinálunk csak fizetünk, fizetünk, fizetünk. Másból sem áll ma már az élet, csak a számlák, ilyen-olyan adók, stb. stb. Az embernek alig marad ételre pénze 1 hónapban és akkor te meg jössz ezzel a szöveggel: "ja, de hogy az sok pénz?" próbálj meg egy átlag ember módjára élni majd egyszer és majd meglátjuk, hogy azok után is ezeket mondanád.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!