Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te milyen úton jutottál el a...

Te milyen úton jutottál el a mai politikai nézetedhez?

Figyelt kérdés

Mikor itt vagyok a politika topikban mindig tiszta ideg vagyok, mert csak a szitkozódás megy én ezt nem szeretem. Nem is tudom eldönteni, hogy mihez állok a legközelebb, mert egy pártot sem ismerek, ugyanis mindegyik csak szitkozódik, a másik pártot szidja és magáról ha beszél is de ködösítve.

Van amikor a jobbikkal értek egyet, van amikor az LMP-vel, van olyan is amikor a fidesszel.

18/f


2012. ápr. 10. 21:56
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
53%
Én úgy választok pártot,hogy olvasok sok videót és parlamenti,EU parlamenti felszólalást nézek!!!!!!!!!!!!!!Én jobbikos vagyok,ami nem SZÉLSŐ PÁRT!!! A kérdésedre a válasz...egyszerűen:)))Arra fogok szavazni,akikkel egyet értek és nem csalódtam még bennük...egyedüli ilyen párt jelenleg a Jobbik...Illő lenne Morvai Krisztina és Vona Gábor és Novák Előd Szegedi Csanád stb..felszólalásait megnézni,aki azzal nem ért egyet,az nem magyar ember!!Egyetlen ember áll ki a magyarok mellett az európai parlamentben,az pedig Morvai Krisztina!!! (ok,ő pártatlan de a Jobbik támogatja) tehát,mieltt döntessz,ne az rtlklub hiradóját nézd,hanem olvass utána!!!!! Ha van egy kis eszed,akkor tisztán látsz!!!
2012. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tartom jó dolognak degradálni másokat azért mert a tiétekkel ellentétes nézeteket vall. Biztosan nyomós oka van rá és ettől még senki sem lesz sem éretlen, sem tanulatlan, sem gyerekes. És ezt fordítva sem tartom igaznak. Én például az MSZP -sekkel sem értek egyet, mégis engem irritál talán legjobban mikor itt "nyuggerezik" őket, pedig én még negyven sem vagyok, így még az sem lehet, hogy mert magamra veszem.
2012. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
70%
Engem kb. 10 éves kórom óta érdekel a politika, tudom ez fúra ebben a kóromban de engem tényleg érdekelt.Megnézek minden politikai elemző műsort pártállástól függetlenül.Családi okokból a kommunista utódpárta sose szavaznék még ha annak ma már köze sincs a baloldalhoz.A rendszerváltás után először mdf-re, 94-ben már fideszre szavazott a család és azóta is arra szavazott mindenki főleg azért mert nem volt jobb náluk.Az első Fidesz kormány alatt arany életünk volt szóval nem volt kétség hogy rájuk szavazunk-e elégedettek voltunk velük.A gyurcsány kormány alatt még biztosabbak voltunk abban hogy a fidesz a jó választás, de közbe jött a jobbik aki új alternatívát mutatott fel és egyre jobban kezdtem szimpatizálni velük, szinte minden dologban egyetértettem velük, ezt csak növelte hogy az ismerőseim, barátaim közt is egyre többen lettek jobbikosok.Persze nálunk is volt a szokásos cigány támadás nem is egy.Ennek ellenére mégis a fideszre szavaztam 2010-ben az első választásomon de ha nem változik meg gyökeresen a politikájuk,nem hagynak fel ezzel a pökhendi stílussal, és nem produkálnak valami értelmes gazdaságpolitikát akkor biztosa hogy a jobbikra fogok szavazni.
2012. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
a véremben van. szadesz mszp lzsp:ezektől mindig is okádnom kellett.
2012. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%
A jelenlegi választékot látva maradok a Kétfarkú Kutyapártnál...:-S
2012. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
89%
Fiatalabb koromban a család véleménye nagyban motivált,bár már akkor sem volt az MSZP a kedvencem,valamiért ellenszenvesnek tűntek,főleg a beetetőszövegük a választások előtt.Gyurcsány korszakában kezdtem húzni a Fidesz felé,de az sem volt az igazi egyetértés.Lényegében mindig is független voltam,most is az vagyok,főleg,hogy a jelenlegi állás az,hogy az én szemszögemből nincs egy életképes alternatíva.Bár átlátom és megértem,mit akar O.V.,de a módszerei igencsak ellenszenvesek.
2012. ápr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

Falun nőttem fel, ahol szerencsére nem volt sok római, viszont azok folyton kötekedtek velünk, normális gyerekekkel. (merthogy a mi gyereknyelvünkön ők voltak a nem normálisak). Ennek ellenére tinikoromban először az MSZPvel kezdtem szimpatizálni, a 2006os választások előtt, amikor rózsaszín felhőkbe burkolták a moslékot. Aztán jött az "elkurtuk", meg az akkori közhangulat, meg magyar érzelmű közegbe is kerültem és a jobboldalon szocializálódtam a politikában.

Persze mindennek örülök, nemzetben és hazában gondolkodva sokkal mélyebb érzelmeket és célokat ismerhettem meg. Ennek ellenére egyedi világnézetem van, amit egy párt sem hirdet. Rendszerellenes vagyok, a kapitalizmus nem érti meg, hogy az egész civilizáció alapja az ember. Ha a pénzrendszer (kitalált, számhalmaz) fenntartása az embereknek okoz szenvedést és nélkülözést, akkor nincs értelme fenntartani azt. A vezetők meg a nép SZOLGÁI kell, hogy legyenek, nem az irányítójuk.

Dióhélyban ennyi. Szóval legközelebb a Jobbikhoz állok, de nem szavaztam senkire.

2012. ápr. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Ma nincs egyetlen olyan párt sem,akire szavazhatnék. A Fidesz már az előző kormányzása alatt is bebizonyította,hogy CSAK a jómódúak pártja. A kisemberekkel nem törődik. A korrupciós botrányairól nem is beszélve.

Az MSZP pedig nem képes egységes lenni. A Jobbik pedig egy szélsőséges párt,akinek a programja nem valósítható meg. Ha hatalomra kerülnének,akkor még gyorsabban vinnék csődbe az országot. Az pedig az ország szégyene,hogy olyan ostoba és közönséges nő,mint Morvai képviseli az országot az EU-ban,mint ő.

A tapasztalatom miatt ma nem látok egyetlen pártot sem,aki alkalmas lenne az ország vezetésére.

2012. ápr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nekem a munkahelyemet tette tönkre a Fideszes többségű önkormányzati képviselő testület közvetlenül tisztán politikai okokból. Végeredményben 1.320.000 HUF-ot buktam a dolgon. Azóta bebizonyították, hogy ők sem tudnák jobban elvégezni a munkámat, rosszabbul viszont annál inkább.


Egyébként pártellenes vagyok, mivel valami nagyon elcseszett diktatúrával egyenlő az amit itthon parlamentnek csúfolnak. Egyszerűen az embereknek nem szabadna pártokra szavazniuk. Biztos vagyok benne, hogy mindenki tudna legalább 1 olyan embert mondani a környezetében akire sokan felnéznek, és nem hajtana fejet egy pártnak sem. Rájuk kéne szavazni, és nem ezekre az idiótákra.

2012. ápr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
Arra lennék kiváncsi az utolsó előtti válaszadótól,hogy mitől is ostoba Morvai Krisztina:)) Te biztosan okosabb vagy:) Érveket szeretnék hallani,hogy ő vajon mitől ostoba?Talán attól,hogy nő vagy talán attól,hogy kiáll értünk?????
2012. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!