Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem korlátozzák az...

Miért nem korlátozzák az alkoholhoz jutást/fogyasztást Magyarországon?

Figyelt kérdés

A dohányzásra vonatkozóan már sok új törvényt hoztak mostanában. Ami elvileg bevételkiesést von maga után. Ezt az alkohol esetén miért nem vállalják?

Miért nem számít, hogy embereket öl meg, CSALÁDOKAT TESZ TÖNKRE?! Erről miért nem beszél senki? Miért mindig csak a cigaretta?!


2012. ápr. 10. 12:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Semmiféle korlátozást nem tartok jó ötletnek, ugyanis meg kell nézni mi történt a szesztilalom alatt. Mellesleg, aki alkohol függő, az így vagy úgy, de meg fogja találni a módot arra, hogy hozzájusson!
2012. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Különben ha megiszol egy felest a kocsmában azzal magadon kívűl senkinek nem ártasz, de ha ugyanott elszívsz egy cigit, akkor rajtad kívűl tucatnyi ember is kénytelen a te cigidet szívni. Ezt kéne végre megértenie a dohányosoknak.
2012. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

"de ha ugyanott elszívsz egy cigit, akkor rajtad kívűl tucatnyi ember is kénytelen a te cigidet szívni. Ezt kéne végre megértenie a dohányosoknak."


Megértem! De az mennyivel jobb, ha a dohányzók ezentúl a kocsma előtt füstölögnek, ami pedig zavarja a környéken lakókat? Eddig legalább benn dohányoztak!

2012. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

63

Ez a megiszol egy felest szöveg nekem azért nem tetszik, mert igenis, sokaknak árt vele, mert nincs italfogyasztási kultúra az országban. Olcsó legyen, és rúgj be tőle hamar. Ez számít.

2012. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék a korlátozáshoz, hogy ezt hogyan oldaná meg a rendőrség? Mert jelenleg ott tartunk, hogy a drogokhoz akárki hozzájuthat, ha bemegy valamilyen szórakozóhelyre, kortól függetlenül. Sokan otthon termesztenek magáncélra az interneten vásárolt magokból, mások pedig kotyvasztanak a neten fellelhető receptekből, amikhez a hozzávalókat a helyi festékboltban veszik. Az nem drogozik, aki nem akar. Akkor hogyan lehetne tiltani valamit, amit egy fürdőkádban elő lehet állítani gyümölcsből és cukorból?

A családon belüli erőszak megállítása nem a hatóságoknál kezdődik, hanem ott, hogy az ember ne hozza magát függésbe a másiktól, és ne tűrjön el a napi megélhetése miatt mindent. Sokan azért nem szólnak a hatóságoknak, mert ha bezárják a férjet, akkor ők az utcára kerülnek, mert sosem dolgoztak egy percet sem.

Mások mindenféle okok mögé bújva nem mernek szólni, pedig van segítség. A megoldás tehát itt kezdődne.

Innentől kiegészíteném azzal, hogy aki ellen jogerős ítélet született családon belüli erőszak miatt, azt írják bele egy nyilvános, interneten elérhető adatbázisba, mint az erőszakoskodókat az USA-ban. Tudja meg a leendő párjuk, mit vállalnak az illetővel, mással ne tehesse meg.

De ugye itt a személyiségi jogaik a bűnözőknek is ugyanolyan erősek, mint az áldozatoknak.


Egyébként az alkohol nem tesz tönkre egy családot sem, azt az alkohollal visszaélő teszi meg. Azt tehát nem szabad büntetni, aki szeret inni, de nem erőszakos.

2012. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Igazából kijátszhatatlan szabályokat nem lehet hozni. Aki akar, az fog inni.

Pl. Finnországban van az ALKO üzletlánc, ami az 5 V/V %-nál töményebb szeszeket árulja. Reggel 9-kor kinyit, este relatíve korán bezár, a kettő között nem lehet venni töményet, pezsgőt vagy bármilyen magasabb alk. tartalmút.

És mi történik reggelente? A helyi szeszkazánok 4,5% meg hasonló százalékértékű (nem reklám) Bacardi Breezer-szerű löttyöket küldenek le a bolt mellett. Annyi előnye van, hogy nehezebb mattrészegre inniuk magukat. Persze aki felkészült bevásárolhat egész hétre előre.


Jegyrendszerrel talán, de az nem "européer" magatartás... Szóval liberális viselkedés oda, nem liberális ide, nem lehet mit csinálni. Az alkohol a legális és megfizethető árú relaxációs drog.


A dohányzás elleni felháborodás pedig micsoda divat lett.. Szerintem még mindig a szórakozóhely tulajdonosának kellene dönteni, és kitenni a táblát hogy füstös vagy mentes hely. Aztán ezalapján mindannyian eldöntjük hova akarunk menni. De neeeem, inkább az európai szemlélet nevében egy csoportot megint kényszerítsünk rá valamire. Az utcán dohányzásra, mert az kultúrált, igaz hogy az utcán járkáló fiatalok így is látják ezt az elítélendő viselkedésformánkat, de mindegy..


Azt hiszem én nem vagyok ehhez ideológiailag eléggé képzett.

2012. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 10. 13:56
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ez a megiszol egy felest szöveg nekem azért nem tetszik, mert igenis, sokaknak árt vele, mert nincs italfogyasztási kultúra az országban. Olcsó legyen, és rúgj be tőle hamar. Ez számít."


Na és? Attól még nekem, aki mértékkel iszom két üléssel arrébb a pultnál, semmit nem árt vele.

2012. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Megértem! De az mennyivel jobb, ha a dohányzók ezentúl a kocsma előtt füstölögnek, ami pedig zavarja a környéken lakókat? Eddig legalább benn dohányoztak!"


Ez engem nem érdekel, a lakók tegyenek panaszt az önkormányzatnál, ha annyira zavaró (mondjuk nem értem, miért az, de mindegy).

2012. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Tilos motoros kerti gépet használni vasárnap"


Az már elég gáz.

2012. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!