Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem korlátozzák az...

Miért nem korlátozzák az alkoholhoz jutást/fogyasztást Magyarországon?

Figyelt kérdés

A dohányzásra vonatkozóan már sok új törvényt hoztak mostanában. Ami elvileg bevételkiesést von maga után. Ezt az alkohol esetén miért nem vállalják?

Miért nem számít, hogy embereket öl meg, CSALÁDOKAT TESZ TÖNKRE?! Erről miért nem beszél senki? Miért mindig csak a cigaretta?!


2012. ápr. 10. 12:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Liberális vagyok, a korlátozást rossz ötletnek tartom. Mindenkinek joga van eldönteni, mennyit iszik. Persze, ameddig nem árt másoknak vele. Ez igazából a baj.

Az igazi kérdés az, hogy hogyan alakulhatott ki egy olyan társadalom, ahol teljesen megszokott dolog az alkoholizmus, és ahol a részegekhez való viszony kimerül abban, hogy a "részeg melós" egy bevett humoros sablonkarakter?

Sajnos nem tudom a választ, de érdekelne. Ameddig az emberek abszolút többsége bocsánatos bűnnek tartja pl az ittas vezetést, addig nincs mit tenni.

2012. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Egyrészt akkor megugranának a házi pálinkafőzdék, mert amelyik gyümölcsöt meg lehet enni, abból szeszt is lehet főzni, adó és zárjegy nélkül. Másrészt az alkohol sokkal több pénzt hoz mint a dohánytermékek, nem áll érdekükben tiltani.
2012. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Elvileg korlátozva van ("18 év alattiakat és ittas személyeket nem szolgálunk ki"), csak senki sem tartja be.
2012. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok liberális, de én sem értek egyet semminek a korlátozásával. A drogtörvényeket is el kellene törölni.
2012. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én olyasféle korlátozásokra gondolok mint az USA-ban. Pl bizonyos megyékben, nagyon meg van szigorítva, pl. csak bizonyos üzletekben lehet vásárolni. És a fogyasztási korhatár is magasabb.
2012. ápr. 10. 13:19
 6/21 anonim ***** válasza:
Azt viszont nem csak korlátozni, de megszüntetni kellene, hogy az állampolgár pancsolt, hamisított italokhoz juthasson.
2012. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Én olyasféle korlátozásokra gondolok mint az USA-ban. Pl bizonyos megyékben, nagyon meg van szigorítva, pl. csak bizonyos üzletekben lehet vásárolni."


Ez meg megvan hazánkban is még ha nem is megyeszinten, hanem települések szintjén.

2012. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Ez meg megvan hazánkban is még ha nem is megyeszinten, hanem települések szintjén."


Hol van ilyen? Tudsz példát mondani?

2012. ápr. 10. 13:24
 9/21 anonim ***** válasza:
Korlátozzák, miért mondod, hogy nem? Egyrészt ott a 18 éves szabály, aztán a közterületi alkoholtilalom, és sok helyen tíz után már az üzletek sem árulhatnak. Egy szó mint száz, nem lehet korlátlanul alkoholhoz jutni. Az otthoni fogyasztást pedig sehogyan sem lehet korlátozni.
2012. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit érnek a korlátozások, ha senki sincsen, aki betartatja?

Néhány példa: Nálunk április 30-ig tűzgyújtási tilalom van, mégis mindenki éget az UTCÁN! Büntetések, intézkedések? Semmi. Tilos a dohányzás a buszállomás egész területén, mégsem tartják be a bagósok. Büntetés? Semmi.

Tilos szemetet égetni, mégis halmokban égetik az autógumikat a kertben, és a háztartási szemetet a kályhákban. Intézkedés, büntetés? Semmi.

Tilos motoros kerti gépet használni vasárnap, de meg ne lepődjetek! Mindenki azt használ. Büntetés? Tudjátok.

Szóval lehet adni a mindenféle szabályokhoz és törvényekhez még egyet, akkor azt is ki fogják játszani, vagy szimplán csak figyelmen kívül hagyják.

Potens rendőrség nélkül semmit nem ér az egész, és hol vannak a rendőrök? Az utakon, ahol a bevételek vannak.

Akkor minek bármit is szabályozni?

2012. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!