Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért politizál...

Magyarországon miért politizál mindenki és miért "őlik" egymást az emberek a politika miatt?

Figyelt kérdés

Éltem több országban, de ezt sehol nem tapasztaltam, hogy ennyire beleszivárgott a politika az emberek mindennapi életébe, sőt a legtöbb helyen élik az emberek az életüket és csak annyit foglalkoznak vele amennyit épp muszály.


Ehhez képest Magyarországon már gyakorlatilag senkivel nem lehet semmiről beszélgetni, nem lehet olyan témát felhozni, hogy perceken belül ne a politika kerüljön szóba a másik fél részéről. Ami a mélypont, ha összetalálkozik egy jobbos meg egy balos és egymást anyázzák, gyalázzák. Ha én meg azt mondom, hogy engem nem érdekel a politika, leszarom, akkor meg nem hiszik el és folytatják a politizálásukat.


2012. ápr. 2. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Nagy a feszültség a magyar emberben, sajnos ez már hagyomány. Ennek nagyrészt a korábbi vezetőink és a rossz döntések az oka. Emiatt már ugrunk mindenre, ami az ország vezetőivel kapcsolatos.

Amúgy milyen országokban éltél?

2012. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nincs jobb dolgu(n)k. És kell valami, amihez mindenki ért...
2012. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nyugati országban éltél. Na most olyan helyeken, ahol nincsenek jelentős problémák a mindennapi életben, ott az emberek kevésbé foglalkoznak a politikával, és kevésbé érdekli őket hogy ki is a vezérük. Magyarország már elég sok ideje nem ilyen hely, itt a mindennapi élet nem sima, a megélhetés nehéz, a nép folyamatosan várja a megváltást.
2012. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor franciaországban biztos nem éltél hiszen az elmúlt években milyen zavargások voltak?
2012. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A bevándorlók között. De nem azért ölik egymást a franciák, mert az egyik sárközista a másik meg szoci.
2012. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon 2 dologhoz mindenki ért! 1., a foci,2., a politika. Mindig is politizáltak az emberek. A szocializmusban mindenki partizán volt, most mindenki szenvedett a kommunistáktól :( Van olyan ismerősöm, hogy kegyetlenül leszidta azt a kisdobost, akinek az anyukája elfelejtette, hogy április 4-én ünneplőben kell a suliba menni. Nyilván nem volt az anyukának központi probléma az április 4. Most Arasznyi keresztel járkál, és vad jobboldali. Ilyenek vagyunk. Nyilas ország vagyunk.
2012. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az emberek 40% nem is megy el szavazni ergo ők nem nagyon érdekeltek akkor...
2012. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!