Szerintetek csokkent a demokracia magyarorszagon vagy nem is
nott?
Figyelt kérdés
En ugy latom hogy kezd lassan diktatura kialakulni, kulfoldi ujsagokban magyarorszagot szurke zonanak jelolik meg ami azt jelenti hogy demokraciaval veszelyeztetett orszagokat sorolnak ide, ti hogy erzitek??? Komcsik valaszat nem kerem!!!
En is igy erzem (sajnos), es ez nem erzes kerdese, ezek tenyek, meg kell nezni par uj jogszabalyt, vagy epp kialakuloban levo jogszabalyt.
2011. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Nem is nőtt, pedig nagyon igyekeztek.
2011. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Nagyon csökken.
2011. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Egyelőre csak központosított hatalom van, ami lehet hatékony, ha jól használják, mert nem kell rossz kompromisszumokat kötni a hatalmi ágak között. Például korábban azért nem volt mszp-jegybank vita, mert azonos oldalon álltak, pedig abban az időben kezdett gyorsan hanyatlani a gazdaság. Csak akkor ez nem zavarta egyiküket sem.
Tehát a központosított hatalom még nagyon messze van egy autoriter társadalomtól, az meg nagyon messze egy diktatúrától.
Megjegyzem, Szingapúrban erősen autoriter világ van, közben az egyik legfejlettebb ország.
2011. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Valamint Svájc is érdekes példa, mert ott nemcsak a parlamentet, hanem a kormányt is olyan arányban alkotják a pártok, amilyen eredményt a választásokon elérnek. Ez gyakorlatilag olyan, mintha csak egy párt lenne különböző irányzatokkal, mindig ugyanazok kormányoznak, csak a hangsúlyok tolódnak el esetleg. Ez mennyire demokratikus?
2011. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Svájc az kollegiális kormányforma, nem hasonlít a magyar rendszerre, ezért nem is érdemes erre hivatkozni. A svájci rendszer a társadalom támogatását élvezi, az emberek mentalitása olyan, hogy együtt tudnak dolgozni, és ez csodák csodájára beválik. De ettől még itthon még csökkent a demokrácia.
2011. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
"kollegiális kormányforma"
Ez nagyon szép elnevezés, de gyakorlatilag egypártrendszer van. Még ha több "párt"-nak nevezett formáció is létezik.
Azzal egyetértek, hogy ott más az emberek mentalitása, és tudnak együtt dolgozni. Valószínűleg ez számít a fejlődés és jólét szempontjából, és nem az, hogy a demokrácia-diktatúra skálán melyik fokozatban vagyunk.
2011. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Csökkent, nem is kicsit
2011. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Engem nem érdekel a demokrácia, engem az érdekel, hogy ne nyomorogjak és jól éljek. És nem érdekel, hogy milyen az államforma. Felőlem lehet despotikus-diktatúra is ha az ország rendben van alatta.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!