Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ítélitek el a fasizmust?

Miért ítélitek el a fasizmust?

Figyelt kérdés

- megvédte a munkásokat a tőke kizsákmányolásával szembe

- nem volt fajelmélet és faji alapú diszkrimináció

- államvallássá tette a katolicizmust

- eltakarította a kommunista pártot

- felkarolta a nemzeti érdekeket és a hagyományokat

- rendezte a közbiztonság helyzetét


Konstruktív, és lehetőleg marxista epeömlés nélküli válaszokat várok! Előre is tiszteletem !


2012. ápr. 4. 15:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

17-es! A fasizmusnak tényleg nem volt fajelmélete, amíg nem szállták meg a németek Olaszországot addig nem volt ott semmilyen deportálás.

A nemzeti hagyományok támogatása meg nem tudom miért sértette volna bármelyik népet.

(Megjegyezném: teljesen összefüggéstelenül írsz, meg egyébként is, hogy jön ide a Való Világ?)

2012. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Akkor amit izrael művel a palesztinokkal az mi?Na erre válaszoljatok,az ellen miért nem emelitek fel a hangotokat?"


Ez hogy jön a témához? A palesztinok vagy a zsidók talán fasiszta rendszerben élnek? Vagy mi? Ha nem, akkor meg mi a makk köze van a kérdéshez?

2012. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy összefüggéstelenül írok, mert túl sok mondanivalóm lett volna, nem szedtem össze a gondolataimat.Csak azért említettem a Való Világot, hogy nem az a valóság, és a tv-ben értelmes dolgokat is lehet nézni, például történelmi témájú filmeket is.

Lehet, hogy Olaszországban eleinte nem volt faji megkülönböztetés, de: minden európai országban megvoltak már akkorra a deportálandók listái, még Franciaországban is, akik pedig nagy ellenállóknak mondják magukat. Az eltiport országokban a németek könnyen össze tudták szedni a zsidókat, cigányokat, nálunk is pikk-pakk történt a dolog, nálunk is voltak kollaboránsok.


Egyébként nagyon nem szeretem, hogy az embert rögtön gorombán elmondják mindennek, ha nem ért egyet másokkal.

2012. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Persze, hogy goromba vagyok amikor századszorra olvasom ugyan azt a marhaságot, mert a drága média volt kedves összemosni a fasizmust és a nemzetiszocializmust. De ezt most jegyezd meg, ha nekem nem hiszel nézz utána, mondjuk egy gimis tankkönyvben: nemzetiszocializmus - van fajelmélet, fasizmus - nincs fajelmélet.

A kollaboránsok száma meg marhára nem függ össze azzal, hogy a fasizmusnak milyen az ideológiája.

2012. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Igazad van, utaánaolvastam egy kicsit a neten, de még ha hülyeséget írtam is, az nem jogosít fel téged arra, hogy gorombáskodj. Mindezek ellenére továbbra sem szimpatikusak nekem sem az olasz fasiszták, sem a német nácik.
2012. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!