Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ítélitek el a fasizmust?

Miért ítélitek el a fasizmust?

Figyelt kérdés

- megvédte a munkásokat a tőke kizsákmányolásával szembe

- nem volt fajelmélet és faji alapú diszkrimináció

- államvallássá tette a katolicizmust

- eltakarította a kommunista pártot

- felkarolta a nemzeti érdekeket és a hagyományokat

- rendezte a közbiztonság helyzetét


Konstruktív, és lehetőleg marxista epeömlés nélküli válaszokat várok! Előre is tiszteletem !


2012. ápr. 4. 15:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"- megvédte a munkásokat a tőke kizsákmányolásával szembe"

Valójában a nagytőkések érdekeit képviselte, ez ugyan olyan lózung volt mint a nemzetiszocializmusnál.


"- nem volt fajelmélet és faji alapú diszkrimináció"

Ez tényleg nem volt.


"- államvallássá tette a katolicizmust"

Ez is így volt, de jobb ha tudod, Mussolini legszívesebben tankkal ment volna keresztül a pápán, ezt csak kényszerből tette, az olaszok nagyon vallásosak. Amúgy nem értem miért pozitív ha van államvallás? Ez nem hagyomány ápolás, hanem maradiság.


"- eltakarította a kommunista pártot"

Korrekt.


"- felkarolta a nemzeti érdekeket és a hagyományokat"

Ez is így volt.


"- rendezte a közbiztonság helyzetét"

Véresen, de ezt is megoldotta.

2012. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

1. a korporatív berendezkedés lehetővé tette az állam szigorú ellenőrzését, a nagytőkések korrupciójának megakadályozását ergó a munkások helyzete javult, a létük biztosabbá vált.


2. Mussolini nem gyűlölt semmilyen nemzetiségű csoportot sem. 1938-ig nem volt zsidótörvény Olaszországban.


3.Kiegyezett a Vatikánnal. Államvallássá tette a katolicizmust, ezzel utat nyitott asszimilálódás felé. Emelet a katolikus erkölcs beépült az oktatásba és a kultúrába. Tessék megnézni nem olyan ateisták mint mondjuk ez az ország!


4. Eltakarította a kommunista pártot, és betiltotta a szabadkőművességet. Ezt azt hiszem nem kell túlragoznom. E két csoportosulás akna munkája a mai napig véreztet egyes országokat(köztünk minket is)!


5. Felkarolta a nemzeti érdekeket, és a hagyományápolást. Ez már akkor is fontos volt, hiszen az embernek kell egy identitás tudatának lennie, hogy mégis hova tartozik honnan származik stb.. Ez ma is fontos!


6. Rendet teremtett, megfékezte még a saját radikális híveinek az engedetlen csoportjait, megerősítette az állam erőszak monopóliumának helyzetét, és a maffiával is leszámolt !

2012. ápr. 4. 16:47
 13/25 anonim ***** válasza:
18%
Akkor amit izrael művel a palesztinokkal az mi?Na erre válaszoljatok,az ellen miért nem emelitek fel a hangotokat?
2012. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért mit művel? Palesztina azt mondja Izrael elvette a palesztinok földjét 1949ben. Kár, hogy ezek a palesztinok csak 1967 óta "léteznek". Pontosan azt művelik a palesztinok, amivel a zsidókat vádolják.
2012. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

szabadság = liberalizmus

egyenlőség = kommunizmus

testvériség = fasizmus


Ugye milyen érdekes? A francia filozófusok akik ezt a triumvirátust megalkották zsenik voltak, csak a 20. század félreértelmezte őket és háromszorosan balul sült el a dolog. Mindegyik kell egy kicsit, de túlzásba nem szabad esni egyikből sem.

2012. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én egyet értek veled kérdező, leszámítva a államvallásos dolgot.

De hiába vagyok én is katolikus nem érzem szükségét annak, hogy vallásom államvallás legyen. Mert ha az lenne, az azt jelentené, hogy neked mások mondanák meg, hogy miben higgyél és hát valljuk be, ez eléggé középkori felfogás.

Amúgy lehet vallás nélkül jó erkölcsöt "belenevelni" a fiatalságba, de ha megfűszerezed az oktatást és a nevelést bármilyen vallással akkor az ellenszenvet szül.

Meg amúgy is a katolikus hit elvileg egy ilyen "szeressük egymást gyerekek" felfogású, "én nem bántlak te sem engem" stb. szóval eléggé képmutató az a dolog, hogy viszont higgy az ÉN istenemben vagy különben széjjel rúgom a seggedet.

2012. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe is védte meg a munkásokat? Rabszolgákat alkalmaztak a nagy cégek a gyáraikban, a mai nagy vagyonok akkor keletkeztek többnyire.


Nem volt fajelmélet? Honnan veszed ezt az égbekiáltó marhaságot? Mi a véleményed a többmillió kiírtott zsidóról - köztük kb. 440 ezer honfitársunkról -, cigányról, másként gondolkodóról, betegről? Nem diszkrimináció az eugenika?


Államvallássá tette a katolicizmust. Igen, a katolikus egyház lapított, a pápa nem emelte fel szavát a háború és a holocaust ellen.


Eltakarította a kommunista pártot. Láttuk, mihez vezetett ez, szerinted a nácik jobbak voltak, mint a kommunisták. Szerintem mindkettő diktatúra.


Felkarolta a nemzeti érdekeket és a hagyományokat. Más népek kárára tette mindezt.


Rendezte a közbiztonság helyzetét. Diktatúra volt, szerinted egy zsidó ki mert menni egyáltalán az utcára? Nem is mehetett, mert gettóba zárták a deportálás előtt. Bűnözés meg akkor is volt.


Most azt fogod írni, hogy marxista vagyok. Tévedsz, csak valószínűleg idősebb vagyok, mint te, jártam Auschwitzban - mint látogató, nem vagyok még aggastyán -,

és a TV-ben nem csak Való Világot nézek.

2012. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17-es!

Nem győzöm hangsúlyozni, a nácizmus és a fasizmus nem egy és ugyanaz! Amit te ide leírtál az a hitleri nemzetiszocializmus! Annak meg semmi köze nincs az olasz fasizmushoz, a magyar hungarizmushoz, a spanyol falangistákhoz és a horvát usztasákhoz! A való világosra meg csak annyit reflektálnék, hogy a te szellemi elvtársaid azok a neoliberális kultúra rombolók akik ezt behozták Mo-ra! Ő rajtuk kérd számon, amúgy Én sem nézem, van jobb dolgom!

2012. ápr. 5. 10:06
 19/25 anonim ***** válasza:
A magyar hungarizmus? Mikor az egy az egyben egy Hitler klón volt Szálasival? Talán a horthyzmus.
2012. ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Máskor pontosan tedd fel a kérdésedet, egyébként: mindegyik általad felsorolt eszme egy tőről fakad.

Tanulhatnál egy kis jó modort: nem pocskondiázzuk azt, aki nem ért velünk egyet.

2012. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!