Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik az EU-ból való...

A Jobbik az EU-ból való kilépés után belépne a 2015-ben megalakuló Eurázsiai Unióba vagy független lenne?

Figyelt kérdés

A Jobbik következetesen az EU-ból való kilépés mellett politizál és az orosz, keleti közeledés szükségességét hangsúlyozza.

Az EU-ból való kilépést követően viszont két világunió közé ékelődnénk, melyek kifelé zárják a piacaikat, és a belső integráción dolgoznak. Így viszont az ország teljesen elszigetelődne, keleti piacokat sem tudnánk használni, ha nem integrálódunk az Eurázsiai Unióba.

Tehát mit gondoltok, a Jobbik egy esetleges kormányzás esetén (2014 után) átvezetné-e az országot az Európai Unióból a 2015 ben megalakuló, és a velünk határossá váló Eurázsiai Unióba, vagy lemondana mind az európai, mind az eurázsiai piacokról? (A C opociót: a Jobbik vezetése alatt az EU-ban, inkább ne is tárgyaljuk, még elképzelni is rossz.)

[link]



2012. márc. 23. 18:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem független maradna. Ők sem hülyék, hogy egyik szar után a másikba is belelépjenek.
2012. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezekkel a nagy függetlenkedésekkel, hogy egy alig 10 000 000-ós, nyersanyagokban szegény országot a nagyhatalmak úgy taposnak el, mint darab kutyasz*rt, ha nem áll mögötte valami komolyabb szövetséges.
2012. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:14


Pontosan! Az a baj, hogy ezt egy nacionalista úgy sem fogja fel, ha kell inkább megdöglik semmint a józan ész szerint cselekedjék.

2012. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"én igazán a Jobbik EU-n kívüli stratégiájára vagyok kíváncsi"


EU-n és minden szövetségen kívül akarnak állni, illetve mindennek csak az előnyét akarják élvezni, ami sajnos irreális elképzelés.


"ha így szorongatnak minket tovább, nagy valószínűséggel ők nyerik a következő választást"


Ettől szerintem nem kell tartani. Szerencsére. Pedig nagyon sok dologban egyetértek a Jobbikkal. De nem kormánypárt, nem állna jól nekik az a szerep. A Jobbikból egyedül Balczót tartom igazán komoly politikusnak. A többiek fiatalok, hevesek - épp ez tetszik bennük. Ugyanez az LMP-ben nincs meg. Sem igazán komoly politikust nem találok, sem azt a fiatalos hevességet, amivel egy jó ELLENZÉKI pártnak rendelkeznie kell. A Jobbik -egyelőre!- legyen ellenzéki párt, szerintem ez a tökéletes szerep nekik. Nagyon jó, hogy a hibákra és az igazán égető problémákra felhívják a figyelmet. Sajnos nem nagyon törődnek velük. A Jobbik megoldásait, megoldási javaslatait viszont nem minden esetben tartom megfelelőnek, még "érniük" kell.


"Mert az EU következetesen igyekszik lejáratni magát hazánkban, már-már olyan érzésem van, mintha a Jobbiknak kampányolna, hogy csak zárhassanak ki minket az EU-ból a Jobbik miatt, vagy lépjünk ki a Jobbik vezetésével."


Nem, szerintem az EU csak azt szeretné, ha a rebellis állam visszatérni a "jó nyáj" útjára, azaz úgy viselkednénk, ahogyan elvárják. Viszont sajnos ez az elvárt viselkedés nagyon hátrányos az országra nézve.


"Engem az érdekelne, hogy mit gondoltok, az Eurázsiai Unió várható megalakulása fényében, hogyan kell értelmezni a Jobbiknak azt a politikáját, hogy lépjünk ki az EU-ból, és nyitni kell kelet felé."


Hülyeségnek tartom. Ha megnézed Nyugat-Magyarországot és Kelet-Magyarországot: óriási a különbség. És ez szinte semmi másnak nem köszönhető, csak a +3-400km távolságnak. Oké, hogy autópálya meg gyorsforgalmi út, meg mondjuk ki nyugodtan: képzetlenebb munkaerő van keleten, de úgy érzem a távolság az elsődleges ok, amiért ekkora lett a különbség. És ugyanez igaz Olaszországra észak-dél irányban, Spanyolországban az észak-keleti rész az iparilag legfejlettebb, Lengyelországban is inkább a nyugati-délnyugati rész a fejlettebb. Mindez az erősebb szomszédoknak köszönhető: főleg Németországnak és Franciaországnak. Nem tudom pontosan mik is az Eurázsiai unió tervei, kik is lennének benne.

Oroszország? Hozzájuk elég rossz emlékek fűződnek szerintem. Valószinűleg hamar összeugranának a mostani EU két nagyhatalmával a vezető pozícióért. Abból meg sok jó nem sülne ki szerintem. Plusz Oroszország nem az a megalkuvó ország, hogy mások törvényeit elfogadja.

Kína? Tehát még a mostani minimális vámokkal sem védenénk magunkat a távolkeleti dömpingtermékek ellen? Tulajdonképpen sokkal inkább Kína tesz tönkre minket, mint az EU... Videoton, Orion, Tungsram(/GE), most legutóbb Nokia - ezek mind a kínai "napi egy tál rizs" bér miatt távoztak Kínába vagy szűntek meg. A jó magyar Ikarus helyett jöttek az übergagyi King Long buszok. Magyar ruhaipari cég maradt még? Úgyis mindenki a kínaiban vásárol. Igaz, hogy hetente oda kell járni, de legalább "ócóöccá". India, Malajzia, Thaiföld, stb dettó.

Törökország? Szintén nem túl jó emlékek fűznek hozzá, de ezen túl lehet lépni. Viszont gazdaságilag nem túl erős országról van szó.

Arab országok? Szerintem nekik legkevésbé egy unióra van szükségük. Általában jó élnek az olajból, ha éppen nem rombolták le őket az olajért.

Japán? Nem hinném, hogy arra van szükségük, hogy lehúzzuk őket.

Szóval kik lennének ennek a nagy uniónak a tagjai? Túl nagyok eleve a társadalmi különbségek ahhoz, hogy megvalósítható legyen. De maradjuk csak a keleti nyitásnál. Bárhová szeretnénk eladni, az első kérdés a szállítás. Tudunk szállítani közúton, ami meg kelet felé kívánnivalót hagy maga után, illetve vasúton, ami meg itthon is hadilábon áll. Ráadásul egyik sem a gazdaságos szállítások közé tartozik (lásd fent azt a 3-400km-t). Ott van még a repülő, ami pláne nem gazdaságos. Oroszország felé talán a vasút megoldható lenne, bár nem tudom, hogy az ukránok mit szólnának hozzá... Az orosz olajat és gázt is megcsapolják... Majd pont a visszafelé szállítmányokat ne sápolnák le? Elkerülni meg nemigen lehet, vagy mégkevésbé gazdaságosan.


Persze lehetnénk a magunk ura is... Ezzel két baj van: nincs meg mindenünk, nem is tudnánk magunknak mindent megtermelni. Amiből meg tudnánk termelni, abból annyit tudunk termelni, amennyi csak belső használatra túl sok lenne, így nem lenne gazdaságos. Illetve egy bezárkózott, begyöpösödött, magába forduló ország szerintem életképtelen hosszútávon, de legalábbis nem szeretnék egy Észak-Koreához hasonló országban élni.

2012. márc. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, szerintem az EU csak azt szeretné, ha a rebellis állam visszatérni a "jó nyáj" útjára, azaz úgy viselkednénk, ahogyan elvárják. Viszont sajnos ez az elvárt viselkedés nagyon hátrányos az országra nézve."

Már bocs, de 2004-ben épp mi írtuk alá azt, hogy az Unió jogaihoz tartjuk magunkat. Nem értem ezt a rinyát. Nem tetszik? Akkor minek léptünk be? De akkor Orbán fogja be a pofáját, mert egyébként ő is uniópárti csak épp egy rohadt populista gennyláda.


"Szóval kik lennének ennek a nagy uniónak a tagjai?"

Hülyeségekről beszélsz, ember! A volt szovjet tagköztársasággal jönne össze a "banda". Mit keresne ebben Kína, India? Szinte vérre menő konfliktusaik vannak, plusz a határmenti problémák, egyszóval baromság. Törökország pedig az arab világot fogja "egyesíteni", ezért mennek ölre a perzsákkal, vagyis a térség feletti dominanciáért.

2012. márc. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Hülyeségekről beszélsz, ember!"


Ha már egyszer Eurázsiai az az Unió, akkor miért ne lehetne tagja bármelyik európai és bármelyik ázsiai ország? Vagy akkor legyünk helyből kirekesztőek, hogy Kína meg az arab államok már nem is kellenek?

Megaztán... Volt szovjtet "köz"társaságok? Mint írtam, az emlékek még túl éberen élnek a nagy "szovjet" testvérről, kösz nem. Ez lenne a Jobbik keleti nyitása? Vissza a Szovjetunióba?

2012. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A jobbik egy radikális párt! A gazdaságpolitikája olyan lőzungokra épül mint hogy kilépünk az EU-ból és elzavarjuk a kizsákmányoló cégeket vagy nyitunk keletre. Emellett kizárjuk a külföldi termékeket de mi erős gazdaságot építünk ami exportál mindenhova...!


Ahogy azt Móricka elképzeli!

Ha a jobbik ezt megvalósítaná, hirtelen akkora vámokkal találnánk szembe magunkat hogy exportálni semmit nem tudnánk, importálni meg a jobbik nem akarna és a gazdaságunk összeomlana!

Valahova KELL tartoznunk mert ez egy brutális kemény világ ahol kicsinálják azokat akik nem tagozódnak be sehova!

A jobbik ezt képtelen megérteni így nagyon remélem hogy nem nyer!

Már a fidesznek is vannak ilyen lépései de ők ezeket nem lépnék azért meg!

A lőzungok mindig jobban hangzanak egy gyujtó hangú beszédben mintha alaposan belegondolnánk...

2012. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ma 10:08


"Ha már egyszer Eurázsiai az az Unió, akkor miért ne lehetne tagja bármelyik európai és bármelyik ázsiai ország?"

Talán azért, mert maga Putyin jelentette ki, hogy a volt szovjet köztársaságokra apellál? Amúgy is itt az eurázsiai jelző nem földrajzi értelemben használatos, hanem "kulturkör" szerint, és valljuk be Kína, India és az arab világ elég messze áll ettől. Másrészt a kínaiak, indiaiak és az ázsiaiaknak van egy bizonyos sanghaji egyezmény nevezetű "intézménye" ahol még Oroszország is képviselteteti magát. Továbbá az araboknak van egy olyan szupranacionális intézménye, hogy Arab Liga, akkor kérdem én, mi értelme lenne nekik a nagy medvéhez tartozni? Szóval azért vontam kérdőre az állításod, mert logikátlan.


"Mint írtam, az emlékek még túl éberen élnek a nagy "szovjet" testvérről, kösz nem."

És ki mondta, hogy legyünk tagok? Mert én nem. Személy szerint rühellem a jobbik középkori-ultrakonzervatív felfogását. És igen, egy SZU 2 lesz ez a projekt.

2012. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem omlana össze a gazdaság egyáltalán egy EU-ból való kilépés után, de nem is tenne jót neki valószínűleg, nem mintha sok hasznunk lenne a bennmaradásból...


Ámbár. Mi a fenéért lenne jó nekünk egy új KGST? Már egyszer kipróbáltuk, nem vált be.

2012. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Valaki0702 ***** válasza:
Nekem az véleményem, hogy ilyen szervezetekre nincs szüksége a világnak gondolok az EU-ra az ENSZ-re az Afrikai Unióra vagy az ilyen hülyeségekre melynek csak még külön adózunk azért, hogy ott az irodában 1.000.000 Ft óradíjban 4 órán keresztül verjék a f@szukat.
2012. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!