Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez tényleg igaz? Illetve mit...

Ez tényleg igaz? Illetve mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta ma, aki valahol olvasta vagy hallotta, nem tudom, hogy a kormány ezalatt a két hónap alatt (január február) eltapsolta a fél évi költségvetést és nyárra azt mondják, csődbe fogunk menni. Valaki olvasott szintén ilyet? Illetve ha igaz, mit szóltok hozzá?
2012. márc. 23. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy igaz e én még nem hallottam de nem lepnék meglepve ha igaz lenne.A Fidesztől nem is kell többet várni.
2012. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez biztosan hatalmas ostobaság. Amit el tudok képzelni, az az évre előirányzott hiány 50 százalékának elérése 2 hónap alatt. De csak találgatok, én nem olvastam ilyesmit.
2012. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, másodiknak igaza van. Találtam egy mai cikket neten, nem teljesen úgy van ahogy mondta ismerősöm, de végülis ez se 'sokkal' jobb. [link]
2012. márc. 23. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Tavaly több volt. Csődbe mentünk tavaly nyáron?
2012. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát a fene tudja.
2012. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt mondták, hogy elértük az idei évre kitűzött hiány felét. De ez nagyon sok mindent nem jelent, mindig így történik (a kérdés csak az, hogy mikor érjük el), ugyanis rengeteg bevétel év végén jön be. Azaz lehet, hogy novemberben a hiány 130%-án vagyunk, utána meg visszamegyünk a 100%-ra. Persze ehhez kell egy rövid lejáratú hitelt, amit az állampapírpiacon még simán tudnak kezelni - más országokban sincs ez másként.
2012. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Valamiért nem megy a link,de üssétek be a gugliba FIZESS.DEMOKRATIKUSKOALICÍÓ.HU (pazarlásszámláló)Érdekes olvasmányok vannak rajta.
2012. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sz1u ***** válasza:
33%

18:02


[link]

2012. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én múlt héten semmi pénzért dolgoztam, így komoly deficitet termeltem a múlt héten tekintve, hogy több kiadásom is volt. Ha csak ezt a múlt heti adatot nézem a deficitet az 52 héttel meg kell szoroznom az év végére eladhatom az autómat, akkora lesz a hiányom.

Mivel a múlt heti bérem következő hónap elején megkapom, így a hónap tekintetében jól állok, de például autóbiztosítás, súlyadót, egyéb adókat is be kell fizetni az év folyamán éves, féléves bontásban, így ennek a hónapnak az értékelése sem adhat általános képet gazdasági helyzetemről, azt csak év végén tudom megállapítani, ha összevetem minden éves kiadásomat, minden éves bevételemmel. Így van egy államnál is. Ilyen egy heti, két havi, két napi adatokból ne vonj le messzemenő következtetéseket. Ha pédául annak a hónapnak az adatait vetítenénk ki az egész évre, amikor befizetik a bankadót, mi lennénk Európa legjobb gazdaságú országa.

2012. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!