Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a mai ünnep csupán egy megemlékezés kell, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Ha én harcolok valamiért, úgy ahogy azt anno a 48-asok tették, akkor igazán nem szeretném, hogy halálom után, csak megemlékeznének arról, hogy mit is tettem, hanem szeretném ha tovább vinnék azt, amiért harcoltam.

Tehát kell, hogy legyen napi politikai színezete is, hiszen amit ők elértek, az nem egy múzeumban kiállított tárgy, hanem egy eszme, ami tovább kell, hogy éljen.


2012. márc. 15. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem jó ha egy harci vagy politikai színezete van a dolognak mert akkor kirekeszted azokat akik "csak" ünnepelni szeretnének!

Hisz aki elmegy egy felvonulásra vagy majálisra az szórakozni szeretne. Ugyanakkor sajnos tudjuk hogy a politikiai pártok azt fogják mutogatni és azzal fognak példálózni hogy "lám, ennyien voltak az én rendezvényemen tehát ennyien azt akarják amit én mondok"!

És ugyan ki vagyok én hogy eldöntsem hogy Petőfi ma a kommunista párt színeiben vagy jobboldaliként, netán centristaként stb akarna harcolni??


Viszont a pártok felhasználják őket hogy úgy állítsák be mintha akkor lennél "igaz magyar" ha az ő pártjukat választod és az ő értékrendjüket vallod!


Én meg csak ki szeretnék menni a barátokkal, gyerekkel, anélkül hogy utána engem is a vak hívői közé számítson valamelyik párt...

2012. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem undorító, hogy mindig az aktuálpolitika (Horthy-korszak, Rákosiék, Kádárék, mai politikusok) meglovagolják más emberek harcát, és értékeit. Az évben még van jó pár ünneptelen nap, bármelyiken lehet változtatni a sorsunkon, ha az a cél. Nem kell a saját igazunk szerint kiforgatni halott emberek gondolatait, akik lehet, hogy köpnének arra, aki felhasználja a nevét, saját igazához.
2012. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Shai-Hulud ***** válasza:

"Hol sírjaink domborulnak

Unokáink leborulnak

És áldó imádság mellett

Mondják el szent neveinket."


Hagyd meg az ünnepet MINDENKINEK. Nem csak az ilyen vagy olyan oldal ünnepe ez, hanem egy egész országé.

Politikától függetlenül.


Politizálni ráérsz majd a nem ünnepnapokon is...


Pedro

2012. márc. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pedro,

azzal egyet értek, hogy az egész ország ünnepe. Nem csak az egyik vagy a másik oldalé.

De amit ünneplünk az kőkemény politika.

Hogy leegyszerűsítsem:

valaki az életét adja azért, hogy pl. a nőknek is legyen választójoga. (csak a hasamra csaptam)

Ezek után ünneplik ennek a valakinek az emlékét egy olyan országban, ahol a nőknek nincs választójoga. Szerintetek ezt akarta az illető, aki az életét adta érte? Hogy őt ünnepeljék, noha az, amiért ő harcolt az sehol sincs?

2012. márc. 15. 16:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a mai "harcoknak" semmi köze az akkoriakhoz.
2012. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én meg azt mondom, hogy van köze.

Akkor most mi van? Te azt mondod én meg ezt.

2012. márc. 15. 16:17
 7/11 Shai-Hulud ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy nincs köze hozzá.


A napi politikát ne keverd egy országos megemlékezéssel, mert ennek csak kirekesztés lenne a vége. Sok barom csak azon köpködné egymást, hogy a másik hogy mer megemlékezni, meg hhúúú azok is ugyanazt csinálják, meg különben is....


Azonnal oda lenne az, amiért egyáltalán ünneplünk. Nem lenne jó, ha a megemlékezéseinket LEZÜLLESZTENÉNK. Próbáld meg visszatartani magadat egy napig, és csak MÁSNAP politizálni.


Pedro

2012. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mi lenne ha te ma harcolnál Magyarországért és 100 év múlva valaki azt mondaná hogy éljenek a melegek és harcoljunk hogy kiűzzük a heterokat mert csak a melegek a normális emberek és Te is ezt akarnád... stb.

Te persze nem ezért harcoltál de ő kitalálja hogy márpedig harc van és te is harcoltál meg ő is azt akar... Te jó szlogen vagy neki de te már úgysem tudod megmondani hogy egyet értesz-e vele vagy sem...


Direkt sarkítottam ki a dolgot mert az akkoriaknak ugyan milyen véleménye lehetett volna a magánnyugdíjpénztárakról vagy hogy a devizahitel "háborúban" ki a rossz vagy jó! Azt már nem is említeném hogy talán az összes mai pártot úgy elzavarnák hogy az csak na...


És még tovább mehetek!

Kikről akarsz példát venni? Akik harcoltak a földjeinkért vagy akik kiegyeztek?

csak politikai párt kérdése és nagyjainkat már fel is használtad ugyan annak a harcnak mind a két oldalára!!


Ne szégyenítsd meg Petőfi örökségét és harcolj Magyarországért akár életed árán is!!

Vagy!

Csak az idegenszívű magyar akar pusztulást és nem gyarapodást a hazájának és ezt Deák hozta el nekünk a Kiegyezéssel! Ha egy csöppnyi tisztelet van benned és a pusztulás helyett a Boldog Békeidőket akarod nemzetedre akkor kiegyezel és nem harcolsz!!


Na most akkor melyiket akarod?

Harcot vagy Boldog Békeidőket! És ezek csak lőzungok amit politikai pártok találtak ki!

2012. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát persze, sokszor a meghunyászkodás jobbnak tűnik, mert akivel szemben feladjuk a mi érdekeinkért való küzdelmet, dob egy kis csontot rágcsálni, mi meg örülünk neki.

Ilyen szempontból igazatok van. De ez nem a mi érdekeinket szolgálja! Ez a másik fél érdekeit szolgálja.

Hát Petőfi biztos, hogy nem ez a fajta ember volt. Csak olvass el tőle egy-két verset, és rögtön rá jössz, hogy mi az, amiért ő harcolt.

2012. márc. 15. 20:42
 10/11 Shai-Hulud ***** válasza:

Kérdező

Itt rajtad kívül mindenki az ünneppel van elfoglalva, egyedül te téped a szádat...


Emberek egymásnak uszítása SOHA nem volt és nem is lesz a "mi érdekünk". Ne ma akarj forradalmat csinálni, erre ott van az év többi napja.


Mi vagy te, politikus???


Pedro

2012. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!