Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért szégyenlik, vagy...

Sokan miért szégyenlik, vagy abszolút nem is érdekli őket a Március 15-i ünnep?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy sokan szégyenként élik meg ezt a napot, és rá se hederítenek, hogy akkor mi történt!


Miért szégyenlik a magyar nemzeti ünnepet, és a magyar zászlót?


2012. márc. 15. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Szégyellik...


Szerintem azért, mert nem tud megújulni az ünnep, minden évben ugyanaz a monoton történés, zászlófelvonás, a múzeumnál valaki eröltetett régies kiejtéssel szaval, pártgyűlések, politika. Egy gyereknek még érdekesek lehetnek a vásárok, bemutatók, az időseket pedig lázba hozhatja egy szép szavalás, de az emberek többsége ezt unja.

2012. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha körülnézel, a mai ünnepségek csak indokul szolgálnak az aktuálpolitikai csatározásokhoz. Semmi közük ahhoz, mi volt "akkor".
2012. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért mert ha szóba kerül akkor az emberek nagy része aktuálpolitikával hozza összefüggésbe. Hova tovább, a '48-'49-es szabadságharcban sem mindenkinek egybehangzó a véleménye, mondjuk Kossuth Lajossal kapcsolatban. Ezekről a dolgokról is lehet persze értelmes keretek között vitatkozni, de ahhoz értelmes és kulturált emberekre lenne szükség...
2012. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vannak akiknek bemagyarázták, vagy akik bemagyarázták maguknak, hogy ez egy történelmi vereség évfordulója, és így szégyen. Valószínűleg nem tudják és nem értik mi zajlott ott és akkor, mi volt az oka és mi lett a következménye.
2012. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint március 15-ét nem tartom olyan nagy dolognak, a forradalom és a szabadságharc célkitűzéseinek egy jó részével nem is értek egyet, egyedül a szabadságharcban megnyilvánuló magyar vitézség és zsenialitás az amit igazán elismerek.


De van ennél egy jóval fontosabb ok, ami miatt egyre jobban elfordulok és az emberek elfordulnak ezektől az ünnepektől. Hogy ezek már nem az emberek ünnepe, hanem a pártoké. Állami ünnepség nem létezik, csak kormányzó párt ünnepsége és ellenzéki pártok ünnepsége. Ez így volt 2 éve is, így volt 10 éve is. Talán még augusztus 20-a -amely a legnagyobb ünnepünk kéne, hogy legyen - még tartja magát, de ez a régi-új populista, demagóg vezetés már ezt is kisajátítja. Az ellenzékről meg jobb nem is beszélni.

2012. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az is baj, hogy nincsenek szokások kötődve a naphoz, így az emberek nem tudnak mit csinálni, csak tunyulnak otthon.
2012. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Mert ők nem igazi magyarok.
2012. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem is a pártokat kell ünnepelni, köze nincs hozzá.

Itt arról van szó, hogy voltak hazafias emberek, akik képesek voltak felemelni a szavukat, és tenni a hazáért.

Erre kellene büszkék lenni a mai napon, nem a tönkretett országra. Azokra, akik próbáltak valami jót tenni!!!

2012. márc. 15. 16:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően érdekel stb. Viszont ami miatt mégse megyek el megemlékezésre, az az, hogy gyakorlatilag az összes megemlékezés valamelyik párthoz kapcsolódik és ezzel nem értek egyet.
2012. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egy 14 éves fiú vagyok. Érdekel a történelem, a szabadsárharc is nagy kedvenc témám volt törin. De a tegnapi ünnepélyt , már egyátalán nem érdekelt. Az, hogy már 11 éve ugyanott megtörténik ugyanaz az ünnepély, egy pár mondattal megújuló beszéd, semmit sem ér. Hallottam már ezerszer, tisztelem azokat akik akkor meghaltak, de mit tudok én tenni? Meghallgatom minden évben, de már nagyon unalmas...A fiatalság ezt nem élte át, még 56-ot se tudják elképzelni az emberek, nemhogy átérezni...
2012. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!