Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért törvénytelen a hálapénz?...

Miért törvénytelen a hálapénz? A saját pénzemet másnak adom, tehát nem ártok ezzel senkinek.

Figyelt kérdés

2012. febr. 28. 21:01
1 2 3
 11/22 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

"Nem igaz, hogy operáció előtt adják. A szülésnél utána szokták. "

"A én dokim azt mondta, adjak, amennyit gondolok."


Aha. Szóval utólag adod oda... De már előre MEGÁLLAPODTÁL róla, azaz a doki ANNAK TUDATÁBAN látott el, hogy ezt mennyi pénzért teszi. Akkor pedig ez pontosan ugyanúgy megvesztegetés, mint ha az önkormányzatnál a tisztviselőnek adnám bizonyos előnyökért.

2012. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Az én nőgyógyász cimborám olyan házat rittyentett 5 év praktizálás után ,hogy olyat én akkor se tudnék összehozni ha újra megszületek.

Tudod mit gondolok erről? Azt ,hogy megérdemli!Mert olyan a híre, hogy kitűnő szakember és nem kapzsi vagy erőszakos vagy mittoménmi.

És ennyi kéne járjon minden olyan dokinak aki a munkáját az ő színvonalán végzi akkor is ha sebész vagy akármi.

Ha az állam nem becsüli meg őket akkor majd az elégedett kliensei.

Az állam meg tehet egy szívességet.

2012. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem te vagy véletlenül az a nőgyógyász? :-DD


OK, valami igazad van...

Meg abban is, hogy egy sebész is megérdemli...


És például az altatóorvos? A műtősök?


Ezek valahogy ki szoktak maradni a nagy jatt-osztogatásból...


A radiológus, aki sugárzással eltünteti a rákodat, miért kap kevesebbet, mint az, aki nyissz - kivágja???

2012. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.

De a gé pont kutatásban és találásban ,elévülhetetlen vagyok.

De ez inkább kizáró ok.

;)

2012. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért elgondolkodtató, hogy az államnak ezzel milyen kárt okozunk, hisz tulajdonképpen az után a pénz után már fizettünk személyi jövedelemadót és csak annyi történik, hogy átadjuk a dokinak elköltésre.:)))
2012. febr. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 zeronibble ***** válasza:
100%
A nyomtalan pénzmozgástól nem lesz hetyke a GDP se, és ez is nagy mániája a dilettáns jó uraknak. Meg a fillérezéshez is jobban értenek, mint a milliárdok átlátásához, pedig a különbség csak pár karika a végén. Meg ugye nagyon sok fillér az, és lehet bőven fillérezni belőle sógoréknak is. A mai magyar politikai elit abból is profitál hosszabb távon, ha a bulvár zabálja a témáit. A legalulfizetettebbek a legképzettjeink közt megkeresik maguknak a fizetséget érdemeik szerint, ahogy mindig is kellene mindünknek, függetlenül okosságtól és fizetéstől. Szeplőtelen lelkű, becsületes politikusaink... Bocs... Szóval politikusaink örömmel mutogatnak a "bűnös" orvosra, mielőtt és miután vagyonokat játszanak saját kis barátaik kezére, ahogy köll. Reklámblokkra már egészen fel vagyunk pörögve, hála a jó műsornak.
2012. febr. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
11-esnek üzenem, hogy azért lehet szülni hálapénz nélkül is. Az ügyeletes orvosnál. Sokan megszülnek náluk, ingyen is. Viszont, ha megbeszélem a dokival, hogyha beindul a szülésem, ő bejön, és levezeti, akkor ezért joggal várhat el valami pénzt. Mert akkor ez neki nem a munkaideje. Az már más kérdés, hogy mennyi pénzt várhat el érte. Szerintem reális mondjuk úgy 10 e Ft lenne, de nem 100.
2012. febr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Törvénytelen mert:


1. Te adóztál utána, de az orvos, aki extra jövedelemhez jut ebből nem.

2. Néhány orvos a munkáját a hálapénz fejében végzi (nem annak reményében-azaz előre kéri, sokszor meghatározott tarifával), ha megfelelő ellátást akarsz akkor fizetned kell érte, tehát magyarán szólva ez zsarolás és visszaélés valakinek a kiszolgáltatott helyzetével.


Tényleg szomorú, hogy mennyire keveset keresnek az eü. dolgozók, de ahogy már előttem leírták, mi van a nővérekkel, laborosokkal és mindenki mással, aki nem a "tűz közelében" van?

Másrészről, pedig hiába lenne akár 1 milló forint az orvosok fizetése, akkor is lenne olyan, aki ennél is többet akar és zsebre tenné a plussz pénzt. Ez az emberi természetből adódik.

2012. febr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én is adtam már hálapénzt orvosnak, de csak kezelés után. Azért, mert jól végzi a munkáját. De ha pl. egy szülész odajönne, hogy ennyiért csinálja, az tuti, hogy a hátralévő életét a munkahelyén élné le páciensként. Nem bírom a korrupt embereket, mindenkinek jobb lenne nélkülük.
2012. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Shai-Hulud ***** válasza:

"Én is adtam már hálapénzt orvosnak, de csak kezelés után. Azért, mert jól végzi a munkáját."


Na igen. Kovács Lajos vasesztergályos is jól végzi a munkáját. Meg Kis Gizi takarítónő is.


Vajon ők miért nem kapnak hálapénzt???

2012. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!