Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért törvénytelen a hálapénz?...

Miért törvénytelen a hálapénz? A saját pénzemet másnak adom, tehát nem ártok ezzel senkinek.

Figyelt kérdés

2012. febr. 28. 21:01
1 2 3
 1/22 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

De igen, ártasz, mert "kitermeled" azt a szolgáltatót (iparost, vagy éppen orvost), amelyik már kifejezetten a HÁLAPÉNZÉRT dolgozik. Ezzel pedig határozottan rosszabb helyzetbe hozod mindazokat, akik nem tudnak hálapénzt adni.


Ugye te is ismersz ilyen orvost?

Mennyibe is kerül ma Magyarországon egy szülés???

2012. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert egy idő után már elvárják az orvosok, és ha nem tudsz adni, akkor nem adják meg neked azt az kezelést, bánásmódot, ami járna neked.

Mellesleg a kormányt nem is ez zavarja leginkább, hanem inkább az, hogy nincs nyoma, nem adóznak belőle semmit.

2012. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 nem dávid ***** válasza:
100%
Most ez demagóg amit írok de szerintem az állam fő baja hála pénzel hogy nem adózol utána :)
2012. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2012. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

"A saját pénzemet másnak adom"

ezt úgy hívják, hogy ajándékozás, és illetéket kéne fizetni utána. Ha ez megtörténne, nem lenne törvényellenes.


Persze az igazi oka nem ez, hanem az, amit már előttem is leírtak: olyasmi miatt "kérnek" pénzt (mert igenis elvárás, ezt mindenki tudja!), amiért nem lehetne, vagy legalábbis ennyit és így nem.

2012. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem fizet utána dézsmát és áfát aki kapja sem aki adja.

Akkor miből fog megélni a sok potyaleső hivatalnok akik csücsülnek az irodáikban ?Akik többen vannak mint bolha a Bodriban ,nyár derekán.És alig van már jó ötletük pedig állandóan csak azon törik a fejüket mit kéne még kitalálni ama néhány elvetemült, konkrét haszonnal járó munkát végző és dolgozó megegrecíroztatására .

Maholnap ha ősszel le kíván hullani egy vakmerő levél a fáról csak akkor teheti meg ha befizette előre a "lehullási illetéket" állambácsinak.

;)

2012. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem törvénytelen! Az adózott pénzedet annak adod akinek akarod (ilyen alapon a gyerektartási pénz is törvénytelen, mert nem adóznak utána).

A rendszerrel van a baj. Ha az állam meghatározná, hogy milyen kezelés mennyibe kerül, akkor a biztosítóm átutalná és eszembe sem jutna többet adni.

Ennek létrehozásához még egyetlen kormány sem mert hozzányúlni - mert a zavarosban jól lehet horgászni.

2012. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%
az a gond hogy te sem ajándéknak szánod,hanem jobb ellátásért/előnyökért fizetsz... pl mindig az operáció előtt adják, utána már senkinek sem jutna eszébe pénzt dugdosni az orvos zsebébe. és itt a hiba,ez volna a hálapénz ami után nem vársz el semmit az orvostól.
2012. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy operáció előtt adják. A szülésnél utána szokták. Én oda sem adtam volna előre a dokinak, aztán meg ha épp akkor nyaral, amikor szülök, és be sem jön?

Szerintem amíg ilyen alacsonyak az orvosi fizetések, úgysem lehet ellene tenni semmit. Az a baj, ha egyes orvosok megszabják, hogy minek mennyi a díja, vagy ha valaki nem tudja kifizetni, akkor nem látják el.

Pl. van olyan doki, aki azt mondja, hogy szülés 100 e. Elég durva, pláne, hogy 9 hónapon át jársz hozzá magánrendelésre. A én dokim azt mondta, adjak, amennyit gondolok. 40-et adtam, de még így is túl volt fizetve, tekintve, hogy 1,5 óra alatt megszültem.

2012. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

A hálapénz nem törvénytelen, hiszen le lehet adózni. Adóbevallásban is van olyan rublika, aminek valami olyasmi a neve, hogy "borravaló/hálapénz:...". Az már nem a törvényhozók hibája, hogy az orvos nem írja be/nem annyit ír be.

Egy medika

2012. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!