Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU miért tiltotta be azt a...

Az EU miért tiltotta be azt a reklámot? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

[link]

gondolom nem tetszik nekik hogy az egyik "GYARMATUK" próbál valamit csinálni hogy a saját gazdasásáért. Olvastam olyat hogy egy EUs tagállam saját gazdaságát nem áldozhatja fel az Euért vagyis ha nekünk nem jó hogy importálunk olyat amit mi is megtudunk termelni hogy, olcsóbban termelünk vagy csak simán jobb volna nekünk, a gazdáknak volna pénze és volna munka is.


2012. febr. 28. 09:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

"Nyáron a termelőktől vett gyümölcsök szinte megfizethetetlenek


Ez egyszerűen nem igaz.

Nyáron olcsóbb a piacn venni zöldséget és gyümölcsöt mint bármely multinál. Télen nem, de azt is meglehetne oldani.

De ez is másik kérdés hogy miként.


Persze jó lenne ha a kvóta elosztás is megfelelő lenne, és ha nem engedné az Eu hogy pld télen a Spanyolok átcsomagolják az Afrikai paradicsomot Eu s dobozokba, hogy így behozhassák.

2012. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem nem nagy különbség 20-30 %-kaldrágábban megvenni a magyart"


Ha neked nem sok, akkor vegyél magyart. De egy átlag magyarnak nem mindegy hogy 139 Ft-ért vesz külföldi tejet vagy közel duplájáért magyart.

2012. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

"Nyáron a termelőktől vett gyümölcsök szinte megfizethetetlenek


Ez egyszerűen nem igaz.

Nyáron olcsóbb a piacn venni zöldséget és gyümölcsöt mint bármely multinál."


Pedig igaz! A piaci termékek még az átlagnál is rosszabb minőségűek és drágábbak. Ez a magyar valóság. Most például az erős paprika darabja egy multiban kb. 100-120 Ft(külföldi), és ugyanez a magyar termék a piacon 180-240 Ft és sokkal kisebb és fonnyadtabb és még az íze sem olyan jó.


Bárki állíthat bármi, amíg a magyar termékek nem lesznek olcsóbbak, vagy legalább ugyanolyan árúak, mint a külföldi termékek, addig nem fogok magyart venni. Egyrészt az ár miatt, másrészt pedig attól hogy valami magyar, még nem biztos hogy jobb minőségű, mindez csak reklámfogás.

2012. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

"Ha neked nem sok, akkor vegyél magyart. De egy átlag magyarnak nem mindegy hogy 139 Ft-ért vesz külföldi tejet vagy közel duplájáért magyart.



Nem érted mi?


Nem drábább a magyar tej, csal multik teszik drágábbá!

Szinte Ft ra azonos árba veszik a szlovákot is mint a magyart.


Volt is botrány belőle, ha jólemlékszem 2005 ben, hogy míg itt a szlovák volt az olcsóbb úgy szlovákiában a magyar.


A szlovákok megoldották, mi nem.

2012. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
91%

"Nem drábább a magyar tej, csal multik teszik drágábbá!"


Te sem érted! Nem arról van szó, hogy ki teszi drágábbá, hanem ami az árcédulára van írva!!! Ha a külföldi árcédulára 139 Ft van írva, akkor azt veszem! Ha a magyar lenne olcsóbb vagy ugyanannyi, akkor azt venném!

2012. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Pedig igaz! A piaci termékek még az átlagnál is rosszabb minőségűek és drágábbak


Elmagyarázod nekem hogy miként lehet a rövidnadrágot kitérdepelni!


Egész nyáron nagybanizom!


[link]


[link]


Akkor nézegesd végig és láss csodát.


Sajnos hazudozól össze vissza, mert nem drágább még ma sem a piac mint a multi, pedig még tél van!


Fiss ár mind a kettő, az az anpi, és még akciósan is drágább a Tescő!

2012. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Beleszólok most én is a vitákba, sztem ez régiónként változóak az árak hisz ez függ sok mindentől, pl az ember személyiségétől nem elégszik meg azzal se amit keres pedig jól jár( tapasztalat,szomszéd kis bolt), vagy van aki ólcsóbban tud üzem anyaghoz jutni (ukrajnával határos területek), de az időjárás is benne van ugy hogy sok mindentől függ hogy mennyi az ára és a minősége
2012. febr. 28. 12:09
 28/33 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Beleszólok most én is a vitákba, sztem ez régiónként változóak az árak hisz ez függ sok mindentől, pl az ember személyiségétől nem elégszik meg azzal se amit keres pedig jól jár( tapasztalat,szomszéd kis bolt), vagy van aki ólcsóbban tud üzem anyaghoz jutni (ukrajnával határos területek), de az időjárás is benne van ugy hogy sok mindentől függ hogy mennyi az ára és a minősége



Ez nyílvánvaló, de akkor sem igaz hogy a multi olcsóbb.

Lehet hogy egy egy dömping miatt amivel reklámozza magát akadnak termékek amik az adott esetben olcsóbbak, de az átlagot nem billenti. Szoktam Bp re is vinni fel cucokat mikor összejön, persze elosztva több zöldséges között de jobb árban adják ott is mint a múltik. Persze déligyümölcs árban nem lehet versenyezni velük, de ez nem is elvárható.

2012. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Időjárástól függ...Ha sok az eső, azért emelnek, ha szárazság van, akkor meg azért.De bezzeg mikor bejelentik a híradóban, hogy valamiből szép volt a termés, akkor nem teszik hozzá, hogy az árát is lejjebb viszik.Egy frászt, akkor is megemeli, pont azért, mert szép...
2012. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Mondjuk némi ellentmondás van a filmben...

1. Nem termel az ország

2. De vásárolj magyar terméket...


Kérdem én: Drágán?


A hiba ott kezdődik, hogy hagyták tönkretenni a termelést!

A magyar sosem volt hülye, és nem tartott igényt a külföldire, mi még a szocializmus alatt is ettünk! Mert volt mit!


Most esszük a kínai infúziós felfújt csirkét, és 20 évvel hamarabb döglünk meg RÁKBAN!

2012. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!