Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU miért tiltotta be azt a...

Az EU miért tiltotta be azt a reklámot? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

[link]

gondolom nem tetszik nekik hogy az egyik "GYARMATUK" próbál valamit csinálni hogy a saját gazdasásáért. Olvastam olyat hogy egy EUs tagállam saját gazdaságát nem áldozhatja fel az Euért vagyis ha nekünk nem jó hogy importálunk olyat amit mi is megtudunk termelni hogy, olcsóbban termelünk vagy csak simán jobb volna nekünk, a gazdáknak volna pénze és volna munka is.


2012. febr. 28. 09:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

Nem drága a magyar temék, sőt olcsóbb mint a sok külföldi.

Nelem 300ért hoznak minden reggel 2l frissenfejt tejet, ami nincs felvizezve, nincs lefölözve.


Majd egyszer vegyetek magyar tejet meg szlovák "reggeli italt" és próbáljatos túrót csinálni belőle!


A magyar is le van fölözve, de átalakúl, a szlovák meg csak megposhad. Az az, lehet azt mondani hogy a szlovák olcsóbb, csak az a baj hogy nem tej!

2012. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"ELSŐ miért te kérted hogy az euba lépjünk én nem nekem nem lett semmivel jobb"


Ha emlékszel még rá, népszavazás volt a kérdésről.


Amúgy a válaszoló szerintem arra gondolt, hogy Magyarország kérte felvételét az EU-ba. Nem az Eu jött ide, hogy legyünk már szívesek belépni.

2012. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
67%

Ha a magyar termék olyan olcsó, akkor a magyar paradicsom itthon miért 549 ft/kg és Németországban miért 1€/kg?


A szlovák/osztrák tej pedig semmivel nem rosszabb, mint a magyar. Sőt! Én magam is vettem már magyar tejet mind nagyáruházban, mind pedig termelőtől, semmivel nem volt különb, mint a külföldi, csupán jóval drágább volt.


Ige, most a csirkések emelnek, mert fáztak a csirkék! Hogy a pofájuk le nem szakad a sok hülyeségtől! Ha azt akarják, hogy hazait vegyek, akkor adják annyiért, mint a külföldi vagy olcsóbban. Ennyi!

2012. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%
Nem azért, de még a tejföl is le van fölözve.Nem tudom, némelyik miből készül, de olyan, mintha liszttel lenne keverve.Elképesztő, milyen gagyikat sóznak rá az emberre drága pénzért!Mindegy, hogy külföldi vagy magyar, bár igaz, hogy magyar termék nincs is túl sok, de valóban a jobb minőségűek közé tartozik általában.
2012. febr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
67%

"Andizsuzsi válasza:



Nézd, az egész Eu egy mézesmadzag és semmi más.

Arra jó, hogy a pártokat támogató nagytőkés elit csatlakozzon az Európai elithez és zárkózzon fel a vagyonával. Ez lehet hogy 50 év múlva beépűl valamilyen formában a ma periféria országok gazdaságaiba és leszivárog az átlag polgár szintjére mint pozitív hatás, de ez még nagyon messze van. Teljesen nyílvánvaló hogy az Eu befolyásos országainak, egyrészről olcsó munkaerő, másrészről szabad és könnyen elhódítható piacra volt szüksége. Ez gyakorlatilag a globalizmus liberalizált piacelméletéből egyenesen fakad. Az hogy mi többet buktunk mint a lengyelek vagy a szlovákok, az pontosan abból fakad hogy már 2004 előtt sokkal jobban kitártuk a kapuinkat és teljesen ellenőrízetlenűl azoknak is beengedést biztosítottunk akik csak piacokat akartak szerezni. Nem kell a hegyibeszéd hogy mekkora összegeket kapunk, hiszen sokkal többet buktonk a piacaink bekebelezésével. Arról nem is beszélve hogy ez az állapot teljesen megköti az ország kezét. Egyszerüen nem lehet adókat csökkenteni, mert azzal nem nő a versenyképességünk, hiszen a hazánban tevékenykedő feldolgozással és kereskedelemmel foglalkozó multik adója is csökken. Az az, az előny csak illúzió.

Amíg az aránytalamúl magas belső részesedését nem tudjuk megoldani a multiknak, és nem tudunk ezeken a területeken importot kiváltani, addig csak béna kacsa a gazdaságunk.

Hiszen hiába béremelés vagy adó csökkentés, csak szalad ki ezeken a csatornákon a pénz, az az csak elinfláljuk.

A hátúlütője meg ott van, hogy amiket leépítenénk az adócsökkentések miatt, annak a bukója marad ránk a társadalomra.

2012. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
49%

"Ha a magyar termék olyan olcsó, akkor a magyar paradicsom itthon miért 549 ft/kg és Németországban miért 1€/kg?


A szlovák/osztrák tej pedig semmivel nem rosszabb, mint a magyar. Sőt! Én magam is vettem már magyar tejet mind nagyáruházban, mind pedig termelőtől, semmivel nem volt különb, mint a külföldi, csupán jóval drágább volt.


Ige, most a csirkések emelnek, mert fáztak a csirkék! Hogy a pofájuk le nem szakad a sok hülyeségtől! Ha azt akarják, hogy hazait vegyek, akkor adják annyiért, mint a külföldi vagy olcsóbban. Ennyi!



Az a baj hogy nem értetted amit leírtam!

Nem a magyar termék a drága, hanem direkt eldrágítja a multi, hogy inkább a külföldit vedd meg.


Ennek meg van az oka, de kitettem kérdésnek és nem válaszolok itt rá."pedig az ok, nagyon egyszerű"

2012. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
11%
Egyszerű lenne a megoldás, multikat kisöpörni, aztán kész!A magyar meg termelje meg magának, amit akar, így máris lennének munkahelyek is.
2012. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%
Az EU biztos, hogy nem tiltana be egy reklámot....
2012. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos sok magyar termék azért olcsó,mert a németen,a francián uniós támogatás van,a magyaron pedig nincs,mert annak direkt nem adnak. Az agrár támogatásokat szépen elosztják maguk között a nagyok.

Szerintem nem nagy különbség 20-30 %-kaldrágábban megvenni a magyart,de akkor tudom mit adok a családomnak. Mi szinte mindent vidékrőlhozunk,én csirkéket, disznót és borjút is neveltetek vidéken. Így tudjuk mit eszünk.

2012. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
90%

Minden magyar termék drága.Nézz körül egy nagyobb élelmiszer áruházban,és hasonlítsd össze bármelyik külföldi termékkel,legyen az tejtermék,hús,zöldség,bármi.

Nyáron a termelőktől vett gyümölcsök szinte megfizethetetlenek.Én részemről nem veszek magyar árut,mert nem fogok majdnem dupla pénzt fizetni,csak azért,hogy segítsek a magyar gazdaságon.Nem mindegy,hogy egy liter tejet 140 Ft-ért vagy 280 Ft-ért veszünk.Egyáltalán nem mindegy.

2012. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!