Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tudtok szólni ehhez...

Mit tudtok szólni ehhez (embernek maradni 22800-ból) a cikkhez?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 26. 01:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves Digo!

Nem mondta senki, hogy aki 300 felett keres, az fizesse meg a mások számláit. Arról van szó, hogy aki ilyen sokat keres, annak jár a szája, hogy meg lehet élni 47 000 Ft-ból, közben meg fogalma sincs róla, hogy ennyi pénzből hogyan is lehet kijönni. Az a baj, hogy Magyarországon hatalmas bérkülönbségek alakultak ki. Ez már a mexikói típusú rablókapitalizmus, és nem a nyugat-európai. A normális bérkülönbség kb. 60 % lenne, mint ahogy pl. Svédországban.

És én még nem is a vállalkozóktól sajnálom, mert ők megtermelik maguknak, hanem az állami intézmények vezetőiről beszélek, akik állami pénzen keresnek havi milliókat, alig dolgoznak valamit, aztán meg nem értik, hogy mi a baj a 47 000 Ft-tal.

2012. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Előző!

Számomra a "leszarja hogy a másik evett-e már" mondatrész pedig azt sugallja, hogy "ne szarja le", ergó fizesse ki a megélhetését. Mintha a jobban keresők tehetnének arról hogy a másik olyan helyzetben van amilyenben. Aki nettó 300-at keres az befizetett ám ebből szintén 300-at adó formájában, azt se felejtsük el!


Egyébként amit írsz azzal egyetértek, itt nem is erről van szó.

2012. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves Digo!


Kérdezz már meg olyanokat akik jól keresnek, hogy érdekli-e azt aki 47ezret kap, vagy 22800-at, hogy jól éltek? 10-ből 10 szarja le és így vannak a politikusok is amíg tele a gyomruk szarnak rája,és csak keresik a kifogásokat az ökrök meg, hogy tartson kecskét miből etesse? ilyeneket találnak ki a marhák így a jólkeresők osztogatják az észt most akkor a szegényebb réteg azok kik? férgek? pontosan, hogy azokról húzzák le a bőrt azok a mocsadékok akik ébérér dolgoztassák, mert nekik az is elég miközben ők híznak sokasodnak mint a régi kulákok. Ez a szabad rabszogadizmus most nem uralják a szegény réteget, hanem kihasználják kizsákmányolják és kirabolják lelkileg összetörik őket és ezért idő előtt meghalnak miközben a meghízott gazdagok élvezik a vén életüket mert sem ideget sem depressziót nem ettek egész életükben a nyomorultak.

2012. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez igaz! Elhiszem, hogy vannak vállalkozók, akik azért küzdenek, hogy ne süllyedjen el a hajó, de sajnos, akiknek jól megy azok nagy része simán elteszi azt a pénzt, amivel a munkavállalója kemény munkáját illene díjazni. Felőlük éhen dögölhet, százan állnak sorba, ha valami nem tetszik el lehet menni van más a helyre. Elég ha a milliárdos haszonnal számoló multikat nézem. A vezetőket leszámítva, mindenki gyalázatos összegekért gürizik.

Akik meg 300 lepedőt keresnek nem kell, hogy eltartsák azokat, akiknek nehezebben megy mert mi is fizettünk ám, mint a katonatiszt.

Nekem 20 éves munkaviszonyom van és még a mellék állásom is be volt jelentve mert ugyanott volt.

Nem kis pénzt gomboltak le rólam, úgyhogy most munkanélküliként, becsületes, munkás emberként méltán várhatom el, hogy ne nyomjanak le a pöcegödör legaljára ahonnan nincs visszaút, és engedjenek vissza kapaszkodni a munkaerő piacra, engedjenek tisztességes munkát találnom, és becsüljék meg a tapasztalataimat, az eddigi iskoláimat és úgy egyáltalán. Ez pedig nem könnyű mert sokan akarjuk ugyanezt.

Viszont ha az ember fél lábbal az utcán van akkor bizony kínjában elmegy fekete munkára és az kinek lesz jó? Akkor meg azért dobálják a sarat a képébe az embernek, hogy támogatja a fekete gazdaságot. De amikor jönnek a számlák akkor ki fog támogatni? A nőtanács?

2012. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez amit írtok így van, én sem tartom fair-nek amikor olyan cégekből, multikból lapátolják ki a pénzt amit olyan melósok szolgálnak ki, akiknek a csekkek feladása is gondot okoz, miközben a tulaj meg a 3.-ik luxusautóját veszi.

Én dolgoztam hasonló helyen, sőt olyan helyen is ahol a tulaj közismert média "sztár", az alkalmazottnak meg azt mondja mikor el akarja kérni a túlóráért járó kis pénzt, hogy "gyerekek, annak a pár óra plusz munkának bele kell férnie.." Na az ilyen f@sszopó paraszttól nekem is felfordul a gyomrom, és sajnos legtöbb helyen ez megy, nem fizetik a szabadságokat, utólag variálnak a megbeszélt fizetéssel, és volt hogy dolgoztam 300 órát/hó.

Nekem ebből lett elegem, és emiatt jöttem külföldre dolgozni, és nem is szeretnék még 1x otthon alkalmazottként más luxuséletét fizetni, mert konkrétan a rólunk lehúzott bőrökből van a hasonlóan korrekt vállalkozóknak 2 nyaralójuk, 3 kocsijuk, meg 8 számjegyű bankszámlájuk, miközben hülyének néznek mindenkit.


De aki tisztességes munkával, a tudását, tapasztalatát használva keres 300 ezret, én attól nem sajnálom, és nem is tartom olyan hű de nagy összegnek, nyugatra sokkal többől élnek emberek, az árak meg már hasonlóak az otthonihoz.

2012. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!