Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tudtok szólni ehhez...

Mit tudtok szólni ehhez (embernek maradni 22800-ból) a cikkhez?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 26. 01:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy mindenki a saját nyomorában dagonyázik nem érdekli mi van a másikkal. Mindenkinek van egy színvonala, amit megszokott és nem tud és nem is akar alább adni.

Ilyenkor mindig az ex kollégáim jutnak az eszembe.

Irodaházi recepciós voltam millió nyugdíjas őr fordult meg mellettem. És a többsége nem kisnyugdíjas volt elvétve akadt, aki tényleg rászorult a munkára.

Az egyik főnökömnek kb. tíz évvel ezelőtt volt 130 ezres nyugdíja és sírt a szája milyen kevés a fizetése. Jelzem a munkája abból állt, hogy egész nap bent ücsörgött az irodájában nem csinált semmit, a titkárnő mindent megoldott ő csak aláírt és néha kiment egy-egy irodaházba elbratyizgatni.

A másik meg úgyszintén hasonló nyugdíj mellett egy főállás+2 mellékállás, napközben meg folyton bealudt mellettem. Pedig nem volt rá oka, hogy dolgozzon. Semmi adósság, ház, kocsi, külföldi nyaralás, jól kereső feleség mind megvolt. Aztán onnan pofázott, hogy milyen lusták a fiatalok és nem kaparnak a jövőjükért. Ilyenkor ránéztem, hogy vegye már észre, hogy itt ül mellette egy fiatal, akinek még a bruttója sem éri el a 130-at, bejelentve is minimálbéren van plusz mellékesben mások mocskát vakarja fillérekért csak, hogy legyen egy kis takarékja, amiből úgysem váltja meg a világot. Ezek után csodálkozik, hogy nem röhögve mennek dolgozni?

Munkanélküli voltam ez a lehetőség jött elvállaltam mert jöttek a csekkek. Ez hét éve volt. Most ismét munkanélküli vagyok és egyre jobban elvesztem a reményt. Ha belegondolok hány százezer forintot öltem tanfolyamokba, továbbképzésekbe mert voltam olyan hülye, hogy azt hittem ez előnyös.

Ha tudtam volna akkor, hogy pár év múlva már többet számít a korom, meg hogy diplomás vagyok-e, meg csinos, meg gyerek nélküli hát nem dobok ki egy fillért sem inkább elteszem.

Már a huszadik semmi alkalmi munkák is mind diákmunkák, amiknek a nagy részéhez is diploma kell. Sokszor nem tudom sírjak-e vagy röhögjek kínomban, amikor az a munkáltatói elvárásokat olvasom egy olyan állásnál, amit egy egysejtű is elvégez.

2012. febr. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy még így éjjel is hajlandó voltál írni! Én most olyan helyzetbe kerültem, hogy kapom ezt az "összeget", és lenne egy munkahely, és egy támogatott képzés is kilátásban(amit szerintem kihagyok, bár szívesen csinálnám)! Viszont csak a bérlet, amit utólag majd egy hónap múlva megtérítenek ugyan 20000Ft!!! Ha ezt kifizetem most nemhogy a rezsit nem tudom kifizetni, de ételre sem telik. Akkor hogyan menjek dolgozni, tanulni evés nélkül???? Nem vagyok eltartott, nincs se család se rokon aki legalább most segíthetne elindulni. Csapdában vagyok, és nem látom a kiutat. Ráadásul a sok stressz, szorongás az egészségemet is kikezdte.
2012. febr. 26. 03:45
 3/15 anonim ***** válasza:
A munkahely támogatná? Akkor mennék. Ha nem akkor válaszd a munkalehetőséget és amikor már egy kicsit megmelegedtél, összeszedted magad akkor még tanulhatsz.
2012. febr. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

03.28-al teljes mértékben egyetértek!!!


Én már 6 hónapja munka nélkül vagyok, hiába adom be rengeteg helyre a jelentkezésem, vissza se jeleznek sehonnan. Egyik helyre mint utólag kiderült kizárólag csak férfiakat vettek fel (ezt ugye nem lehet nyíltan hirdetni mert diszkrimináció, de visszahallottam hogy a nők azért nem kellenek mert azoknak vagy ott van a gyerek aki ha beteg otthon kell vele maradni, ha meg nincs gyereke hát akkor úgyis előbb-utóbb családot akar...). Másik helyre 1 nap alatt 80-an jelentkeztek, ismerem az ott dolgozókat,a főnököt is a családom révén, érdeklődtem hogy az én végzettségemmel van-e esélyem, hogy egyáltalán beadjam-e az önéletrajzom. Főnök válasza? hát persze, na végre valaki akinek nincs diplomája, képzeljem van aki 2 diplomával is jelentkezett, de ő nem akar diplomás embert felvenni. Sanszos vagyok hogy felvegyen, hisz itt lakom 2 percre a munkahelytől (neki nem kell bejárást fizetni stb.), ismer engem, ismeri a családom stb., végzettségem megvan ami kell neki, még felkiáltójeleket is ráírt az önéletrajzomra.

Boldogan vártam, hogy na végre sikerült, bármikor hívhatnak hogy felvettek. Aha! 1 hét múlva ismét odatelefonáltam, kiderült nagyon sajnálja a főnök de egy pályakezdőt vett fel, mert hogy is mondja meg nekem... hát ő utána kap támogatást. NA bumm! Tombolni tudtam volna, mert nem ez az első pofára esésem.

Jelentkeztem már egy szövödébe is gyári melósnak. Nem volt semmi kikötés hogy milyen végzettség kell, kizárólag a 8 osztály, oda volt írva gyakorlat nem szükséges, betanítanak. Hát a 8 osztály az bőven megvan, gondoltam jelentkezek már annyira el vagyok keseredve hogy nem érdekel hogy kaparom össze a havi fizetésem, de dolgoznom kell! Felhívom a céget, a hölgy készséggel válaszolgat, kérdezi a végzettségem, és hogy van-e gyakorlatom. Mondom az nincs de úgyis nagyon gyorsan tanulok. Azt mondta akkor köszöni szépen a jelentkezésemet, de ő kizárólag olyan embert vehet fel akinek van.

Na bakker, akkor legalább ne írnák oda a hirdetésbe hogy nem kell gyakorlat hozzá...


Van még pár ilyen pofára esésem, de estig is itt írhatnám úgyhogy nem teszem.


Teljesen ki vagyok akadva, ha pályakezdő lennék valószínű felvennének valahova kizárólag a támogatás miatt, mindegy milyen végzettségem lenne, és a nyugdíjasokról meg ne is beszéljünk mert ez az a téma amin nagyon fel tudom magam húzni. A nyugdíjas vagyonőrök, akik elhappolják a fiatalok elől a munkát... na gyönyörű.


30 éves nő vagyok, babát szeretnék, így hogy a jó bánatba keressek munkát, ha találnék is és sikerülne valamikor a baba, akkor azonnal kirúghatnak és ott vagyok ahol a part szakad. Ha pedig így sikerülne hogy nincs még kilátásba sem állásom, mi lesz velünk?


Beleőrülök a bizonytalanságba!

2012. febr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"A foglalkoztatást helyettesítő támogatás, 28.500 forintról 22.800 forintra csökken"


Szerintem teljesen mindegy hogy 28500, vagy 22800, mert egyikből sem lehet megélni, max ha szülőkkel laksz, akik az étkezést is biztosítják, de ebből rezsit, kaját, fizetni nem lehet. Arról nem beszélve hogy bármikor jöhet váratlan kiadás is.


Sajnos sokan vannak a helyzetedben, nehéz okosnak lenni. Mondanám, hogy költözz valami más helyre, ahol több a lehetőség, de pénz nélkül még költözni sem lehet.

Kitartást, és szerencsét kívánok!

2012. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem beleőrülni kell a bizonytalanságba, hanem belekel törődnünk ez a sorsa a magyarnak nem tudunk mit tenni, egy másik lapon írták, hogy sosem volt még ehhez hasonló jómód Magyarországon mint most, hogy Orbán a főnök nagyon jól keresnek csak a kiskeresetűek nyavalyognak mert semmi sem jó nekik mert akik írtak azok a felső szintesek akik 300ezertől felfele keresnek és tele a has és leszarja, hogy a másik evett e már így vannak a politikusok is mint az a szerencsétlen zsiga marcell is mert lehet, hogy a 47ezret naponta értette nem? úgy már igaz amit mond.
2012. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nem beleőrülni kell a bizonytalanságba, hanem belekel törődnünk ez a sorsa a magyarnak nem tudunk mit tenni, egy másik lapon írták, hogy sosem volt még ehhez hasonló jómód Magyarországon mint most, hogy Orbán a főnök nagyon jól keresnek csak a kiskeresetűek nyavalyognak mert semmi sem jó nekik mert akik írtak azok a felső szintesek akik 300ezertől felfele keresnek és tele a has és leszarja, hogy a másik evett e már így vannak a politikusok is mint az a szerencsétlen zsiga marcell is mert lehet, hogy a 47ezret naponta értette nem? úgy már igaz amit mond.



Nem sokág fognakvigyorogni azok sem akiknek ma jól megy!

A gazdaság egy furcsa dolog, hamert letakarít maga előtt sokmindent ha a feltételek úgy alakulnak.

A társadalom egy gazdaságban nagyon is meghatározó, és a leggyengébb eleme a leggyengébb láncszem.

Ha elkezd felszakadozni, az hamar odaveri azokat is akik most még vigyorognak a 300e nettó mögűl.

Persze ha egy cég csak exportra termel akkor jóesélyel túlél, de ha hazai fogyasztásra akkor semmi nem kizárt.

Most jön ezeknek az embereknek a keserű leves.

Megfog szűnni az egy kulcs és sokkal magasabb kulcsot kapnak, hiszen valahonnan a hiányt fedezni kell.

Viszont a fogyasztás még ennél is tövább csökken, és 100% hogy egyre több cég megy tönkre.


De úgy látom hogy egyre közelebb vagyunk a csőd höz is.

A magyar gazdaság érdekes reflexekkel működik.

Van egy egy megszorítás, egy egy állami béremelés, de a piac nem is reagál. Folyamatosan a csődszélén táncolunk, és mindíg a szakadák széléről lépünk egyet egyet vissza.

Csak hogy egyre kissebbeket lépünk vissza a szakadék széléről, és egyre sűrübben jutunk oda. Az az, közel az a pont ahonnan nincs visszaút. Még egy nagy megszorítást talán kibírunk,mert pontosan akiknek ma nagyszája van, azoknak lehet megsapolni erőteljesen a jövedelmét.

De nem fog segíteni, mert kevesen vannak.

Egy apró visszalépés lesz, és utána jön a csőd ami csak idő, 1-2 év kérdése.


De ha bele gondolok, nincs is értelme ellene védekezni.

Hiszen csak egy csőd segítségével lehetne ezt az elmúlt 22 évet lezárni, és új törvényekkel és felfogással egy új írányba elkezdeni haladni.

2012. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled 09:38-as de ameddig Orbánék lesznek hatalmon nem lesz több kulcsos adó mivel a politikusok cégei vállalkozásai is abban vannak így nem fogják maguk alatt vágni a fát. Azt, hogy majd a hiányt pótolni kell hát maradnak a kisemberek még több megszorításoknak más-más formája és akkor itt a vég.
2012. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már ezt az államcsőd dumát, amikor 320 volt az Euró, akkor is a sok okos államcsődről dumált, és vitték ki ész nélkül a megtakarításukat Ausztriába. Azóta nem keveset buktak, mert az Euró is visszament 295 környékére.

Lehet hogy sokaknak nincs munkája, és rossz a helyzetük, de az államcsődtől messze vagyunk, az országnak iszonyat nagy devizatartaléka van.

2012. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

"felső szintesek akik 300ezertől felfele keresnek és tele a has és leszarja, hogy a másik evett e már"


Mert szerinted aki 300 000 felett keres azoknak kéne etetni a többieket, vagy mi? Az a 300 000 ft 2-3 gyerekkel biztosít egy biztonságos életet, jó körülmények közt, abból már lehet félretenni, meg normálisan gyereket nevelni, de nehogy már nekik kelljen fizetniük a vadidegen munkanélküliek számláit, meg megélhetését is!

2012. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!