Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt jobbikosok. Miért döntött...

Volt jobbikosok. Miért döntöttetek úgy, hogy már csak "volt" jobbikosok vagytok?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mi miatt ábrándult ki valaki a pártból.
2012. febr. 25. 04:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Én sosem voltam igazán jobbikos, viszont kacérkodtam a gondolattal, hogy adjak egy esélyt nekik, de ez a "lépjünk ki az EU-ból" gondolatmenet miatt az életben nem fogok rájuk szavazni. Szerintem az ország állapotáért nem az EU a felelős, hanem a Gyurcsány és Orbán kormányok, eddig azt hittem a Jobbik szerint is.
2012. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%

Én rájuk szavaztam, de több ok miatt is kiábrándultam belőlük...


1) EU-ellenesség. Szélmalomharcot vívnak vele, miközben fogalmuk sincs arról mi lenne, ha kilépnénk...kíváncsi vagyok a Jobbik mit kezdene ezzel, mert szavakkal dobálózni rohadt könnyű.


2) Vérkereszténység. Én világi neveltetésben részesültem, és egyszerűen nem tudok azonosulni a maradi, számomra túlságosan szigorú keresztény "értékekkel". Mivel ateista vagyok, most írhatnék ide egy hosszabb véleménykifejtést, de legyen elég ennyi.


3) Anti-liberalizmus. Ez mára odáig fajult, hogy aki nem a Jobbik nézeteit vallja, az komcsi eu-s zsidóbérenc libsibibsi, akit aztán meg lehet alázni, figyelmen kívül lehet hagyni méltóságát.


4) Stílus. Ahogy a jobbikosok felszólalnak Parlamentben, és amilyen hangnemet megütnek az utcai összezördüléseik során az egészen elképesztő, nekem néha már az az érzésem, mintha futballhuligánok bagázsa lenne az egész.


5) Inkompetencia. Ez igazából az első 4 ponttal is közös valamilyen szinten. Lényege az, hogy a Jobbik gyakorlatilag 3-4 hónap kormányzás után elvérezne, mert teljesen képtelen lenne az ország vezetésére. Ellenzékiként könnyű az élete, kritizál itt, kritizál ott, de kormánypártként már nem tudna kire ujjal mutogatni, ha véletlenül Görögországgal aludnánk a halak között...


Ezen kívül persze sok ok van még, de ez az 5 a legfontosabb amit hirtelen ki tudtam emelni.

2012. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A 12-es tökéletesen leírta a Jobbik-problémát. Sajnos tartok tőle, hogy fogjuk még ezt érezni a saját bőrünkön is, merthogy marha jól állnak, 20-25 %-ra mérik őket a biztos szavazók körében. A FIDESZ-ből kiábrándultak zöme úgy látom, oda megy át, amiből az következik, hogy a következő ciklusban a FIDESZ koalíciós társa lehet belőlük.
2012. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

12-es hozzászóló


lényegében egyetértek azzal, amit leírtál, kivéve a 4. és 5. pontot

2012. febr. 25. 22:34
 15/16 A kérdező kommentje:

én még a jobbikra szavaznék, de már nem akkora lelkesedéssel, mint 2010-ben.


idiotizmus. pl. úgy akarnak további szavazatokra szert tenni, hogy az rtl és tv2 csatornáit porig rombolná. tény, hogy egyiket sem nézem, de akkor sem értek egyet ezzel. sajnos, nagyon sok ember nézi ezt a két csatornát, szerintem a tv nézők 90%-a oda kapcsol valamelyikre. nekem sem tetszene ha megmondanák, mit nézzek, és mit ne. Aztán ott az EU -s dolog, ott is sok szavazat elúszott.

Így szerintem soha nem lesznek kormánypárton, pedig nagyon sokat emlegetik, részben jogosan, mert sok igazság van azokban amiket mondanak, de egy két dologgal mocskos mód lerombolják amit felépítettek.

2012. febr. 25. 22:41
 16/16 anonim ***** válasza:

A jobbik veszélyes és agresszív párt, tele buta emberkékkel, akikre buta emberek szavaznak.

Az lenne nekünk a világvége, ha a skinheadbetyárok irányítanának.

2012. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!