Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj Hoffmann Rózsával?...

Mi a baj Hoffmann Rózsával? Miért támadják annyian?

Figyelt kérdés
Konkrét, tényszerű válaszokra vagyok kíváncsi, nem ilyen demagóg, bullshit szintűre, hogy "tönkre tette az oktatást" stb.
2012. febr. 24. 18:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
12%
"tudok mikor vagy te 200fős cégnek a tulaja, te egy bértollnok vagy a fidesz számára minimálbérért" Te már csak tudod.............................
2012. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
12%
Ja, és még valami. Én vagyok egy bértollnok, te meg azt sem tudod Hoffmann kihez tartozik. Én legalább tisztában vagyok a dolgokkal, meg saját magammal is, te nem igazán.
2012. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Hiába görcsölsz ezen úgy mintha azt mondtam volna hogy LMP vagy Jobbik. Itt a legkevesebb az hogy KDNP-s, a fontos az, amit csinál, és azt akárhogy is nézzük, a diákok nagy része ellenzi, de biztos az a lényeg, hogy neked megfelel.
2012. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Flector 67 ***** válasza:

Tisztelt Kolopele Úr!


Írtam Önnek privátot. Kérem válaszoljon. Vagy legalább írja meg, miért nem méltat egy válaszra sem. Köszönöm.

2012. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Nem igazán a támadások okát.

Van egy (politika) államtitkárunk, aki a kormányzati szférában eléggé jelentéktelen pozíciót tölt be, habár az oktatási minisztér lényegében benne ölt testet, ennek ellenére, a miniszterelnök, a kormány, és a miniszter a felettese. Vagyis ő azt teszi, amit mondanak neki. Ő most egy céltábla, nem több.

Aki említette azt, hogy konzervatív, az mire számított a 2010es választások után? A fidesz jobboldali, konzervatív pártnak vallja magát, ebbe nem tudom mi a meglepő, egyértelmű, hogy a politikájukat, a törvényeket, és a kormányzást is ennek fejében alakítják. Aki ezen meglepődött, az gondolkodjon el, hogy miért adta rájuk a voksát, hiszen minden második szavazó rájuk szavazott, ez egyértelmű...

A másik: Már 2008 óta, tudni lehetett, hogy az ország kormányzása ilyen irányban nem mehet tovább, és ebbe az oktatás is beleértendő. Tudni lehetett, hogy a felsőoktatással kezdeni kell valamit. Érdekes, egészen mostanáig csak azt lehetett itt és máshol is olvasni, hogy jaaaj milyen sz*r a felsőoktatás, az állam rengeteg hallgatónak fizeti a tandíját, ráadásul ezek 4/5-e egy béna, színvonaltalan helyre jár. Eddig az ment, hogy csökkenteni kéne, a sok rossz intézményt meg hagyni kellene a darwini úton elhullani. Ne képezzünk több bölcsészt, meg több gazdaságit, pláne ne a ZSKF és ilyen szintű helyeken. Plusz miért van ennyi diplomás? Na ugye...

Aztán most, amikor végre látható valami változás, akkor hirtelen mindenki pálforduláson esik át, és elkezd legelni birka módra, felveszi azt az attitűdöt, ami most menő, vagyis szidunk, tiltakozunk, obstruálunk stb.


Az az egyik oldal, a politikai, amit lehet és kell is vitatni.


A második meg a költségvetés. Bármennyire is hihetetlen, NINCS pénz ebben az átkozott országban. Qrvára el vagyunk adósodva, évente nagyjából 13ezer mrd-d adóbevétele van az államnak. Az államadósságunk pedig 21ezer mrd. Vagyis közel 200%-osan el vagyunk adósodva, ami azt jelenti, hogy évente a költségvetés harmadát költjük csak TÖRLESZTÉSRE. Nincs pénz, ennyi, ezen nincs mit ragozni. Érthető, hogy a felsőoktatás is áldozata lett ennek a helyzetnek, és nem csak a felsőoktatás, hanem a közoktatás, a szociális ellátórendszer, az egészségügy és így tovább és így tovább. Egyértelmű, hogy EGYRE szarabb lesz a helyzetünk és nem jobb. Aki elhiszi a tipikus utópisztikus marketing dumát a politikusok részéről, az egyszerűen hülye, nem tudok rá mit mondani. Még 20 év alatt oké, hogy benyalom az ígéreteket, majd átkozódok, hogy ezt sem tartották, de efölött már eléggé szánalmas, márpedig az aktív 20 év feletti politizálók nagy része ilyen. Elhisz mindent.

Továbbá. MIndenki köszönje meg a jó sok adósnak, akik devizában adósodtak el anno, mindenféle körültekintés és gondolkodás nélkül vették fel a svájci frankot, mert hát az milyen qrva jó már. Mindenki felvette, és mit vett? Plazma tévét, autót, huszadrangú dolgokat, hiszen ezek menők, a plazma tévé a legfontosabb, arra hitelt kell felvenni, hiszen háj definisünben kell nézni a sok fost, amit ott lenyomnak. Nahh nekik is köszönjétek meg, emiatt kellett az államnak végtörlesztést és minden szr mentőakciót bevetni, és ezt ki kellett fizetni a bankoknak. Vagyis most az adófizetők fizetnek még többet, mert joci az überkirály felvette anno tévére a hitelt.


Összefoglalva. Nincs pénzünk, takarékoskodni kell, vagy szórhatjuk a pénzt, termeljük több diplomást, akiknek a 4/5-e szétbulizza az agyát, és közben nem tanul semmit. Szórjuk erre a pénzt, aztán legyen 5éven belül államcsőd, akkor meg az lenne a probléma, és persze az is mindenki hibája lenne. Nyilván a politikus sem szent.

Nyilván nem jó ez, főleg annak, akitől pénzt vesznek ki a zsebéből. De ez van, vagy elfogadjuk, vagy baszakodunk még, még több kárt okozva az országnak, és magunknak. Lehetett itt durcizni, meg az államot ellenségként beállítani, azzal nem fogunk segíteni senkinek.

De sajnos itthon ilyenek az emberek, egyszerűen nem tudnak hosszútávra tervezni.

2012. márc. 8. 19:56
 26/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljes mértékben igazad van. Nyilván kezdeni kellett valamit. De ahogy Hoffmann nekilátott a dolgoknak, az nem jó. Sokkal tisztességesebbnek érezném, ha bevezetnék a tandíjat, és mondjuk az adott szak legjobb 5 vagy 10 %-a mentesülne alóla; így szorgalommal mindenkinek van esélye arra, hogy átkerüljön az államilag finanszírozott helyekre. A felvételi pontszámokat jól fel kell emelni, hogy az idióták már a felvételinél kiszelektálódjanak. Az nem állapot, hogy minden évben bejut a felvételizők minimum kétharmada. Ezért van tele az összes egyetem hihetetlenül színvonaltalan, primitív emberekkel. Ehelyett viszont mit csinál ez a jóasszony (vagy akik mögötte állnak)? Hallgatói szerződéseket írattat alá, illetve lecsökkenti az államilag finanszírozott keretszámokat. Ez a rendszer így igazságtalan, és semmi mást nem ér el vele a kormány, mint hogy komoly társadalmi rétegeket magára haragít.

A devizahiteleseket pedig én a magam részéről le se ejteném, egyék meg amit főztek. Azonfelül: a nyugdíjasokon is lehetne spórolni.

2012. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
16%
Kedves Flector 67! Ment a válasz.
2012. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 9324 ***** válasza:
4%

Nekem személy szerint a Fidesz- KDNP politikusai közül talán ő a legkevésbé unszimpatikus.

Markáns elképzelése van a magyar oktatásról.

Végre egy nem liberális politikus vezető szerepben.

2012. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem te sem leszel itt népszerűbb nálam!
2012. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 yossarian44 ***** válasza:
100%

"Végre egy nem liberális politikus vezető szerepben."


Az, hogy valaki nem liberális, az nem garancia semmire. Különben sem voltak liberálisok vezető szerepben Magyarországon, hanem SZDSZ-esek. Az SZDSZ-es az annyira liberális, mint Roberspierre...

2012. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!