Hoffmann miért támogatja olyan szakot amivel nehéz itthon elhelyezkedni és miért csökkent olyant ahol könnyű?
"Az átlagnál több munkanélkülit termelő egyetemi és főiskolai szakok is jól jönnek ki a kormány felsőoktatási reformjából. Az egyik legtöbb ingyenes képzési helyet kapó természettudományos területen például a tapasztalatok szerint viszonylag magas a saját szakmájukon belül elhelyezkedni nem tudók aránya, alacsony viszont a nettó átlagbér (havi 139,57 ezer forint, ez több mint húszezer forinttal kevesebb az átlagnál). "
"A kutatás szerint természettudományi területen az átlagosnál kevesebb diplomásnak sikerült állást találnia, sokan pedig csak a végzettségüktől eltérő területen tudtak elhelyezkedni. A 2007-ben diplomázók körében 14,4 százalék nem hasznosítja végzettségét a munkája során, természettudományi szakok után azonban ez az arány jóval magasabb, 22,5 százalék. A pályaelhagyás mértéke ennél csupán az agrárképzés területén volt magasabb, 23,9 százalék. A tanulmány pontos számokkal nem szolgál, de a 2008-ban és 2010-ben végzettek körében is átlagon felülinek írja le a pályaelhagyók számát a természettudományi területen.
A munkanélküliek aránya szintén magas a természettudományi szakot végzettek körében: a 2008-ban és 2010-ben végzettek 9,3 százaléka egyáltalán nem talált magának állást, az összes megkérdezett körében csak 8 százalék ez az arány."
"A felsőoktatási reform legnagyobb vesztese a gazdaságtudományi képzési terület. A kormány itt 4900-ról mindössze 250 főre csökkentette az állami támogatásban részesülő hallgatók számát, holott ez a terület alapvetően jó elhelyezkedési lehetőségeket kínál. A végzettek nettó átlagbére 181 ezer forint, ráadásul mindössze 5,6 százalékuk nem talált magának állást, és 11 százalékos a pályaelhagyók aránya, ami alacsonyabb a műszaki területénél.
A jogászképzés is nagy vesztese az átalakításnak: 700 támogatott helyet vont el innen a kormány, és mindössze 100-an tanulhatnak ezentúl állami pénzen jogásznak. Pedig a frissen végzett jogászok viszonylag sokat keresnek (159 ezer forint), és a szakmán belüli elhelyezkedés is jellemzőbb (6,2 százalék), mint a többi szaknál. Ráadásul közülük hagyják el a legkevesebben az országot, és mennek külföldre dolgozni (1,9 százalék).
A kutatás szerint a csökkentett támogatású jogi és gazdasági képzésben diplomázottak közül többen találtak munkát az elmúlt években, mint a támogatott műszaki és természettudományi képzések végzettjei közül."
Az egész cikk érdekes:
Nyilván villamos-és gépészmérnökök sepernek utcát, közmunkásként...
A cikk kicsit szubjektíven vesz a statisztikából ezt-azt, hogy egy személyes álláspontot tudjon igazolni. Egy összehasonlítással mindjárt más lenne a végeredmény.
"A cikk kicsit szubjektíven vesz a statisztikából ezt-azt, hogy egy személyes álláspontot tudjon igazolni. Egy összehasonlítással mindjárt más lenne a végeredmény."
Ebben konkrét statisztikai számadatok vannak.
Ezeket össze is lehet vetni.
Mennyi a munkanélküli, pályát elhagyók, stb.
"Nyilván villamos-és gépészmérnökök sepernek utcát, közmunkásként... "
ÉS ha elolvasnád, nem pont a műszaki szakról van szó.
"Persze a humán beállítottság általában a tanulási kedv negatív vonzását taglalja magában, ezért is nem jó matekból egy "humán beállítottságú"."
Általában a humán képzésekben kell a legtöbb lexikális tudást megszerezni. Mondjuk egy jogásznak szerinted hány jogszabályt kell tudnia? Ehhez pedig tanulásra és mindenekelőtt önmotivációra van szükség. Azt, hogy ki lesz inkább humán vagy inkább reál beállítottságú azt nem a tanuláshoz fűződő viszony dönti el, hanem a személyiség és az, milyen területen ért el az illető sikerélményeket. Sikerélményeket pedig abban tud szerezni az ember, amiben sikeres tehát ami jól megy neki.
Egyébként ez tényleg egy ilyen urban legend government. Nem csak a felsőoktatási koncepciójuk épül szóbeszédre.....
"Persze a humán beállítottság általában a tanulási kedv negatív vonzását taglalja magában"
Te kretén vagy, történelem szakon 3000 (háromezer) oldalt kell olvasni egy szigorlathoz!!! A nagy gépészmérnökök életükben nem olvasnak ennyit, sokuk helyesen is alig tud írni, a kocsmázás számukra a legfontosabb.
Egyetértek a 14:25-össel.
AZért ne hasonlítsuk össze a bölcsész szakokat a reál/műszaki szakokkal. AZ egyikben magolni kell és olvasni a másikban meg megérteni.
És azt is meg lehetne nézni, hogy melyik a keretesebb ág, illetve melyikben magasabb a fizetés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!