Hoffmann miért támogatja olyan szakot amivel nehéz itthon elhelyezkedni és miért csökkent olyant ahol könnyű?
"Az átlagnál több munkanélkülit termelő egyetemi és főiskolai szakok is jól jönnek ki a kormány felsőoktatási reformjából. Az egyik legtöbb ingyenes képzési helyet kapó természettudományos területen például a tapasztalatok szerint viszonylag magas a saját szakmájukon belül elhelyezkedni nem tudók aránya, alacsony viszont a nettó átlagbér (havi 139,57 ezer forint, ez több mint húszezer forinttal kevesebb az átlagnál). "
"A kutatás szerint természettudományi területen az átlagosnál kevesebb diplomásnak sikerült állást találnia, sokan pedig csak a végzettségüktől eltérő területen tudtak elhelyezkedni. A 2007-ben diplomázók körében 14,4 százalék nem hasznosítja végzettségét a munkája során, természettudományi szakok után azonban ez az arány jóval magasabb, 22,5 százalék. A pályaelhagyás mértéke ennél csupán az agrárképzés területén volt magasabb, 23,9 százalék. A tanulmány pontos számokkal nem szolgál, de a 2008-ban és 2010-ben végzettek körében is átlagon felülinek írja le a pályaelhagyók számát a természettudományi területen.
A munkanélküliek aránya szintén magas a természettudományi szakot végzettek körében: a 2008-ban és 2010-ben végzettek 9,3 százaléka egyáltalán nem talált magának állást, az összes megkérdezett körében csak 8 százalék ez az arány."
"A felsőoktatási reform legnagyobb vesztese a gazdaságtudományi képzési terület. A kormány itt 4900-ról mindössze 250 főre csökkentette az állami támogatásban részesülő hallgatók számát, holott ez a terület alapvetően jó elhelyezkedési lehetőségeket kínál. A végzettek nettó átlagbére 181 ezer forint, ráadásul mindössze 5,6 százalékuk nem talált magának állást, és 11 százalékos a pályaelhagyók aránya, ami alacsonyabb a műszaki területénél.
A jogászképzés is nagy vesztese az átalakításnak: 700 támogatott helyet vont el innen a kormány, és mindössze 100-an tanulhatnak ezentúl állami pénzen jogásznak. Pedig a frissen végzett jogászok viszonylag sokat keresnek (159 ezer forint), és a szakmán belüli elhelyezkedés is jellemzőbb (6,2 százalék), mint a többi szaknál. Ráadásul közülük hagyják el a legkevesebben az országot, és mennek külföldre dolgozni (1,9 százalék).
A kutatás szerint a csökkentett támogatású jogi és gazdasági képzésben diplomázottak közül többen találtak munkát az elmúlt években, mint a támogatott műszaki és természettudományi képzések végzettjei közül."
Az egész cikk érdekes:
"mik pedig Platón óta tudjuk, hogy magasabbrendűek. "
Platón az ókori Hellász legnagyobb ripacsa volt, viccen kívül.
"Mennyire hat az én mindennapi életemre, hogy a kovalens kötés miképp áll össze? Semennyire. Egy középkori uralkodó portréjából ellenben megértheted, hogy ez és ez a miniszterelnök miért rendelkezik úgy, ahogy."
mondjuk használsz egy csomó gépet, gyógyszereket veszel be és működik a tested. rohadtul hat a mindennapi életedre, hogy miképp áll össze egy kovalens kötés, legfeljebb te nem tudsz róla, azon saját hibádból, hogy nem tanultad meg. az, hogy egy politikus miért mikor hogy dönt, többnyire attól függ, melyik vállalat pénzelte le.
nem kéne a ponthatárokat a szak nehézségével összevetni. a gazdasági szakok nagyon népszerűek, mert könnyűek, de el lehet velük helyezkedni, ezért akadtak 450 feletti pontok. jellemző, hogy azok a szakok, ahova az "átlagember" beadja a jelentkezését, iszonyú magas ponthatárúak. ez főként a túljelentkezés függvénye. miért jelentkezne annyi ember mérnökképzésre, ha tudja, hogy totál hülye volt matekból a gimiben, és semmi esélye nincs elvégezni az egyetemet? nem is teszik, ők a tolongó tömeg a komédia meg pszichológia szakon, akik felnyomják a ponthatárt.
elhiszed, hogy azok, akik ötösre megírták a töri meg nyelv emelt szintű érettségijüket, hogy egy ilyen helyre bekerüljenek, egy árva pontot nem kaparnának össze mondjuk egy matek emelten?
"Ti most komolyan azon vitatkoztok, hogy a reál vagy a humán szakmabeliek munkája az értékesebb-e?"
Ezen nem kell vitatkozni, mert a piac eldönti, hogy melyik értékesebb.
A piac eldönti, persze... sokkal kisebb anyagi megbecsülés mondjuk egy takarítónőnek, mint egy informatikusnak, például, de nézzük meg a világot, milyen lenne a takarítók munkája nélkül.
Szóval felesleges ezen vitatkozni.
"sokkal kisebb anyagi megbecsülés mondjuk egy takarítónőnek, mint egy informatikusnak, például, de nézzük meg a világot, milyen lenne a takarítók munkája nélkül. "
De az is igaz, hogy milyen lenne a világ informatikusok nélkül.
"nézzük meg a világot, milyen lenne a takarítók munkája nélkül."
Informatikusok megépítenének egy takarítórobotot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!