Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a szimpla bolti eladókat?

Figyelt kérdés

Eladóként dolgozom egy zöldséges standon. Kőkemény munka, rakodás, pakolás, minden csilivili legyen, emellett mosolyogj és légy kedves. Mégis mindenki lenéz minket, hogy ez nem igazi munka, és hogy miért nem keresek valami mást.

Az meg sem fordul a fejükben, hogy azért, mert csak ezt találtam, vagy az egyetemre járás mellett csak ezt tudom bevállalni. Ha ezt elmesélem nekik, akkor is csak rázzák a fejüket hogy nem igazi munka ez.


2012. febr. 24. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert fogalmuk sincs, milyen kemény, megterhelő meló. Nem csak fizikailag, de lelkileg is. Én bolti eladóként dolgozom 21 évesen, mert kell a pénz, és egy ismerősöm ide tudott csak bekönyörögni. Kénytelen vagyok csinálni, mert meg kell élni valamiből, így is nehéz. Tőlem is sokan kérdezik, hogy miért, de ők nyilván nem voltak olyan helyzetben, hogy rászoruljanak ilyen sz@r melóra...Az ember kb összeteheti a két kezét, hogy van munkája, mert most ilyen időket élünk. Folyamatosan próbálkozom más helyet találni, de nem jön össze. Én is állandóan megkérdezem magamtól, hogy mit keresek itt, hiszen én sokkal többre is vihetném...

Szerintem nem feltétlenül rosszindulatból mondják neked, hogy miért csinálod, talán ők is úgy gondolják, hogy többre vagy hivatott. De ez attól is függ, hogy ki mondja, és hogy mondja. Ne vedd a lelkedre. Légy büszke magadra, hogy legalább csinálsz valamit, és nem a fenekedet vakarod otthon. Lesz jobb is, hidd el, csak kitartás!!! :)

2012. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én nem nézem le őket, valakinek ezt is el kell végeznie
2012. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tactical ***** válasza:
76%

Miért kell mindig általánosítani. Ha egy-két, esetleg több tahó módon viselkedik, attól még nem mindenki olyan. 17 éves vagyok, de ezen a szinten is fel tudom fogni, hogy a társadalom előrehaladásához(működéséhez) szinte minden munkára szükség van.

Egy 5 csillagos szállodában dolgozó főszakácsot jobban lenézek, mint egy kukást, mivel ő legalább tisztességes munkát végez.

2012. febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg nem neked van kisebbségi érzésed, mert néha csinálni kell az embernek olyat is ,amihez nem fűlik a foga ? Te egyenlőre egy nagyon becsülendő munkát végzel. Neked egy szükséges rossz, mert akkor nem magyarázkodnál mindenkinek. Egyébként tudod, hogy hány diplomás ember végez kétkezi munkát. Azt ,hogy ez nem igazi munka szerintem evvel arra céloznak, hogy az árufeltőltői munka nem egy diplomát igénylő leányálom, bár sokan még annak is nagyon örülnének, mint pl. a feleségem, aki ugyan nem diplomás, de érettségizett és megvan a boltvezetőije is. Ő most dadaképzőbe jár és ahogy nézem a tananyagot a klasszikus dadázáson kívül többek között takarítás, WC takarítás, iroda takarítás, gyepgondozás is feladatuk. Mi pl még majd ennek a munkának is örülünk. Fel a fejjel kislány. Nekem valamikor a nagyapám azt mondta ,mikor rossz jegyeket vittem haza, hogy mi lesz belőled ? Azt feleltem nevetve, hogy szippantos. Erre Ő , igazad van fiam a pénznek nincs szaga. Mégegyszer fel a fejjel , mert a tanulás jó befektetés. Kívánok minden jót.
2012. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Én azért nem szeretem őket, mert nagyon fellengzősek, flegmák. Főleg a kisboltosok. Úgy néznek rám, hogy én érzem rosszul magam, hogy vásárolni megyek. Hab a tortán, amikor megkérdezik, hogy honnan van pénzem ennyi mindenre, erre is volt példa. Mintha eljátszanák, hogy az adott üzletnek most ők az urai. Magyarországon a szolgáltatások minősége kritikán aluli, mert senkiben nem tudatosul, hogy a vevőkből élnek meg, nem ők tesznek szivességet azzal, hogy árulnak.
2012. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Hasonló a véleményem helyben is meg általában az eladokról. Kulturálatlanok és bunkók. Ebben persze nagy szerepe van annak, hogy ntto jövedelmük épp hogy meghaladja a 100 ezret és a másik elmondásuk szerint sz.ba sem nézik őket a főnökeik. Az okokat nem ismerem, de az ő problémájuk rajtunk csapódik. Az utóbbi 30 évben nagyon megváltozott a kereskedelembe dolgozó eladok felkészültségi szintje. Ez kb olyan, mint a többi szakmába. Felkészültségük jóval alatta van minden tekintetben a rendszerváltás előttinek. Sok esetben én mutatom be azt a terméket amit fordítva kellene. Ez a tapasztalatom.
2012. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha végiggondolod akkor az ország az átlag munkások miatt működik akiket sokan látszólag lenéznek, valójában azért ahogy beszélgetek emberekkel ez nem annyira gyakori(a bunkókal meg nincs mit tenni).

Az országot, eladók, áruszállítók, takarítók, sofőrök, fodrászok,építők,gyári munkások és végtelen a sor... tartják mozgásban! Az emberek 80%-a átlag munkát végez.

Nálad az számít hogy szereted-e ezt csinálni és akkor a pár beszólást lenyeled vagy mást akarsz csinálni!


Valljuk be, ha bankár lennél, az emberek nagy része nagyon utálna de sokat keresnél(bár ez se igaz így de ne komplikáljuk). És azért a zöldésgesét az ember szereti ha jó árut lehet nála kapni! Ha meg rosszat akkor nem... Nem önmagáért a munkádért fognak szeretni vagy utálni hanem ahogyan végzed.

A barátaidnak meg vagy mindegy vagy tényleg úgy gondolják hogy sokra vagy hivatott, vagy jó vagy valamiben és azt kéne inkább csinálnod.

2012. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert k*rvára nagyképűek és sötétek sokan, azért. Aztán megeshet, hogy kirúgják őket, és mert korlátoltak, értetlenül pislognak, hogy őket miért nézik le.
2012. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!